Reklama

PB
Palma z Jaworzynki liczyła prawie 10 m

Bielsko-Biała

Głosić wiarę rówieśnikom

2019-04-24 09:01

Ks. Piotr Bączek
Edycja bielsko-żywiecka 17/2019, str. 2

Prośmy Maryję, by obudziła w nas pragnienia głoszenia wiary, zwłaszcza naszym rówieśnikom – mówił bp Roman Pindel do młodych podczas diecezjalnych obchodów Światowych Dni Młodzieży. W Niedzielę Palmową razem z Biskupami i duszpasterzami przedstawiciele młodzieżowych ruchów i wspólnot przeszli w procesji z palmami i uczestniczyli w celebracji Eucharystii. W tym roku w centrum uwagi była pierwsza grupa animatorów, którzy będą ewangelizować przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

Tegorocznym obchodom Światowych Dni Młodzieży przyświecały słowa Maryi: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego”. Do tego hasła nawiązał bp Roman Pindel w homilii, zachęcając młodych, aby odważnie odpowiedzieli na wezwanie do bycia świadkami wiary. Na zakończenie celebracji certyfikaty ukończenia kursu animatora młodzieży z rąk Biskupa otrzymała grupa kilkudziesięciu osób.

Reklama

Liturgię w bielskiej katedrze poprzedziła procesja, która wyruszyła z kościoła Trójcy Przenajświętszej. Uczestniczyli w niej Biskupi, duszpasterze młodzieży, harcerze i członkowie ruchów i wspólnot. Młodzi nieśli znaki Światowych Dni Młodzieży – Krzyż oraz ikonę Matki Bożej Salus Populi Romani, palmy i proporce. Tradycyjnie największą palmę do Bielska-Białej przywieźli ubrani w góralskie stroje przedstawiciele parafii w Jaworzynce. Zrobiona przez nich palma mierzyła prawie 10 m.

Tagi:
Niedziela Niedziela Niedziela Palmowa

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Zawody sportowe i jubileuszowy tort

Zawody sportowe i jubileuszowy tort

Zebranie plenarne KEP

Zebranie plenarne KEP

Trwają kursy dla lektorów

Trwają kursy dla lektorów

Pięknie jest być starszym

Pięknie jest być starszym

"Spotkanie z Niedzielą"

Patriotyczne krajobrazy

Patriotyczne krajobrazy

"Spiżarnia Caritas" w Głogowie.

Dumni Polacy śpiewają

Dumni Polacy śpiewają

"Głos z Torunia" obchodził swoje 25-lecie

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem