Reklama

Wiadomości

Stop CETA

pl.fotolia.com

Narażenie rynku rolnego na zalew przemysłowo produkowanej żywności o niskiej jakości, wyjęcie spod suwerenności Rzeczypospolitej sporów z zagranicznymi inwestorami, utrwalenie neokolonialnego charakteru polskiej gospodarki - to tylko nieliczne argumenty przeciw CETA. Będą protesty.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Na środę 1 lutego Prawica Rzeczypospolitej organizuje protest przeciwko umowie CETA. Tego dnia o godzinie 12 przed biurem Parlamentu Europejskiego na ul. Jasnej w Warszawie zgromadzą się różnorodne środowiska, aby wspólnie wyrazić sprzeciw wobec ratyfikacji tej umowy. Data protestu nie jest przypadkowa, albowiem właśnie w dniach 1 i 2 lutego odbędzie się mini sesja w Parlamencie Europejskim, podczas której planowane są ostatnie dyskusje i ewentualnie podpisanie umowy gospodarczo-handlowej pomiędzy UE i Kanadą.

- Przyjęcie umowy CETA to utrwalenie neokolonialnego charakteru polskiej gospodarki. Właśnie ten neokolonialny charakter polskiej gospodarki stanowi dziś główną barierę w dynamicznym rozwoju. Polska jest przedmiotem wyprowadzania kapitału, który mógłby być w Polsce inwestowany i przyczyniać się do rozwoju ekonomicznego naszego państwa i dobrobytu Polaków - mówi radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, były poseł Marian Piłka.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W październiku przedstawiciele głównych frakcji w komisji handlu międzynarodowego Parlamentu Europejskiego poparli umowę CETA o wolnym handlu między UE a Kanadą.

Prawica Rzeczypospolitej zdecydowanie występuje przeciw akceptacji przez Polskę umowy o wolnym handlu między Unią Europejską a Kanadą (CETA) i przede wszystkim przeciw uruchomieniu analogicznego mechanizmu w relacjach ze Stanami Zjednoczonymi (negocjowana umowa TTIP).

Wyjęcie spod suwerenności Rzeczypospolitej sporów z zagranicznymi inwestorami radykalnie ograniczy możliwości naszej polityki społeczno-gospodarczej. Prowadzić będzie do budowania kolonialnych relacji między międzynarodowymi korporacjami a naszym państwem. Oczywiście, uderzy również w możliwości konkurencyjne i prawa polskich przedsiębiorców do wsparcia ze strony polityki Rzeczypospolitej.

Nie bez znaczenia jest także narażenie naszego rynku, szczególnie rolnego na zalew przemysłowo produkowanej żywności o niskiej cenie, ale niskiej jakości. Polskie rolnictwo nie może być narażone na dewastację ekonomiczną - jego jakość jest gwarantem zdrowia narodowego, a jego rozwój stanowi ważny element polskiej gospodarki.

Reklama

Wszystkich, którzy pragną wyrazić sprzeciw wobec ratyfikowania umowy CETA organizatorzy zapraszają 1 lutego do Warszawy, gdzie o godz. 12 przed biurem Parlamentu Europejskiego w Polsce będzie miał miejsce protest.

https://www.facebook.com/events/1325082587542371/

AD/TR

Podziel się:

Oceń:

2017-01-25 08:58

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Prof. Szyszko prezydentem konferencji ONZ

Prof. Jan Szyszko, minister środowiska

Artur Stelmasiak

Prof. Jan Szyszko, minister środowiska

Minister środowiska prof. Jan Szyszko został wybrany prezydentem Konferencji Narodów Zjednoczonych ws. zmian klimatu (COP24) w Polsce - poinformował rzecznik ministerstwa środowiska Paweł Mucha.

Więcej ...

Spraw, o Panie, abym nie był niedowiarkiem, lecz wierzącym

2024-06-04 13:06

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii J 20, 24-29.

Więcej ...

Cud lubelski: Niebo upomniało się o ludzi

2024-07-03 07:30
Wierni podczas procesji w dniu

Marek Kuś

Wierni podczas procesji w dniu "Cudu Lubelskiego"

Matka Boża cały czas czuwa nad naszym narodem. Jest z nami, a Jej łzy pokazują, że nie jesteśmy samotni w naszym cierpieniu – w 75. rocznicę Cudu lubelskiego mówi kapucyn prof. dr hab. Andrzej Derdziuk, profesor teologii moralnej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i kierownik Katedry Bioetyki Teologicznej KUL.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zmiany kapłanów 2024 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2024 r.

Skwarzyński: od czasu zatrzymania księdza, jego kondycja...

Wiadomości

Skwarzyński: od czasu zatrzymania księdza, jego kondycja...

Św. Tomasz, apostoł

Święci i błogosławieni

Św. Tomasz, apostoł

Łzy na obrazie Matki Bożej.

Niedziela Lubelska

Łzy na obrazie Matki Bożej. "Cud lubelski"

Zmarł ks. Paweł Pilśniak, kapłan wyświęcony rok temu

Kościół

Zmarł ks. Paweł Pilśniak, kapłan wyświęcony rok temu

Zmarł ks. Mirosław Rapcia. Znane są szczegóły...

Niedziela Częstochowska

Zmarł ks. Mirosław Rapcia. Znane są szczegóły...

Tygodnik

Kościół

Tygodnik "Sieci" ujawnia wstrząsające listy ks....

Nowenna do Przenajdroższej Krwi Chrystusa

Wiara

Nowenna do Przenajdroższej Krwi Chrystusa

Oświadczenie rzecznika KEP: ks. Marcin Iżycki zawieszony...

Kościół

Oświadczenie rzecznika KEP: ks. Marcin Iżycki zawieszony...