Reklama

Wiadomości

Jesteśmy silniejsi niż okoliczności

Właśnie teraz trzeba moblilizować wszystkie siły i reagować: stawiać sobie nowe cele, tworzyć nowe projekty, nowe plany!

Odkąd zaczęła się wojna na Ukrainie, moje serce jest bardzo smutne. Cała uwaga jest bowiem skupiona na tym, co pokazują nam mass media i social media: wojna, wojna, wojna...

Jako chrześcijanie wiemy, że modlitwa do Pana Boga, Pana Jezusa czy Matki Bożej jest bardzo ważnym orężem w walcej o pokój na Ukrainie i na ziemi, ale warto pamiętać też o tym, że modlitwa może pomóc też nam. Jak?

Na ziemi od zawsze trwa walka dobra ze złem. W tej sytuacji możemy zrobić dla siebie, dla naszej rodziny i dla naszego środowiska dwie rzeczy: pierwsza – to wybierać dobro, druga – reagować.

Z jednej strony często myślimy, że jako pojedyncze osoby niewiele możemy zrobić, aby przestały spadać bomby na cywilów. Ale z drugiej – mamy biernie czekać, smutni i bezradni? Nie!

Właśnie teraz trzeba mobilizować wszystkie siły i reagować: stawiać sobie nowe cele, tworzyć nowe projekty, nowe plany! Przecież w każdej dziedzinie sukces osiągali ludzie, którzy najpierw stawiali sobie właśnie konkretne cele, a dopiero potem planowali, jak do nich dążyć, i działali, osiągając je.

Oczywiście, ci ludzie sukcesu nie osiągali wszystkich z postawionych sobie celów. Zapewne jednak stali się ludźmi sukcesu dlatego, że wytrwali, i dzięki swojej silnej woli zdołali osiągnąć pewne ważne dla nich cele.

Szkolenia z rozwoju osobistego i doświadczenie życiowe pokazują mi, że sam fakt, iż poważnie podchodzę do nowego celu, daje mi energię, motywację, siłę, radość, chęć życia i entuzjazm na co najmniej kilka miesięcy, bo chcę osiągnąć ten cel! I może najważniejsze w tym wszystkim jest to, że wierzę w lepszą przyszłość, wierzę, że osiągnę swój cel, i robię wszystko, żeby go osiągnąć, bo wierzę w Boga, wierzę w siebie, mam w sercu wielką nadzieję.

Nie pozwalam na to, aby wojna, Covid-19 czy inne okoliczności paraliżowały moje myśli, moje nadzieje, działania, moje życie! Bóg stworzył mnie wolnym człowiekiem i nikt nie może mi zabronić stawiania sobie nowych celów i czynienia wszystkiego, żeby je osiągać.

Reklama

Wiemy, że samo słowo „motywacja” składa się z dwóch innych: „motyw” i „akcja”, a to znaczy: działam, pracuję, jestem aktywny i daję z siebie wszystko wtedy, kiedy mam „motyw”, tzn. powód, by działać. I wiecie, co jest piękne? To, że ten „motyw”, ten powód, ten cel mogę sobie tu i teraz, niezależnie od okoliczności, postawić, że mogę tworzyć nowy plan, jak osiągać swoje cele. Zmotywowany, pełen energii działam, żeby osiągnąć swoje cele (małe czy duże – to nie ma znaczenia, najważniejsze jest to, że są moje!).

To są właśnie wartości, które powinny być dla ciebie ważne: Bóg, miłość, rodzina, sprawiedliwość, wolność, zdrowie. Na ich podstawie, tu i teraz, w marcu 2022 r., możesz postawić sobie jeden cel z nimi związany. Jak się z tym czujesz?

Przykład? Wierzę, że dla mojej rodziny warto żyć i umierać, więc jeśli trzeba, dziś podejmuję decyzję: do końca 2022 r. ... – tu każdy może sobie wstawić to, co z jego punktu widzenia byłoby dla jego rodziny najlepsze (cel).

Dajmy naszemu środowisku, naszym bliskim sygnał, że niesiemy światło, sól i energię również dla nich, jeśliby ich potrzebowali, bo jesteśmy silniejsi niż okoliczności.

2022-03-15 11:44

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Wielkanoc w Italii

We Włoszech na Wielkanoc mówi się „Pasqua”; słowo to wywodzi się z żydowskiego „Pesah”, które wśród Żydów oznacza uroczystość upamiętniającą wyzwolenie z niewoli egipskiej.

Więcej ...

Polski rzymianin

Stanisław August Morawski

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem

Więcej ...

Łódź: Koncert z okazji szczytu OBWE

2022-12-02 15:13

Marek Kamiński

W Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina odbył się specjalny koncert z okazji konferencji Rady Ministerialnej Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Do Łodzi na szczyt przyjechało dwustu delegatów z ponad pięćdziesięciu krajów świata.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Rzeczpospolita:  Wojtyła do księdza pedofila: każde...

Kościół

Rzeczpospolita: Wojtyła do księdza pedofila: każde...

Wiara na medal

Wiara

Wiara na medal

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wiara

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Bł. Rafał Chyliński – święty stąd

Niedziela Łódzka

Bł. Rafał Chyliński – święty stąd

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

Niedziela Lubelska

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

MŚ 2022 - skandynawskie media: szalony Szczęsny i łzy...

Sport

MŚ 2022 - skandynawskie media: szalony Szczęsny i łzy...

Dwa paradoksy Adwentu

Rok liturgiczny

Dwa paradoksy Adwentu

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Kościół

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Niech nas nauczy dróg swoich, byśmy kroczyli Jego...

Rok liturgiczny

Niech nas nauczy dróg swoich, byśmy kroczyli Jego...