Reklama

Aspekty

Rzepin. Zaduszki Nauczycielskie

Zaduszki Nauczycielskie w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzepinie

Kinga Babij

Zaduszki Nauczycielskie w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzepinie

W parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzepinie odbyły się Zaduszki Nauczycielskie.

W listopadzie częściej myślimy o naszych zmarłych. Modlimy się podczas wypominek, nawiedzamy cmentarze. Zdarza się też, że uczestniczymy w specjalnych spotkaniach, w trakcie których wspominamy naszych bliskich, którzy już odeszli. Tak było 12 listopada w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzepinie, gdzie wspólnie modlono się za zmarłych nauczycieli i pracowników miejscowej szkoły.

- Rozpoczęliśmy Mszą świętą. Następnie uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Liceum wprowadzili nas w Zaduszki Nauczycielskie – opowiada ks. Damian Wierzbicki. - Przy pomocy poezji i śpiewów pochyliliśmy się nad tematyką przemijania. Recytowano wiersze, które wskazywały na wielką wdzięczność ucznia do wychowawcy. Odczytywano z imienia i nazwiska zmarłych nauczycieli i pracowników, którzy zostali poleceni w modlitwie różańcowej. Spotkanie modlitewne zakończyliśmy pieśnią nadziei Zwycięzca Śmierci.

2021-11-15 15:15

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Zaduszkowa zaduma nad Ofiarami Katynia i Smoleńska

Archiwum organizatorów

Jadwiga Wiśniewska Poseł do Parlamentu Europejskiego po raz 7. zorganizowała w Częstochowie Zaduszki Katyńskie, podczas których 20 młodych ludzi z województwa śląskiego odebrało z jej rąk pamiątkowe publikacje, będące owocem Jubileuszowego Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego „Prawda i kłamstwo o Katyniu”, który Europoseł Jadwiga Wiśniewska organizuje od 10 lat.

Więcej ...

Żydowski komentarz do Ewangelii na I Niedzielę Adwentu

2022-11-27 08:31

Centrum Heschela KUL

Dlaczego Jezus używa porównania do złodzieja? – pyta dr Faydra Shapiro, dyrektor Izraelskiego Centrum Relacji Żydowsko-Chrześcijańskich, w komentarzu dla Centrum Heschela KUL. Kluczem jest Prawo Mojżeszowe odnoszące się do kradzieży. Ten kontekst pozwala głębiej zrozumieć porównanie z Ewangelii św. Mateusza 24, 37-44.

Więcej ...

Od Abrahama do Jezusa. Adwentowe opowieści o przodkach Mesjasza (zapowiedź)

2022-11-27 13:46

szkolabiblijna.gda.pl

Słuchowisko o przodkach Mesjasza. Zapraszamy do oglądania krótkich filmików pt. "Od Abrahama do Jezusa", w których bp Piotr opowiada o biblijnych postaciach ujętych przez św. Mateusza w pierwszym rozdziale Ewangelii. Odcinki będą publikowane codziennie aż do Bożego Narodzenia.

Więcej ...

Reklama