Reklama

Uczestniczyć w Eucharystii…

Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”. Dzień Pański - niedziela. Pamiętaj o Mszy św.! I to z przykazania Bożego i kościelnego… W dniu odpoczynku od pracy - i wcale nie musi się sprzeciwiać odpoczynkowi… Bo czym jest ta jedna godzina na 168 godzin w tygodniu? To jest nasz święty obowiązek!

Msza św., Eucharystia. Dziękczynienie za Boga, Chrystusa. Za Jego zbawczą ofiarę. Odkupienie. To jest największa tajemnica wiary, w której „głosimy śmierć Twoją, Panie, wyznajemy Twoje zmartwychwstanie i oczekujemy Twego przyjścia w chwale”.

Tu Ciało Chrystusa - jest wydane, a Krew Chrystusa - jest wylana… „Bierzcie i jedzcie”. „Bierzcie i pijcie”… A „kto pożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne”. To znaczy, że będzie wskrzeszony, zbawiony. Będzie uczestniczył w chwale Chrystusa. Będzie wielbił Boga twarzą w Twarz. Msza św. jest nie tylko Pamiątką, ofiarą zbawczą Chrystusa Pana, ale jest Świętą Eucharystią - Dziękczynieniem za Ciało i Krew Pańską. Eucharystia jest źródłem największej miłości Boga. Miłości, która się daje, poświęca i powierza nam (bł. Jan Paweł II). „W Eucharystii Bóg dał nam wszystko, czym jest, i wszystko, co posiada, ponieważ dał nam siebie” (św. Tomasz z Akwinu).

Reklama

Eucharystia jest naszym pokarmem. Komunią św.! Uczestniczyć w Eucharystii to zanurzyć się w źródle życia Bożego. Jak modlitwa jest akumulatorem wiary, tak Eucharystia jest źródłem życia z wiary. „Bierzcie i jedzcie”… Mówimy: pożywamy, przyjmujemy Komunię św… Jednak rzeczywiście karmimy się Bożym Ciałem i pijemy Krew Pańską. To jest cud nad cudy! To jest dar nad dary! To jest tajemnica niepojęta! Pod postaciami chleba i wina - święta… NAJŚWIĘTSZA! „O szczęście niepojęte, Bóg sam odwiedza mnie”…

Komunia jest pokarmem dla duszy. Pokarmem dla udoskonalenia w wierze. A godnie, z wiarą i miłością przyjęta, doskonali nasze człowieczeństwo, przebóstwia nas, cielesnych ludzi… Jednoczy tak bardzo ściśle z Bogiem, że stajemy się jedno z Nim.

Tu nie może być mowy o przyzwyczajaniu się, o rutynie… To wzrastające pragnienie napełniania się Bogiem. Mówili święci, że „czuli głód Komunii św., poznania Boga i Jego miłości”. Bez tego pragnienia poznania może być, że latami chodzimy do kościoła, odmawiamy modlitwy, spowiadamy się - a Boga nie znamy. Bo nie mamy w sobie doświadczenia Jego miłości. Trzeba się nieustannie otwierać na Boga, oczyszczać, przemieniać, karmić Jego Słowem i Ciałem. Bo tylko sam Bóg może nas nasycić w Źródle Życia.

2012-11-13 08:43

Wybrane dla Ciebie

Irak: ONZ uznał zbrodnie Państwa Islamskiego przeciw chrześcijanom

2022-12-07 20:01

Karol Porwich/Niedziela

Organizacja Narodów Zjednoczonych oficjalnie uznała, że chrześcijanie w Iraku padli ofiarą zbrodni wojennych ze strony Państwa Islamskiego. Takie uznanie na szczeblu międzynarodowym przywraca nam godność i stanowi przestrogę na przyszłość – komentuje chaldejski arcybiskup Irbilu.

Więcej ...

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy komunikantu w kościele w Topoli

2022-12-04 16:19

davideucaristia/pixabay.com

W związku z wydarzeniami w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Topoli w powiecie kazimierskim, w diecezji kieleckiej - gdy włożony do naczynia z wodą komunikant zmienił barwę, kuria w Kielcach wydała specjalne oświadczenie.

Więcej ...

Łódź: Premiera filmu o dzieciach z Przemysłowej

2022-12-07 15:00

Muzeum Dzieci Polskich

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Niepokalanie poczęta. Co to znaczy?

Wiara

Niepokalanie poczęta. Co to znaczy?

Maria czy Maryja?

Wiara

Maria czy Maryja?

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy...

Niedziela Kielecka

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy...

Godzina Łaski

Kościół

Godzina Łaski

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Kościół

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Wiara na medal

Wiara

Wiara na medal

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wiara

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Kościół

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Rzeczpospolita:  Wojtyła do księdza pedofila: każde...

Kościół

Rzeczpospolita: Wojtyła do księdza pedofila: każde...