Reklama

Niedziela Małopolska

By kult trwał

Sanktuarium wypełnili po brzegi pielgrzymi z całej Polski

Agnieszka Helis/Niedziela

Sanktuarium wypełnili po brzegi pielgrzymi z całej Polski

Chcemy kochać Serce Jezusa najbardziej, jak potrafimy i sprawiać, aby było Ono przez innych kochane – podkreślił bp Stanisław Salaterski.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Już po raz XXXVIII członkowie Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa z całej Polski zebrali się na wspólnej modlitwie. W sobotę 17 czerwca pielgrzymi wypełnili po brzegi sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach. Tegorocznym hasłem wydarzenia były słowa polskiego papieża: „Pielęgnujcie kult Najświętszego Serca Pana Jezusa”.

Przybyłych powitali ks. Krzysztof Zimończyk, dyrektor Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ oraz ks. Tomasz Szopa, kustosz sanktuarium św. Jana Pawła II. Pielgrzymi odmówili Godzinki oraz zwiedzili Centrum Jana Pawła II. Następnie uczestnicy wysłuchali referatu ks. Damiana Płatka, sercanina, dyrektora Sercańskiego Centrum Duchowości, który odczytał list napisany do Ojca Świętego Franciszka w imieniu pielgrzymów.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

W samo południe uczestniczyli we Mszy św., którą w sanktuarium św. Jana Pawła II sprawował i homilię wygłosił bp Stanisław Salaterski, delegat Episkopatu Polski ds. Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. Hierarcha przywołał postaci wielkich Polaków, którzy w trudnych czasach wojny oddali życie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Podkreślał również, jak ważnym jest propagowanie w świecie kultu Serca Jezusowego. – Potrzebne jest dzisiaj wynagradzanie, ofiarowanie od siebie jak najwięcej dobra, miłości, gorliwości Panu Bogu. Chcemy kochać Serce Jezusa najbardziej, jak potrafimy i sprawiać, aby było Ono przez innych kochane. Chcemy wynagradzać, ofiarując godziny modlitw, obecność, ale także osobiste postanowienia i praktyki, które zna jedynie Pan Bóg – te docierają, w naszej pokorze, prosto do Jego Serca i wpisują się w to wielkie dzieło odpowiedzi na miłość Pana Boga. Żeby kult Serca Bożego w nas trwał, trzeba nam pamiętać o pokorze, posłuszeństwie i wytrwałości – mówił bp Salaterski.

Podczas Eucharystii do stowarzyszenia wstąpiło ok. 30 nowych członków, którzy po złożeniu przysięgi, na znak przynależności, otrzymali z rąk bp. Stanisława Salaterskiego medaliki. W procesji różańcowej uczestnicy wyruszyli do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie o godz. 15 odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Pielgrzymkę zakończono uroczystym błogosławieństwem przy ołtarzu polowym sanktuarium.

Spotkanie ogólnopolskie jest dla członków ważnym wydarzeniem. – Kiedy dzielimy się doświadczeniem i radością we wspólnocie, one pomnażają się w nas, w naszym życiu i to owocuje na dalsze nasze czynności – przyznaje w rozmowie z Niedzielą Agnieszka Bieniek z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Milówce (diecezja bielsko-żywiecka). Dodaje, że siłę Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ można poczuć, gdy widzi się przepełnione pielgrzymami sanktuarium.

Podziel się:

Oceń:

2023-06-20 14:23

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Na straży Hostii

Pielgrzymi z Arcybractwa SH NSPJ w Turynie

Archiwum Agnieszki Bieniek

Pielgrzymi z Arcybractwa SH NSPJ w Turynie

Biskup Roman Pindel 27 czerwca zawierzy diecezję Sercu Jezusowemu. Jak Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa przygotowywało się do tego wydarzenia?

Więcej ...

Łódź: Kard. K. Krajewski spotkał się z dyrektorami 14 Szkół Katolickich działających na terenie Archidiecezji Łódzkiej

2026-04-22 12:31
Spotkanie kard. K. Krajewskiego z dyrektorami szkół katolickich działających na terenie archidiecezji łódzkiej

ks. Paweł Kłys

Spotkanie kard. K. Krajewskiego z dyrektorami szkół katolickich działających na terenie archidiecezji łódzkiej

W domu biskupów łódzkich odbyło się spotkanie dyrektorów i przedstawicieli Szkół Katolickich działających na terenie Archidiecezji Łódzkiej z metropolitą łódzkim kardynałem Konradem Krajewskim. Obecny był również bp Zbigniew Wołkowicz, biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej.

Więcej ...

Rzym: papież wyświęci 8 księży. Jeden z nich odkrył powołanie na ŚDM w Krakowie

2026-04-22 18:36
Święcenia kapłańskie

@Vatican media

Święcenia kapłańskie

26 kwietnia, w Światowy Dzień Modlitw o Powołania Leon XIV udzieli w Bazylice św. Piotra święceń 8 nowym kapłanom diecezji rzymskiej. Jeden z nich podjął decyzję o wstąpieniu do seminarium podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Dziękuj za dar zmartwychwstania Jezusa i to, że jesteś...

Wiara

Dziękuj za dar zmartwychwstania Jezusa i to, że jesteś...

Siostry z Domu Chłopaków w Broniszewicach: Jesteśmy...

Kościół

Siostry z Domu Chłopaków w Broniszewicach: Jesteśmy...

Smutny weekend w sercu Krakowa. Kolejne akty wandalizmu

Niedziela Małopolska

Smutny weekend w sercu Krakowa. Kolejne akty wandalizmu

Nowenna do św. Wojciecha

Wiara

Nowenna do św. Wojciecha

W Kamerunie „mały cud” Leona XIV

Kościół

W Kamerunie „mały cud” Leona XIV

Komunikat Kurii Metropolitalnej Warszawskiej w sprawie...

Kościół

Komunikat Kurii Metropolitalnej Warszawskiej w sprawie...

Modlitwa do Maryi, Królowej Pokoju

Wiara

Modlitwa do Maryi, Królowej Pokoju

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Wiara

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Wbrew prawom natury. Fenomen nierozkładającego się...

Wiara

Wbrew prawom natury. Fenomen nierozkładającego się...