Lubisz biegać, zapisz się już dziś

W niedzielę 7 października 2018 r., w ramach 6. PKO Maratonu Rzeszowskiego, już po raz czwarty odbędą się Mistrzostwa Polski Duchowieństwa w Maratonie, tym razem w Rzeszowie.

Po raz pierwszy księża i klerycy z różnych stron naszego kraju zmierzyli się z dystansem 42,195 km – podczas Mistrzostw Polski Duchowieństwa – 11 października 2015 roku, podczas 16. Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza. Od roku 2018 Mistrzostwa Polski przeniesione zostały do Rzeszowa i odbywać się będą w ramach Rzeszowskiego Maratonu.

Mistrzostwa otrzymały aprobatę i przychylność bpa Jana Wątroby, biskupa rzeszowskiego oraz Krajowego Duszpasterza Sportowców ks. Edwarda Plenia.

Podczas 16. Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza po raz pierwszy rozegrano Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków w Maratonie. Zwyciężyli, wśród kapłanów − ks. Łukasz Tkaczyk z diecezji lubelskiej, studiujący obecnie prawo kanoniczne w Pamplonie w Hiszpanii z czasem 2 godz. 58 min. oraz wśród kleryków Grzegorz Ćwierkiewicz z klasztoru dominikanów w Krakowie z czasem 3 godz. 14 min. Medale i statuetki zwycięzcom wręczył poznański biskup pomocniczy Damian Bryl.

oraz: ks. Michał Kozak, e-mail: kontakt@maratonduchownych.pl

Ogólnopolski Bieg dla Życia, który po raz trzeci odbędzie się na trasie JAROSŁAW-PRZEMYŚL - 50 km w pierwszą sobotę po Niepokalanym Poczęciu - 15 grudnia 2018 r. W ubiegłym roku wystartowało 70 zawodników z Polski (https://rzeszow.tvp.pl/35149742/60-zawodnikow-wystawtowalo-w-biegu-dla-zycia)

PAP/EPA/HUGO DELGADO

Portugalczyk Cristiano Ronaldo został najlepszym strzelcem w historii piłkarskich mistrzostw Europy. We wtorek zdobył dwie bramki w meczu z Węgrami (3:0), a łącznie ma ich na koncie 11. Przed tym turniejem dzielił rekord dziewięciu goli z Francuzem Michelem Platinim.