Nowa propozycja sosnowieckiej „Kany” to „Multimedia w duszpasterstwie”. Skierowana jest przede wszystkim do księży, którzy chcieliby wykorzystać nowoczesne technologie w swojej pracy, ale także do katechetów i świeckich animatorów życia religijnego w parafiach.
Czego będą dotyczyły zajęcia? - Nacisk zostanie położony na ćwiczenia - informuje ks. Paweł Rozpiątkowski. Wikariusz parafii Świętej Trójcy w Będzinie będzie prowadził spotkania. - Dotkniemy niemal wszystkich form komunikacji - tłumaczy.
Program warsztatów prezentuje się rzeczywiście imponująco. Na samym początku fotografia. Teoria i technika oraz prezentacja perswazyjnych możliwości obrazu. Kolejny segment to zapoznanie z „językiem filmu”. Pod tym terminem kryją się ćwiczenia praktyczne z kamerą oraz nieliniowy montaż nagranego materiału. W następnym bloku przewidziano zajęcia z dźwiękiem. Pozyskane umiejętności w trzech pierwszych segmentach byłyby fundamentem dla zajęć z przygotowaniem prezentacji multimedialnych w programie „Powerpoint”.
Zupełną nowością jest zaś nauka tworzenia karaoke chrześcijańskich piosenek i pieśni. - To propozycja wyjściowa. Może być modyfikowana w trakcie trwania warsztatów, w zależności od sugestii uczestników. - Zdaję sobie bowiem sprawę - mówi ks. Rozpiątkowski - że w kilkanaście spotkań nie nauczymy się wszystkiego. Traktuję to trochę jak podanie drogowskazów, które pomogą w indywidualnych poszukiwaniach, choć nie wykluczam, że jeżeli byłaby taka wola, możemy kontynuować spotkania i w drugim semestrze.
Warsztaty rozpoczną się od października 2007 r. i potrwają do końca pierwszego semestru, z możliwością przedłużenia ich na drugi. Odbywać się będą w środę wieczorem. - Trudno na razie określić dokładnie godzinę ich rozpoczęcia. Organizatorzy tłumaczą to tym, że księża mają wieczorem zajęcia i dlatego zostanie ona ustalona po skompletowaniu grupy. Ta nie może być zbyt liczna - maksymalnie 12 osób - bo przy większej ilości o ćwiczeniach można jedynie pomarzyć.
Bliższych informacji o tematyce warsztatów udziela ks. Paweł Rozpiątkowski +48 698-68-77-07. Zapisy zaś przyjmuje sekretariat „Kany” +48 32-363-10-30.
Pomóż w rozwoju naszego portalu