Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

II Piknik Rodzinny

Zespół „Czerwone Korale”

Adam Łazar

Zespół „Czerwone Korale”

W niedzielę, 11czerwca na stadionie sportowym w Oleszycach odbył się II Piknik Rodzinny zorganizowany przez Parafię Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Oleszycach.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Piknik rozpoczął się Mszą św. w parafialnym kościele w intencji rodzin, sprawowaną przez proboszcza – ks. Artura Schodzińskiego. Była to także modlitwa za dzieci, które w roku ubiegłym przystąpiły do I Komunii Świętej. – Zainspirowały nas do organizacji pikniku słowa św. Jana Pawła II o rodzinie. Jest patronem rodzin. Postanowiliśmy otoczyć je modlitwą, bo są szczęśliwe te rodziny, które są silne Bogiem. A potem spotkać się, stworzyć wspólnotę. Wszyscy razem przy słuchaniu wartościowych piosenek, podziwianiu pięknych tańców w wykonaniu naszej młodzieży, wspólnym stole przygotowanym przez panie z Kół Gospodyń i innych atrakcjach – powiedział główny organizator pikniku wikariusz ks. Marek Małys. – Będąc na misjach w Argentynie widziałem jak tam ludzie wspólnie spędzają czas. My zamykamy się w swoich domach, czas spędzamy przed telewizorami i komputerami. Poprzez piknik chcemy wyciągnąć ich z domów, do wspólnego spotkania się na tej imprezie – dodaje proboszcz – ks. Artur Schodziński.

Część muzyczną pikniku rozpoczął swoim występem zespół parafialny KIM (nazwa od imion wykonawców). Przed sceną swoje programy prezentowały zespoły taneczne, od najmłodszego dziecięcego zespołu „Kropelki”, który pokazał się w układzie zatytułowanym „Zabawa tańcem”, poprzez „Dzieci Oleszyc”, które wykonały Trojaka z regionu śląskiego, dziewczęcego zespołu „Perełki”, do utytułowanego zespołu „Czerwone korale”, który pokazał się w układzie folkowym Karczmareczka, za który w tym roku zdobył nagrodę podczas Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Szkolnych „O Gęsie pióro” w Stalowej Woli. Piękne też były układy Matulu, Pragnienie, Hava nagila. Na pikniku wystąpiły też zespoły taneczne ze Szkoły Podstawowej w Starych Oleszycach z układem Laleczka z saskiej porcelany i Kury oraz ze Szkoły Podstawowej w Zalesiu z montażem słowno-muzycznym. Wszystkie zespoły i chętne osoby wspólnie wykonały taniec Belgijki. Na scenie solo śpiewał wikariusz ks. Tomasz Rybiński oraz trio dziewczęce: Amelka Ozimek, Helena Kowalczyk i Ewa Wojtak. Gwiazdą wieczory był zespół „Boskie stopy” z Zamościa.

Parafialny Piknik Rodzinny, to nie tylko występy artystyczne, ale i coś dla ciała. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich serwowały lokalne potrawy oraz z kuchni polskiej, niemieckiej, węgierskiej, a nawet argentyńskiej. Była herbata, kawa, kiełbasa z grilla. Nie zapomniano o dzieciach. Atrakcją dla nich były dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, puszczanie mydlanych baniek, jazda na kucykach. Ciekawostki o lasach opowiadali leśnicy z Nadleśnictwa Oleszyce, a strażacy zaprezentowali sprzęt pożarniczy. Można było wejść do wozu strażackiego. Było też stoisko policjantów. Był czas na wspólne biesiadowanie, rozmowy rodzinne, sąsiedzkie, ze znajomymi, integrowanie się wspólnoty parafialnej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2023-06-20 14:23

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Piknik dla dzieci w parafii Najświętszego Zbawiciela w Blachowni

Jowita Kostrzewska

Więcej ...

Kalwaria Zebrzydowska: Bluźniercze napisy umieszczone na kilku kaplicach Dróżek Kalwaryjskich

2026-05-02 20:11

kalwaria.eu

Bluźniercze napisy zostały umieszczone przez wandali na kilku kaplicach na dróżkach w sanktuarium pasyjno-maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej – informuje rzecznik sanktuarium o. Tarsycjusz Bukowski. Zabytki wpisane są na listę UNESCO.

Więcej ...

Andrzej Poczobut odbierze z rąk prezydenta Order Orła Białego

2026-05-02 20:31
Karol Nawrocki

PAP/Radek Pietruszka

Karol Nawrocki

Podczas obchodów święta 3 maja, które w niedzielę odbędą się na Zamku Królewskim Andrzej Poczobut odbierze z rąk prezydenta Karola Nawrockiego Order Orła Białego - poinformował w sobotę szef gabinetu prezydenta Paweł Szefernaker.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nakazane święta kościelne w 2026 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2026 roku

Czy w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej...

Kościół

Czy w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej...

Kalwaria Zebrzydowska: Bluźniercze napisy umieszczone na...

Kościół

Kalwaria Zebrzydowska: Bluźniercze napisy umieszczone na...

31 spojrzeń Maryi: Spojrzenie ufające

Wiara

31 spojrzeń Maryi: Spojrzenie ufające

Świdnica. Zmarł ks. Paweł Traczykowski, miał 42 lata

Niedziela Świdnicka

Świdnica. Zmarł ks. Paweł Traczykowski, miał 42 lata

W Szwajcarii udzielono Komunii świętej... psom. Nie...

Kościół

W Szwajcarii udzielono Komunii świętej... psom. Nie...

Nowenna do św. Józefa Rzemieślnika o znalezienie dobrej...

Wiara

Nowenna do św. Józefa Rzemieślnika o znalezienie dobrej...

Uroczystości pogrzebowe posła Łukasza Litewki. Tutaj...

Wiadomości

Uroczystości pogrzebowe posła Łukasza Litewki. Tutaj...

Z Auschwitz znikają polskie symbole; m.in. tabliczka...

Wiadomości

Z Auschwitz znikają polskie symbole; m.in. tabliczka...