Polacy zatrzymani!

youtube.com

Polacy przegrali z Norwegią w pierwszym meczu drugiej fazy Mistrzostw Euuropy w piłce ręcznej.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia Polaków. Nasi rywale podeszli do spotkania z wielkim respektem. Mieli problemy z przeprowadzeniem płynnych akcji. Natomiast dobra gra naszego zespołu pozwoliła zdobyć nam przewagę nawet 3 bramek. Jednak w drugim kwadransie gry, coś się zacięło w grze Polaków. W 17 minucie Norwegowie wyszli na prowadzenie 9:8. Mankamentem w naszej grze było słabe wykorzystanie gry w przewadze. Pojawiły się też błędy w grze ofensywnej, a Skandynawowie dosyć łatwo zdobywali bramki. Strata Polaków urosła do trzech bramek. Zryw Polaków w końcówce pierwszej połowy oraz obrona karnego przez Sławomira Szmala zakończyły tę część spotkania wynikiem 16:15 dla naszych rywali. W drużynie norweskiej wyróżniał się w tym okresie gry, Espen Lie Hansen, który trafił do naszej bramki 5 razy.

W drugiej połowie rywale znowu odskoczyli na 3 bramki. Dopiero w 43 minucie zbliżyliśmy się na jedną bramkę po trafieniu Bieleckiego i kilku efektownych paradach Szmala. Jednak Skandynawowie szybko odzyskali bezpieczną przewagę. Ostatnie 10 minut meczu to popis Bieleckiego i Jureckiego. W drużynie naszych przeciwników błyszczał Tonnesen. W ostatniej minucie przestrzelił Jurecki, a Tonnesen wykorzystał karnego i porażka naszej drużyny stała się faktem. Przegraliśmy 28:30. Sprawa awansu Polaków do pólfinału jest otwarta, ale musimy wygrać następne dwa spotkania z Białorusią i Chorwacją.

2016-01-23 22:08

PŚ w skokach – Granerud z Kryształową Kulą

PAP/EPA/LUKAS BARTH-TUTTAS

Po trwających w Oberstdorfie mistrzostwach globu skoczkom narciarskim pozostaną tylko trzy indywidualne konkursy Pucharu Świata w Planicy, w tym jeden dodatkowy w tej słoweńskiej miejscowości. To oznacza, że Kryształową Kulę ma już zapewnioną Norweg Halvor Egner Granerud.

Jasna Góra: na Błoniach zakończył się Marsz Nadziei

2024-04-25 07:59