Reklama

Niedziela Lubelska

W rodzinie szkół papieskich

Paweł Wysoki

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Zespół Szkół nr 5 im. św. Jana Pawła II w Lublinie zorganizował konferencję pt. „Rodzina jest drogą pierwszą i najważniejszą”.

Do uczestnictwa w spotkaniu zostali zaproszeni przedstawiciele tych placówek oświatowych z Lublina i okolic, którym patronuje Ojciec Święty. - Celem zjazdu rodziny szkół św. Jana Pawła II jest okazanie szacunku i wdzięczności dla naszego patrona za żywe dziedzictwo, przechodzące w sztafecie pokoleń z przeszłości przez naszą niespokojną teraźniejszość w niepewną przyszłość, z niegasnącym źródłem nadziei - powiedzieli Gabriela i Damian, uczniowie prowadzący spotkanie. Jak podkreślili, wydarzenie poświęcone rodzinie skierowane było szczególnie do ludzi młodych, którzy w duchu wdzięczności za otrzymane dobro postanowili podzielić się z innymi zdobytym doświadczeniem. Lubelska szkoła z ul. Elsnera od wielu lat prowadzi szereg działań edukacyjnych i wychowawczych, promujących dziedzictwo największego z Polaków. - Święty Jan Paweł II ma realny wpływ na przyszłość nowych pokoleń. My, młodzi, chcemy wskazywać na życiodajne źródło jego myśli, aby wszyscy potrafili w nim odnaleźć prawdziwe szczęście - powiedzieli uczniowie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Tematyka konferencji nawiązywała wprost do słów św. Jana Pawła II: „Rodzina jest drogą pierwszą i najważniejszą, jedyną i niepowtarzalną, tak jak niepowtarzalny jest każdy człowiek”, które są mottem roku szkolnego 2023/24. W minionych miesiącach we wszystkich klasach w liceum, technikum i szkole branżowej odbyło się wiele zajęć poświęconych nauczaniu św. Jana Pawła II, jak i wartości rodziny. - Jako nauczyciele, wychowawcy i katecheci przygotowujemy młodych ludzi do dorosłego życia, także do tego, by odpowiedzialnie pełnili role w rodzinach, zarówno w tych, w których się urodzili, jak i w tych, które kiedyś założą. Nie jest to łatwe zadanie. W świecie rozmytych wartości, zdominowanym przez wirtualną rzeczywistość, trudno jest rozpoznać zagrożenia, dlatego zależy nam na tym, by młodzież czerpała z dobrych wzorców, a takim jest nasz patron. Korzystając z jego mądrości, nawet wbrew modom i opiniom świata, stworzymy i przekażemy młodemu człowiekowi program życia prawdziwego i szczęśliwego - powiedziała Iwona Lipiec, dyrektor Zespołu Szkół nr 5 im. św. Jana Pawła II w Lublinie.

W programie zjazdu papieskich szkół, w którym uczestniczyło ok. 200 osób, znalazła się sesja wykładowa z prelekcją ks. prof. Marka Słomki z Instytutu Jana Pawła II KUL, spotkanie z Ryszardem Zawadowskim, prezesem Stowarzyszenia Pamięć Jana Pawła II i Społecznego Centrum Dokumentacji Pontyfikatu, jak i prezentacje multimedialne oraz artystyczne w wykonaniu młodzieży. Uczniowie przygotowali ciekawe warsztaty dla swoich młodszych kolegów, a także wystawę tematyczną pt. „Mój dom - moja rodzina - moje miejsce na ziemi”. W szkole o profilu gastronomicznym nie mogło też zabraknąć smacznego poczęstunku. - Mam nadzieję, że zorganizowane przez nas spotkanie przyczyni się do integracji i współpracy szkół papieskich z miasta i regionu - powiedziała dyrektor Iwona Lipiec.

Podziel się:

Oceń:

2024-06-16 08:04

Wybrane dla Ciebie

Śląskie: Pobrano dodatkowe próbki DNA do ustalenia tożsamości zwłok z Dąbrowy Zielonej

2024-07-23 15:31

pixabay.com

Przeprowadzono sekcję zwłok mężczyzny z Dąbrowy Zielonej (pow. częstochowski). Prokuratura Okręgowa w Częstochowie poinformowała we wtorek, że pobrany został dodatkowy materiał biologiczny do badań DNA, których celem jest ustalenie ich tożsamości.

Więcej ...

Nowenna do św. Szarbela

Mat.prasowy

Nowennę można rozpocząć w dowolnym czasie. Uroczyście jest odprawiana w klasztorze w Annai jako przygotowanie do trzeciej niedzieli lipca, głównej uroczystości poświęconej świętemu Szarbelowi, na pamiątkę jego święceń kapłańskich 23 lipca 1859 roku.

Więcej ...

W tym roku duża grupa ewangelizatorów Przystanku Jezus

2024-07-24 07:28
Przystanek Jezus

Archiwum organizatorów

Przystanek Jezus

Około 200 ewangelizatorów weźmie udział w tegorocznej edycji Przystanku Jezus towarzyszącemu Festiwalowi Pol’And’Rock. "Bywa, że ktoś się spowiada po latach bycia daleko od Kościoła; niektórzy wracają na Przystanek Jezus jako ewangelizatorzy" - powiedział PAP rzecznik prasowy Przystanku o. Damian Piątkowiak.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nowenna do św. Szarbela

Wiara

Nowenna do św. Szarbela

Co się dzieje u ks. Olszewskiego?

Kościół

Co się dzieje u ks. Olszewskiego?

Posłowie po raz kolejny pytają o przyczyny rezygnacji z...

Wiadomości

Posłowie po raz kolejny pytają o przyczyny rezygnacji z...

Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a wy jesteście...

Wiara

Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a wy jesteście...

Zmiany kapłanów 2024 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2024 r.

Jerozolima: sensacyjne odkrycie w Bazylice Grobu Pańskiego

Kościół

Jerozolima: sensacyjne odkrycie w Bazylice Grobu Pańskiego

Świadectwo: Mama, tata i dziewięciu synów. Bo...

Wiara

Świadectwo: Mama, tata i dziewięciu synów. Bo...

Historyczna decyzja Watykanu

Wiara

Historyczna decyzja Watykanu

Kard. Ryś na pogrzebie Jerzego Stuhra: dla mnie został na...

Wiadomości

Kard. Ryś na pogrzebie Jerzego Stuhra: dla mnie został na...