Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Ona wszystko rozumie

Mszy św. przewodniczył dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego ks. Andrzej Nackowski

Ks. Przemysław Lech

Mszy św. przewodniczył dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego ks. Andrzej Nackowski

W pierwszą środę września przed tron Matki Bożej Pocieszenia do czeladzkiej świątyni św. Stanisława Biskupa Męczennika przybyli chorzy z diecezji sosnowieckiej.

Pielgrzymce przewodniczył dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu ks. Andrzej Nackowski. Towarzyszył mu dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej ks. Przemysław Szot oraz duszpasterze i kapelani szpitali.

Diecezjalna Pielgrzymka Chorych rozpoczęła się konferencją poświęconą Bożemu Miłosierdziu, wygłoszoną przez wicedyrektora Caritas Diecezji Sosnowieckiej ks. Łukasza Gładkiego.

– Tak naprawdę dopiero tam, gdzie znajduje się kres ludzkich możliwości, zaczyna działać Boże Miłosierdzie i otwieramy się na Boga. Miłosierdzie powstaje, żyje, objawia się i karmi gdzieś pomiędzy przebaczeniem a czułością, która nas bierze w ramiona. Chrystus w wizerunku Jezusa Miłosiernego idzie, żeby cię odnaleźć. I będzie cię szukał do ostatniej chwili, żeby cię obdarzyć swoim przebaczeniem, swoim miłosierdziem – powiedział ks. Gładki.

Reklama

– Przychodzimy do tej Matki Bożej Pocieszenia, która jest obecna w znaku cudownego obrazu, przed którym wyproszono wiele łask i cudów. Chcemy dziś zawierzyć nasze cierpienie – przekonywał proboszcz parafii ks. kan. Jarosław Wolski.

W kazaniu ks. Andrzej Nackowski nawiązał do Ewangelii o Matce Bolesnej stojącej pod krzyżem Chrystusa. – Zachęcam was, abyście w tych najtrudniejszych i najciemniejszych chwilach, w chorobie i cierpieniu, przypatrzyli się Jezusowi Ukrzyżowanemu. I usłyszeli Jego słowa: „Oto Matka Twoja!”. Pozwólcie, aby On w te mroczne chwile wpuścił światło, by tam narodziło się coś nowego. Aby nie wychodzić z założenia, że „ja się już poddaję, nic się już w moim życiu nie wydarzy…”. Nie! Jeszcze czeka wiele piękna i wiele wspaniałości, tylko trzeba przyjąć to światło, które przynosi Chrystus i Jego samego – powiedział ks. Nackowski.

Po Eucharystii udzielono błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Wśród pielgrzymów była obecna, licząca ponad 100 lat, honorowa pani prezydent diecezjalnej Sodalicji Mariańskiej Anna Zarębska. W przygotowanie pielgrzymki zaangażowana była działająca przy parafii Sodalicja Mariańska oraz Rycerze Kolumba, którzy przygotowali dla pielgrzymów poczęstunek.

2022-09-13 14:05

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Wenezuela: Pierwsza Wirtualna Pielgrzymka do obrazu Matki Boskiej Pocieszycielki

Flaga Wenezueli

źródło: pixabay.com

Flaga Wenezueli

Wprowadzona 17 marca i trwająca do dzisiaj ostra kwarantanna, spowodowana koronawirusem, sparaliżowała Wenezuelę, nie powstrzymała jednak życia duchowego jej mieszkańców. Diecezja San Cristóbal w zachodniej części kraju uznała, że ze względu na pandemię doroczna pielgrzymka do obrazu Maryi Pocieszycielki – patronki andyjskiego regionu i stanu Táchira, graniczącego z Kolumbią – nie odbędzie się w sposób tradycyjny, w postaci wędrowania, ale może to być pielgrzymka wirtualna.

Więcej ...

Irak: ONZ uznał zbrodnie Państwa Islamskiego przeciw chrześcijanom

2022-12-07 20:01

Karol Porwich/Niedziela

Organizacja Narodów Zjednoczonych oficjalnie uznała, że chrześcijanie w Iraku padli ofiarą zbrodni wojennych ze strony Państwa Islamskiego. Takie uznanie na szczeblu międzynarodowym przywraca nam godność i stanowi przestrogę na przyszłość – komentuje chaldejski arcybiskup Irbilu.

Więcej ...

Czesław Michniewicz: nie myślę o rezygnacji

2022-12-08 08:42

Adobe Stock

Czesław Michniewicz podkreślił, że nie rozważa rezygnacji z funkcji selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski i zapewnił, że nie ma żadnego konfliktu między nim a prezesem PZPN Czesławem Michniewiczem.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Godzina Łaski

Kościół

Godzina Łaski

Nie zmuszać młodych do modlitwy?

Wiara

Nie zmuszać młodych do modlitwy?

Maria czy Maryja?

Wiara

Maria czy Maryja?

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy...

Niedziela Kielecka

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy...

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Kościół

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Wiara na medal

Wiara

Wiara na medal

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wiara

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Kościół

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Rzeczpospolita:  Wojtyła do księdza pedofila: każde...

Kościół

Rzeczpospolita: Wojtyła do księdza pedofila: każde...