Reklama

Przeworsk

Rodziny niepełnosprawnym

2016-07-04 08:09

Z zapartym tchem obserwowaliśmy, jak pies ratownik znalazł zaginioną osobę, jak sprowadził do niej ratownika i aportował....Na szczęście to tylko akcja pozorowana, ale psy i ratownicy ze Stowarzyszenia Ratowników Cywilnych z Psami STORAT w Rzeszowie mają już na swoim koncie wiele uratowanych ludzkich istnień.

Pojazdy wojskowe były prawdziwe i pojedynek karateków nie na żarty, a do tego zacięty mecz na stadionie z dogrywką i karnymi. Prawie jak między Polską a Szwajcarią, bo poziom meczu, jak zapewnił sędzia główny, był bardzo wysoki, a i Festiwal Piosenki Uśmiechniętej z udziałem solistów z zaprzyjaźnionych WTZ w Białobrzegach i SDS w Rakszawie i zespołu wokalno - instrumentalnego z WTZ w Przeworsku prawie jak w Opolu, bo i jury było profesjonalne, a wykonawcy dali z siebie wszystko!

Oprócz tego aukcja obrazów, gadżetów sportowych znanych sportowców, kiermasz rękodzieła, konkurencje sportowe dla dzieci i osób niepełnosprawnych z nagrodami, pokaz zumby, dmuchane zjeżdżalnie, bańki mydlane, przejażdżki konikami, lody, loteria fantowa, zaprzyjaźniony osiołek - to atrakcje, które były udziałem uczestników Pikniku Rodzinnego na rzecz Osób Niepełnosprawnych.

Reklama

Impreza odbyła się 26 czerca 2016r. w Zielonej Dolinie koło klasztoru Ojców Bernardynów w Przeworsku. Uatrakcyjnili ją członkowie Klubu Motocyklowego HORDA Łańcut, którzy rozegrali mecz z uczestnikami WTZ w Przeworsku i członkami ich rodzin, Stowarzyszenie Ratowników Cywilnych z psami STORAT, żołnierze z Jednostki Wojskowej w Jarosławiu, Przeworski Klub Karate, instruktor Barbara Sowińska wraz z grupą tancerek zumby, Firma BART- FUN.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

Zobacz zdjęcia: Pikinik rodzinny w Przeworsku

Organizację pikniku wsparli również liczni sponsorzy, wolontariusze z 5 DH "Żywioły" i Stowarzyszenia GLORIA oraz rodzice uczestników WTZ. Wszyscy pracowali charytatywnie lub udostępniali swoje urządzenia organizatorom nieodpłatnie - BARDZO DZIĘKUJEMY.

Zwieńczeniem wieczoru był wspaniały koncert zespołu Outsider Blues. Artyści zafundowali nam prawdziwą ucztę duchową, kończąc występ "Modlitwą" Tadeusza Nalepy.

"Bóg jest tu, Bóg jest tam"... - słowami tej znanej piosenki religijnej rozpoczęliśmy piknik, i obecność Bożej Opatrzności odczuliśmy wyraźnie, bo pogoda sprzyjała nam do końca, mimo groźnych zapowiedzi.

Tagi:
niepełnosprawni piknik

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

„NIEDZIELA

„NIEDZIELA" JUTRA

Marszałek senatu w Częstochowie

Marszałek senatu w Częstochowie

Bitwa pod Małogoszczem

Bitwa pod Małogoszczem

Spotkanie z

Spotkanie z "Niedzielą"

Święty Krzyż

Święty Krzyż

Zawód z misją

Zawód z misją

Zebranie Walne Federacji Organizacji Polskich Pancerniaków ( FOPP) w żagańskiej Sali Tradycji Czarnej Dywizji.

Zebranie Walne Federacji Organizacji Polskich Pancerniaków ( FOPP) w...

Wrocławskie uroczystości 80. rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę i Międzynarodowego Dnia Sybiraka

Wrocławskie uroczystości 80. rocznicy napaści Związku Radzieckiego na...

Inauguracja projektu remontu poaugustiańskiego klasztoru w Żaganiu

Inauguracja projektu remontu poaugustiańskiego klasztoru w Żaganiu

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem