Papież Franciszek zakończył dwudniową wizytę w Turynie. Przed odlotem do Rzymu pozdrowił jeszcze w siedzibie arcybiskupa członków komitetu organizacyjnego wystawienia Całunu Turyńskiego. Następnie spotkał się z grupą 20 uchodźców i osób ubiegających się o azyl, głównie Afrykańczyków.
Według relacji dziennika "L'Avvenire" podziękowali oni papieżowi za słowa, jakie w ich obronie wypowiada, a które są dla nich niczym tlen. Niezależnie od wiary każdego z nas odkrywają w nich słowo Boże - dobroczynne i pełne człowieczeństwa.
W dniach 31 maja - 2 czerwca papież Franciszek złoży wizytę apostolską w Rumunii. Będzie to 30. podróż zagraniczna papieża Bergoglio. Jej hasłem są słowa: „Idziemy razem”.
Kard. Nycz: przed konklawe nie dostrzegam żadnych “frakcji”
2025-04-26 18:33
tk/KAI
Karol Porwich/Niedziela
Kard. Kazimierz Nycz
Ogromna liczba delegacji z całego globu na pogrzebie Franciszka świadczy o tym, że świat wciąż potrzebuje autorytetu Kościoła katolickiego - ocenia kard. Kazimierz Nycz. Metropolita warszawski, który uczestniczył w rzymskiej uroczystości, a wkrótce weźmie udział w konklawe wyznał w rozmowie z KAI, że rozmawiając z kardynałami z całego świata nie dostrzegł wśród nich żadnych zwalczających się “frakcji.”
Franciszek i ludzie starsi: starość nie jest do wyrzucenia
2025-04-26 18:37
Wojciech Rogacin/KAI
pixabay.com
Ostatnie orędzie Papieża Franciszka, Urbi et Orbi, odczytane w Niedzielę Wielkanocną na Placu Świętego Piotra to jego testament. Choć sam był słaby fizycznie, wybrzmiało mocno to, o co upominał się w ciągu całego 12-letniego pontyfikatu: prawa marginalizowanych i bezbronnych, w tym dzieci nienarodzonych, chorych i osób starszych. Te ostatnie mają nie tylko prawa, ale niezastąpioną rolę do odegrania zwłaszcza w dzisiejszym świecie.