Reklama

Małgorzata Czekaj

Ukoronowali Opiekunkę ziemi tokarskiej

2016-10-13 21:05

Małgorzata Czekaj

W sanktuarium w Tokarni kard. Stanisław Dziwisz 8 października ukoronował Cudowny Obraz Matki Bożej Śnieżnej.

– Od dwóch tysięcy lat kolejne pokolenia uczniów i uczennic Jezusa Chrystusa wielbią Boga i błogosławią Maryję za to wszystko, co wniosła Ona w dzieje zbawienia świata i co nadal wnosi w życie ludu Bożego pielgrzymującego po drogach prowadzących do wieczności – powiedział Metropolita Krakowski.

Jak wyjaśnił, koronacja wizerunku Maryi ma podwójny wymiar: jest wyrazem wdzięczności i uznania Jej królowania jako Matki Króla Wszechświata oraz wyrazem gotowości do poddania się pod zbawczą władzę Jezusa Chrystusa i otwarcia Mu drzwi swojego serca, zaproszenia do rodzin, środowisk pracy i wspólnot.

– Dziś każdy z nas może sobie zadać pytanie, co chciałby umieścić w koronie na skroni Matki Chrystusa i Kościoła, naszej Matki i Królowej? Mogą to być nasze dobre uczynki, nasze doświadczenia, prace i cierpienia, nasze dobre pragnienia i nadzieje. Może to być wszystko, co w nas najlepsze, i z czego chcielibyśmy uczynić dar dla Jezusa i Jego Matki – zachęcał kard. Dziwisz.

Reklama

Zobacz zdjęcia: Ukoronowali Opiekunkę ziemi tokarskiej

Boża Rodzicielka odbiera na ziemi tokarskiej cześć od przeszło trzech wieków. Najpierw od II poł. XVI w. była tu drewniana kaplica, rozbudowywana w późniejszych wiekach; w 2006 r. powstał nowy, murowany kościół.

Wierni nazywają Maryję swoją Opiekunką, zwracając się do niej o pomoc w różnych sprawach. W 1960 r. świadectwa uzdrowień zostały spisane w „Księdze Łask Matki Bożej Śnieżnej w Tokarni”. Do niektórych dołączona jest dokumentacja lekarska.

Starannie przygotowana uroczystość zgromadziła mnóstwo wiernych. Zachęcamy do obejrzenia nszej fotorelacji.

Relację z koronacji, opis symboliki obrazu i historię parafii w Tokarni znajdą Państwo w

wydaniu papierowym „Niedzieli Małopolskiej” z dn. 23 października 2016r. Zapraszamy!

Tagi:
obraz obraz kard. Stanisław Dziwisz

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Dzielić się radością

Dzielić się radością

„Hołd z kwiatów” na Jasnej Górze

„Hołd z kwiatów” na Jasnej Górze

Sudan Południowy cierpi

Sudan Południowy cierpi

Czas łaski

Czas łaski

Jasna Góra - Skarbiec Kultury

Jasna Góra - Skarbiec Kultury

Okazja do przemiany

Okazja do przemiany

Czas łaski - ostatnie spotkanie z cyklu

Czas łaski - ostatnie spotkanie z cyklu "Wieczorów Maryjnych"

Konferencja

Konferencja "Unia dla gospodarki-jak zostać przedsiębiorcą"

Częstochowa. Trwa II Konferencja Maryjna

Częstochowa. Trwa II Konferencja Maryjna

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem