Fundacja „Mam marzenie” spełnia marzenia polskich dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność fundacja dostarcza chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które wnoszą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość. Powstała w USA. Dziś działa na całym świecie. Opiera się wyłącznie na pracy wolontariuszy, którzy odwiedzają dzieci, współpracują z lekarzami, pomagają pozyskać środki i zrealizować pragnienie.
Marzeniem chorego na raka Rafała było spotkanie z Ojcem Świętym Janem Pawłem II. Dzięki fundacji był na prywatnej audiencji, rozmawiał z Ojcem Świętym, otrzymał błogosławieństwo i, jak twierdzi chłopiec, chęć do życia. Choroba jest w remisji, przerzuty do mózgu cofnęły się, leczenie zostało zakończone. Chłopiec wrócił do szkoły.
Przykuta do wózka Magda cierpi na łamliwość kości. Dzięki fundacji i dzieciom z jej szkoły, które zebrały na ten cel pieniądze w ramach akcji „Marzenie za grosik”, pojechała na pielgrzymkę do Lourdes. Takie samo marzenie ma Kinga. Ponieważ nie widzi, chciałaby zanurzyć rączki w źródełku ukrytym u stóp groty w Lourdes i przemyć wodą swoje oczka. Wierzy, że dzięki temu odzyska wzrok! Być może już wkrótce spełni się marzenie małej marzycielki...
W akcję spełniania dziecięcych marzeń włączyła się także telewizja polska, a dzięki programowi „Od przedszkola do Opola” do realizacji marzenia przyczynił się Mateusz Jarosz - uczeń Katolickiej Szkoły Podstawowej w Częstochowie, który już drugi raz wystąpił w programie telewizyjnym „Od przedszkola do Opola”. Tym razem śpiewał w duecie z 4-letnią Kingą Jakubas z Lublina - podopieczną fundacji. Marzeniem Kingi był właśnie występ w programie. „Kinga była bardzo chora i przeszła wiele operacji - mówi Mateusz. - Dziś jest już zdrowa, ale trzymajmy kciuki, żeby nigdy nie nastąpił nawrót choroby” - dodaje.
Nagrania do programu odbyły się pod koniec kwietnia, ale jego uczestnicy z niecierpliwością czekają na jego emisję. W nowej formule programu można wysyłać SMS-y, głosując na ulubionych wykonawców, jednak ważniejsza od wygranej jest tutaj sama idea fundacji i spełnione dziecięce marzenia.
Do programu fundacji może zostać zakwalifikowane każde dziecko między 3. a 18. rokiem życia, które cierpi na chorobę zagrażającą jego życiu lub nieuleczalną chorobę genetyczną (np. mukowiscydoza, postępująca dystrofia mięśni), albo chorobę nabytą o niekorzystnych rokowaniach (wznowa, rozsiew, powikłania neurologiczne, brak spodziewanych efektów zastosowanej terapii), która w opinii lekarza prowadzącego może być przyczyną śmierci dziecka.
Korzystając ze strony
Pomóż w rozwoju naszego portalu