Reklama

laCroix
Ks. Jacques Hamel

Kim był francuski kapłan zamordowany 26 lipca?

2016-07-26 20:30

Na podstawie LBdS/La Croix

Można go określić dwoma słowami: Skromność i prostota. Te słowa wypowiadają spontanicznie osoby, które go znały. „Był człowiekiem, który miał bardzo prosty styl życia", wspomina ks Pierre Belhache, który był jego proboszczem do 2011 roku. "Był zawsze gotów, pomimo swojego wieku, do podjęcia działań” - kontynuuje.

O. Jacques Hamel urodził się w Darnétal, na przedmieściach Rouen, w 1930 roku. Święcenia kapłańskie przyjął w 1958 roku, z wielką pokorą obchodził w 2008 roku uroczystości 50-lecia kapłaństwa, przygotowane przez jego parafian. Już jako osiemdziesięcioletni ksiądz pozostał bardzo aktywny w parafii, gdzie nadal chrzcił i błogosławił śluby. Wspomina go abp Jean-Charles Descubes, były arcybiskup Rouen: "Był to człowiek bardzo wrażliwy na trudne sytuacje wymagające dyskrecji, i z wielkim duchem misyjnym. Widzę jego twarz: promieniuje ona dobrocią".

Ojciec Jacques, jak go nazywano, był znany wszystkim. W 2005 roku poprosił, aby mógł powrócić do Saint-Étienne-du-Rouvray, jednej z parafii, gdzie w przeszłości służył jako kapłan.

Reklama

"To był bardzo prosty chłopak, miał bardzo braterskie podejście do innych", wspomina ks John Blangermont, kolega i rówieśnik zamordowanego kapłana. "Był bardzo ceniony, ponieważ był bardzo blisko ludzi. Bardziej niż inni, był przywiązany do swojej posługi parafialnej - mówi ojciec de Blangermont - Święty Jacques ... "

W czerwcu, w przededniu wakacji, namawiał swoich parafian do podjęcia "czasu odnowy", aby "usłyszeć zaproszenie Boga”.

W biuletynie parafialnym zapraszał wszystkich do modlitwy, która miała trwać całe lato w intencji wszystkich spraw, które przeżywa dzisiejszy świat: „Módlcie się za tych, którzy są najbardziej potrzebujący, módlcie się o pokój, módlcie się o lepsze życie razem. "

Tagi:
kapłan kapłan Francja

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Modlitewna obrona Jasnej Góry

Modlitewna obrona Jasnej Góry

Katechezy z Janem Pawłem II

Katechezy z Janem Pawłem II

Bezdomni pod opieką

Bezdomni pod opieką

Przegląd prasy 13 czerwca

Przegląd prasy 13 czerwca

Przegląd nr 24/2019

Przegląd nr 24/2019

Idziemy z Jezusem?

Idziemy z Jezusem?

Nowy rektor toruńskiego seminarium

Nowy rektor toruńskiego seminarium

Marsz równości nie zakłócił pielgrzymki

Marsz równości nie zakłócił pielgrzymki

Przeciwnicy II Marszu Równości „Częstochowa tęczy nie chowa!”

Przeciwnicy II Marszu Równości „Częstochowa tęczy nie chowa!”

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem