Reklama

Kościół

Wiara i życie

Paul Gannucci: Jedyny jego posiłek – Eucharystia

Paul Gannucci

Annette Gannucci

Paul Gannucci

Każdej nocy przez 11 miesięcy Paul Gannucci modlił się ze swoimi rodzicami na różańcu, a następnie przyjmował Komunię św. Hostia to jedyny stały pokarm, który chłopak jest w stanie spożyć.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Paul to młody człowiek, który pracował przez cały rok, aby przyjąć Eucharystię” – powiedział o. Richard Kunst, proboszcz parafii Paula – St. James (św. Jakuba) w Duluth w stanie Minnesota, który zna 21-latka od urodzenia.

Paul Gannucci urodził się z zespołem Noonan – chorobą genetyczną, która charakteryzuje się m.in. niskorosłością, wadami rozwojowymi twarzoczaszki i serca. Już jako dziecko był zbyt słaby, aby samodzielnie jeść, więc lekarze włożyli mu specjalną sondę do żołądka, gdy miał zaledwie 3 miesiące. W wieku 6 miesięcy przeszedł skomplikowaną operację serca, a po ukończeniu 1. roku życia u chłopca przeprowadzono przeszczep tego organu. Paul był w stanie pić tylko wodę i napoje gazowane.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Gdy skończył 20 lat jego ojciec – Rob powiedział proboszczowi parafii św. Jakuba, o. Richardowi Kunstowi, że syn wyraził silne pragnienie przyjęcia Komunii św.

Duchowny zdawał sobie sprawę z ogromnego wyzwania, przed jakim stanął jego młody parafianin. Postanowił więc pomóc mu w przyjęciu Najświętszego Sakramentu. Z pomocą rodziców chłopak powoli uczył się, jak połykać małe kawałki niekonsekrowanej hostii. Rozmiar kawałka, który był w stanie przyjąć, zwiększał się w miarę upływu kolejnych tygodni i miesięcy. W końcu Paul mógł spożyć całą hostię. Przed proboszczem zadeklarował również, że rozumie realną obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Reklama

Paul towarzyszył rodzicom i rodzeństwu w comiesięcznych spowiedziach w swojej parafii. Jego pragnienie przyjęcia Jezusa w Eucharystii wzrosło jeszcze bardziej po tym, jak przyjął sakrament pojednania, oraz wtedy, gdy jego siostrzenica przystąpiła do Pierwszej Komunii św.

„Paul ma bardzo prostą wiarę – podkreśla jego ojciec. – Ma też wielkie zaufanie. Od lat chcieliśmy, aby przyjął wszystkie sakramenty, i oddaliśmy to w ręce Boga, by określił, kiedy nadejdzie ten czas. Cała nasza rodzina ufała, że Jezus tego dokona” – dodaje Rob Gannucci.

Bliscy chłopca obawiali się tylko negatywnej reakcji organizmu na silny lek przeciw odrzuceniu, którego Paul potrzebuje z powodu przeszczepu serca. Jak tłumaczy Rob, jego syn nie zamierzał się poddać.

Paul Gannucci poprosił o. Richarda również o bierzmowanie. Wybrał sobie za patrona św. Ojca Pio. Niektórzy parafianie płakali, gdy Paul, tuż przed swoimi 21. urodzinami, otrzymał obydwa sakramenty. Poczuli się umocnieni w wierze. Od tamtego czasu 21-latek regularnie przyjmuje Najświętszy Sakrament, zarówno w niedziele, jak i na Mszach św. w dni powszednie. Jest to jedyny pokarm stały, jaki spożywa.

„Historia Paula i jego szczere pragnienie zainspiruje ludzi, w tym tych z nas, którzy mogą uznać to za coś oczywistego, ponieważ otrzymujemy to przez cały czas. Boże wyczucie czasu jest doskonałe” – podkreśla o. Richard Kunst.

Podziel się:

Oceń:

2024-10-08 14:30

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

O. Buttet: dlaczego katolicy nie wierzą w obecność Jezusa w Eucharystii?

Weronika Grishel

Kościół musi powrócić do Eucharystii. Gdyby to zrobił, gdyby adoracja Najświętszego Sakramentu rzeczywiście stała się, jak chciał Jan Paweł II, sercem i życiem Kościoła, to spełniłoby się proroctwo świętego papieża co do przyszłości Kościoła, nie byłoby rzeczy niemożliwych – uważa o. Nicolas Buttet, założyciel Wspólnoty Eucharistein – Eucharystia.

Więcej ...

„Katolicki influencer” – czyli jaki? Misja na cyfrowym kontynencie

2025-07-27 10:26

sdecoret/fotolia.com

Żyjemy w epoce, w której cyfrowy świat stał się nowym kontynentem - miejscem rozmów, idei i poszukiwania sensu. Pojawia się pytanie: kim jest „katolicki influencer” i jak wygląda jego misja w cyfrowym świecie - przestrzeni pełnej możliwości, ale i zagrożeń? „W świecie ulotności i półprawd trzeba głosić nadzieję, która jest trwała i zakorzeniona w Chrystusie” - wskazała dr hab. Monika Przybysz, medioznawca z Instytutu Edukacji Medialnej Wydziału Teologicznego UKSW.

Więcej ...

Izrael/ Armia zapowiedziała dziesięciogodzinne „przerwy humanitarne” w walkach w Strefie Gazy

2025-07-27 09:21

PAP/EPA/SHAHZAIB AKBER

Izraelskie wojsko zapowiedziało w niedzielę dziesięciogodzinne „przerwy humanitarne” w działaniach zbrojnych na niektórych obszarach w Strefie Gazy. Decyzja ta została ogłoszona po tym, gdy armia poinformowała o wznowieniu zrzutów z pomocą humanitarną nad palestyńską półenklawą i ustanowieniu „korytarzy humanitarnych” dla konwojów ONZ.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Siekiera w dłoni księdza - mordercy. Zgorszenie...

Kościół

Siekiera w dłoni księdza - mordercy. Zgorszenie...

Nowenna do św. Szarbela

Wiara

Nowenna do św. Szarbela

Damy z Bogiem radę (27 VII 2025)

Kościół

Damy z Bogiem radę (27 VII 2025)

Od uzależnień do ewangelizacji. Świadectwo Krzysztofa...

Kościół

Od uzależnień do ewangelizacji. Świadectwo Krzysztofa...

Rodzina zmarłego harcerza prosi media o uszanowanie...

Kościół

Rodzina zmarłego harcerza prosi media o uszanowanie...

Mazowieckie: Zarzut zabójstwa znajomego dla proboszcza z...

Wiadomości

Mazowieckie: Zarzut zabójstwa znajomego dla proboszcza z...

Komunikat dotyczący aktualnego statusu kanonicznego ks....

Kościół

Komunikat dotyczący aktualnego statusu kanonicznego ks....

Zmiany kapłanów 2025 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2025 r.

Nowenna do św. Krzysztofa

Wiara

Nowenna do św. Krzysztofa