Reklama

Kościół

Przewodniczący Episkopatu złożył życzenia bp. Robertowi Chrząszczowi z okazji sakry biskupiej

episkopat.pl

Życzę więc Waszej Ekscelencji, aby pełnił Ksiądz Biskup swoje posługiwanie w Archidiecezji Krakowskiej jako nauczyciel wiary, który codziennie słyszy Chrystusowe wezwanie, skierowane najpierw do siebie – „wypłyń na głębię!” – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w życzeniach dla bp. Roberta Chrząszcza, nowego biskupa pomocniczego archidiecezji krakowskiej.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Przewodniczący Episkopatu zaznaczył, że wraz z papieską nominacją bp Chrząszcz został włączony do kolegium biskupów, „którzy – semper cum Petro – od tysiąca pięćdziesięciu lat, począwszy od biskupa poznańskiego Jordana, budują Kościół Boży w Polsce”.

„Niech kapłańska służba będzie przepełniona miłością oblubieńczą, na wzór tej, którą Chrystus umiłował swój Kościół. Niech wreszcie pomoc biskupowi diecezjalnemu w przewodzeniu wspólnocie Ludu Bożego, będzie pełna rady i męstwa, mądrości i roztropności, miłości i ofiary” – napisał przewodniczący Episkopatu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Publikujemy pełny tekst życzeń:

Warszawa, dnia 5 lutego 2021 roku

Ekscelencjo,

Najdostojniejszy Księże Biskupie,

Chciałbym raz jeszcze wyrazić radość z powodu decyzji Ojca Świętego Franciszka, który mianował Waszą Ekscelencję Biskupem Pomocniczym Archidiecezji Krakowskiej. W imieniu Konferencji Episkopatu Polski witam w gronie polskich biskupów.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich uczestników dzisiejszej uroczystości, a zwłaszcza Nuncjusza Apostolskiego w Polsce Jego Ekscelencję Księdza Arcybiskupa Salvatore Pennacchio, Metropolitę Krakowskiego Jego Ekscelencję Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, wszystkich braci w biskupstwie i przebieracie, diakonów, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich wiernych świeckich.

Wraz z papieską nominacją został Ksiądz Biskup włączony do kolegium biskupów, którzy – semper cum Petro – od tysiąca pięćdziesięciu lat, począwszy od biskupa poznańskiego Jordana, budują Kościół Boży w Polsce, sprawując potrójny munus pasterski: munus docendi, munus sanctificandi i munus regendi. «Chrystus bowiem dał Apostołom i ich następcom nakaz oraz władzę, by nauczali wszystkie narody, by uświęcali ludzi w prawdzie i żeby byli ich pasterzami. Biskupi zatem przez danego sobie Ducha Świętego stali się prawdziwymi i autentycznymi nauczycielami wiary, kapłanami i pasterzami» (Dekret o pasterskich zadaniach biskupów w Kościele Christus Dominus, 3).

Reklama

Życzę więc Waszej Ekscelencji, aby pełnił Ksiądz Biskup swoje posługiwanie w Archidiecezji Krakowskiej jako nauczyciel wiary, który codziennie słyszy Chrystusowe wezwanie, skierowane najpierw do siebie – „wypłyń na głębię!”. Niech kapłańska służba będzie przepełniona miłością oblubieńczą, na wzór tej, którą Chrystus umiłował swój Kościół. Niech wreszcie pomoc biskupowi diecezjalnemu w przewodzeniu wspólnocie Ludu Bożego, będzie pełna rady i męstwa, mądrości i roztropności, miłości i ofiary.

Życie i posługę Księdza Biskupa powierzam Jasnogórskiej Królowej Polski, wstawiennictwu św. Jana Pawła II i świętych patronów naszej Ojczyzny.

+ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

___________________

Jego Ekscelencja

Ksiądz Biskup Robert Józef CHRZĄSZCZ

Biskup Pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej

Podziel się:

Oceń:

+1 0
2021-02-06 13:03

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Abp Gądecki: jubileusz Miłosierdzia Bożego stał się momentem łaski i odnowy duchowej

Mazur/episkopat.pl

„Jubileusz Miłosierdzia Bożego stał się dla nas szczególnym momentem łaski i odnowy duchowej” − mówił abp Stanisław Gądecki podczas Mszy św., 13 listopada. Na początku liturgii przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zamknął Bramę Miłosierdzia w najstarszej na ziemiach polskich katedrze.

Więcej ...

Papież w więzieniu dla kobiet: jego obecność przesłaniem nadziei

2024-03-28 13:22

PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI

Obchody Triduum Paschalnego Franciszek rozpocznie w tym roku w więzieniu kobiecym, gdzie będzie sprawował Mszę Wieczerzy Pańskiej. Dyrektor rzymskiej placówki podkreśla, że zarówno dla osadzonych, jak i pracowników zakładu karnego będzie to znak nadziei na przyszłość.

Więcej ...

Całun Turyński – badania naukowe potwierdzają, że nie został wyprodukowany

2024-03-28 22:00
Całun Turyński

Adobe.Stock

Całun Turyński

W Turynie we Włoszech zachowało się prześcieradło, w które według tradycji owinięto ciało zmarłego Jezusa - Święty Całun. W ostatnich latach tkanina ta została poddana licznym, nowym badaniom naukowym. Rozmawialiśmy o tym z prof. Emanuelą Marinelli, autorką wielu książek na temat Całunu - niedawno we Włoszech ukazała się publikacja „Via Sindonis” (Wydawnictwo Ares), napisana wspólnie z teologiem ks. Domenico Repice.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Triduum Paschalne - trzy najważniejsze dni w roku

Triduum Paschalne - trzy najważniejsze dni w roku

Przerażające dane: 1937 osób między 15. a 17. rokiem...

Wiadomości

Przerażające dane: 1937 osób między 15. a 17. rokiem...

Sercanie: niepokoją nas doniesienia o sposobie prowadzenia...

Sercanie: niepokoją nas doniesienia o sposobie prowadzenia...

Tajemnica Wielkiego Czwartku wciąga nas w przepastną...

Wiara

Tajemnica Wielkiego Czwartku wciąga nas w przepastną...

Bratanek Józefa Ulmy o wujku: miał głęboką wiarę,...

Kościół

Bratanek Józefa Ulmy o wujku: miał głęboką wiarę,...

Jak przeżywać Wielki Tydzień?

Wiara

Jak przeżywać Wielki Tydzień?

Abp Galbas: Mówienie, że diecezja sosnowiecka jest...

Kościół

Abp Galbas: Mówienie, że diecezja sosnowiecka jest...

Świadectwo Abby Johnson: to, że zobaczyłam aborcję na...

Wiara

Świadectwo Abby Johnson: to, że zobaczyłam aborcję na...

Przewodniczący KEP: rozpoczynamy dziewięcioletnią...

Kościół

Przewodniczący KEP: rozpoczynamy dziewięcioletnią...