Reklama

Niedziela plus

Gdańsk

Odkryj Źródło Życia

Niedziela Plus 39/2024, str. VIII

Adobe Stock

Początek roku szkolnego i akademickiego, a dla dorosłych kolejny sezon jesienny – to bardzo dobry czas na Weekend OD-NOWY.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Propozycję dla osób pragnących pozytywnych zmian przygotowała Fundacja Radość Ewangelii z Gdańska. Podczas spotkania, które odbędzie się w dniach 4-6 października w parafii św. Ignacego Loyoli w Gdańsku-Starych Szkotach, zaplanowano: konferencje – m.in. o tematyce: „Co sprawia chrzest święty”, „Fałszywy obraz Boga – skąd się bierze i jak odkryć prawdę o Nim”, „Bilska relacja z Jezusem – jak to jest możliwe”, „Przeszkody w nawiązywaniu relacji z innymi”, „Słowo Boga i słowo człowieka – jak sprawić, by dawało życie”, „Czy człowiek potrzebuje Kościoła do zbawienia”; wspólną modlitwę i Eucharystie; modlitwę osobistą; rozmowy z innymi w małych grupach; zapoznanie się z propozycjami różnych formacji i narzędzi, by móc wzrastać w codzienności; a także obiad i słodki poczęstunek w dobrym towarzystwie.

Organizatorzy podkreślają, że tempo życia, liczba codziennie podejmowanych decyzji i obfitość propozycji sprawiają, iż coraz trudniej nam się zatrzymać i wybierać to, co realnie przynosi pozytywne zmiany w naszym życiu. Czasem też nie wiemy, gdzie szukać odpowiedzi na nurtujące nas pytania, dlatego słowem, które poprowadzi nas ku OD-NOWIE, będzie obietnica Jezusa: „Kto zaś będzie pił wodę, którą Ja mu dam, nie będzie pragnął na wieki, lecz woda, którą Ja mu dam, stanie się w nim źródłem wody wytryskającej ku życiu wiecznemu” (por. J 4, 14).

Zaproszenie skierowane jest do osób, które pragną się zatrzymać, znaleźć czas na słuchanie i mówienie, na nowe relacje, na spotkanie i słuchanie Boga, na dobre decyzje – po prostu czas dla siebie. Więcej na: radoscewangelii.pl .

Oprac. za: radoscewangelii.pl

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2024-09-24 14:12

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

„Najdroższe Stópki” ratują życie!

Była połowa lat 70. ubiegłego wieku. W Stanach Zjednoczonych obowiązywały już okrutne przepisy aborcyjne pozwalające zabijać nienarodzone dzieci niemal bez ograniczeń. Przemysł aborcyjny rozwijał się w zastraszającym tempie. W środowisku pro-life kolportowano fotografie uśmierconych dzieci, które miały uzmysłowić, że nie mamy do czynienia ze „zlepkiem komórek”.

Więcej ...

Leon XIV na zakończenie pielgrzymki do Hiszpanii: ukazujcie, że Bóg jest miłością

2026-06-12 15:13
Papież Leon XIV

Vatican Media

Papież Leon XIV

„Niech pośród was będzie odczuwalne, że «Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim». To jest serce Ewangelii, Serce Chrystusa. Kto się w nim zanurza, nie żyje już dla siebie. Otwórzcie wszystkim to morze miłości!” - powiedział Leon XIV podczas Mszy św. sprawowanej w porcie w Santa Cruz na Teneryfie. Było to ostatnie publiczne wystąpienie papieża podczas podróży apostolskiej do Hiszpanii.

Więcej ...

Papież z przygodami zakończył podróż apostolską do Hiszpanii

2026-06-12 22:17

PAP

Z przygodami Leon XIV zakończył podróż apostolską do Hiszpanii. Choć odbyła się ceremonia pożegnalna z udziałem króla Filipa VI, to z powodu problemu z silnikiem samolotu papież nie mógł odlecieć z Wysp Kanaryjskich do Rzymu.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zmiany kapłanów 2026 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2026 r.

Wstrząsające odkrycie pod Rzeszowem. Kilkanaście...

Wiadomości

Wstrząsające odkrycie pod Rzeszowem. Kilkanaście...

5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o Sercu Jezusa

Wiara

5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o Sercu Jezusa

Koszalin: nowy biskup pomocniczy diecezji...

Kościół

Koszalin: nowy biskup pomocniczy diecezji...

#LudzkieSerceBoga: Poznaj Serce Jezusa, tak bliskie...

Kościół

#LudzkieSerceBoga: Poznaj Serce Jezusa, tak bliskie...

Nowenna do Najświętszego Serca Pana Jezusa

Wiara

Nowenna do Najświętszego Serca Pana Jezusa

Rewolucyjne zmiany w Lednicy. Dominikanie nie będą już...

Kościół

Rewolucyjne zmiany w Lednicy. Dominikanie nie będą już...

Parafia w kujawsko-pomorskiem musi zapłacić 30 tysięcy...

Wiadomości

Parafia w kujawsko-pomorskiem musi zapłacić 30 tysięcy...

Leśkiewicz: Zakończyły się obrady kapituły Orderu...

Polityka

Leśkiewicz: Zakończyły się obrady kapituły Orderu...