Reklama

Wiadomości

Jak przepisy DAC-7 będą realizowane na OLX?

2024-07-03 09:37

Stock. Adobe

OLX zwraca się do mediów z apelem o rzetelne i wyważone podejście do kwestii dyrektywy DAC-7. Nasza analiza wykazała, że w ostatnich tygodniach pojawiło się wiele kontrowersyjnych nagłówków, które mogą wprowadzać w błąd i dezinformować użytkowników. W trosce o ich spokój oraz rzetelny przekaz informacji zachęcamy do zapoznania się z poniższymi faktami na temat wprowadzenia dyrektywy DAC-7.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Dyrektywa DAC-7 wprowadza nowe obowiązki raportowania dla platform cyfrowych, w tym konieczność przekazywania informacji o użytkownikach dokonujących transakcji za pośrednictwem tych platform. Celem tych regulacji jest zwiększenie transparentności i zapewnienie uczciwej konkurencji na rynku. Jednakże w wielu publikacjach medialnych temat ten przedstawiany jest w sposób budzący nieuzasadnione obawy wśród naszych użytkowników.

Przepisy DAC7 nakładają na operatora serwisu OLX - Grupę OLX sp. z o.o. obowiązek pozyskiwania dodatkowych danych od aktywnych sprzedawców na platformie OLX i odpowiedniego ich raportowania do Krajowej Administracji Skarbowej. Operator serwisu dostosował platformę oraz zapisy regulaminu do obowiązujących regulacji prawnych. Równocześnie podkreślamy, że bezpieczeństwo danych użytkowników OLX jest naszym priorytetem, dlatego też stosujemy nowoczesne zabezpieczenia, w tym zaawansowane szyfrowanie, służące ich ochronie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

SPRAWDŹ Jakie dane są gromadzone

W przypadku OLX-a przepisy dotyczą osób dokonujących sprzedaży z wykorzystaniem usługi Przesyłki OLX z Pakietem Ochronnym. Raportowaniu podlegają dane użytkowników, którzy z wykorzystaniem Przesyłki OLX dokonali 30 lub więcej transakcji i/lub ich wynagrodzenie ze sprzedaży przekroczyło 2000 euro. Raportowaniu nie podlegają ogłoszeniodawcy dodający ogłoszenia w takich kategoriach, jak Noclegi, Usługi czy Nieruchomości.

Warto jednocześnie zaznaczyć, że przepisy DAC-7 nie wprowadzają dla użytkowników serwisów ogłoszeniowych żadnych nowych podatków.

Fakty i mity dotyczące DAC-7

Mit 1: Handlujesz w sieci? Zapłacisz nowy podatek.

Fakt: DAC7 nie wprowadza żadnych nowych podatków dla użytkowników sprzedających w sieci.

Mit 2: Skarbówka pozna szczegółowe dane o Twoich transakcjach.it 2: Skarbówka pozna szczegółowe dane o Twoich transakcjach.

Reklama

Fakt: Raportowane są dane użytkowników, którzy wpadają w próg 30 lub więcej transakcji i/lub, których wynagrodzenie ze sprzedaży przekroczyło 2 tys. euro, a nie rodzaj transakcji, jakich dokonali.

Mit 3: Wystawiasz ogłoszenia w sieci? Fiskus się o tym dowie.

Fakt: Raportowane są transakcje z wykorzystaniem usługi Przesyłki OLX. Samo wystawianie ogłoszeń nie jest wliczane do wartości ani liczby transakcji i tym samym nie jest raportowane.

Mit 4: Wynajem i usługi świadczone osobiście pod lupą fiskusa.

Fakt: Przepisy dotyczą transakcji, nie obejmują listingu ogłoszeń.

Mit 5: Fiskus mnie ściga! Muszę od razu zapłacić podatek.

Fakt: Dyrektywa nie wprowadza dla użytkowników platform ogłoszeniowych żadnych nowych podatków.

Mit 6: Skarbówka zablokuje mi konto bankowe.

Fakt: Nikt nie zablokuje konta bankowego użytkownika. W przypadku niedostarczenia przez niego wymaganych informacji w wymaganym terminie, wypłaty za sprzedaż z Przesyłką OLX zostaną tymczasowo wstrzymane do momentu uzupełnienia danych przez użytkownika.

OLX pragnie podkreślić, że jako firma zawsze dbamy o interesy naszych użytkowników i prowadzimy z nimi transparentną komunikację. Równocześnie ściśle współpracujemy z odpowiednimi organami, aby wdrożenie nowych przepisów przebiegało sprawnie i bez zakłóceń. Naszym priorytetem jest zagwarantowanie pełnego dostępu do rzetelnych informacji, tak, aby wszyscy użytkownicy OLX mieli pełną świadomość nowych obowiązków oraz wsparcie w wymagających tego przypadkach.

Reklama

Apelujemy do mediów o rzetelne informowanie społeczeństwa na temat dyrektywy DAC-7 oraz o unikanie sensacyjnych nagłówków, które mogą prowadzić do dezinformacji i niepotrzebnych obaw. Wierzymy, że odpowiedzialne podejście do tego tematu przyczyni się do lepszego zrozumienia nowych regulacji oraz pomoże naszym użytkownikom dostosować się do nich w sposób spokojny i uporządkowany.

SPRAWDŹ Jak działa DAC-7 w ramach OLX?


Podziel się:

Oceń:

0 -2

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Zrazy z kurczaka a la Victoria

GRAZIAKO

Przepis pochodzi z książki wydanej przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu, zatytułowanej „Z kuchni Siostry Arkadii”.

Więcej ...

List franciszkanów do prezydenta Dudy

2024-07-22 11:35

Karol Porwich/ Franciszkanie Gdańsk

Zakon franciszkanów wystosował niedawno list do prezydenta Andrzeja Dudy, z prośbą o odznaczenie św. Maksymiliana Kolbe oraz bł. rodzinę Ulmów Orderem Orła Białego.

Więcej ...

Letnia Szkoła Katolickiej Nauki Społecznej

2024-07-23 15:16

mat. prasowy

Z radością informujemy, że w dniach 25-30 sierpnia 2024 roku odbędzie się Letnia Szkoła Katolickiej Nauki Społecznej, organizowana przez Katolickie Stowarzyszenie „ Civitas Christiana”. Wydarzenie to jest skierowane do młodzieży w wieku 18-25 lat, która pragnie pogłębić swoją wiedzę na temat katolickiej nauki społecznej oraz jej zastosowań w życiu codziennym i działalności społecznej. Zapraszamy do Udziału!

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nowenna do św. Szarbela

Wiara

Nowenna do św. Szarbela

Co się dzieje u ks. Olszewskiego?

Kościół

Co się dzieje u ks. Olszewskiego?

Posłowie po raz kolejny pytają o przyczyny rezygnacji z...

Wiadomości

Posłowie po raz kolejny pytają o przyczyny rezygnacji z...

Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a wy jesteście...

Wiara

Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a wy jesteście...

Zmiany kapłanów 2024 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2024 r.

Jerozolima: sensacyjne odkrycie w Bazylice Grobu Pańskiego

Kościół

Jerozolima: sensacyjne odkrycie w Bazylice Grobu Pańskiego

Świadectwo: Mama, tata i dziewięciu synów. Bo...

Wiara

Świadectwo: Mama, tata i dziewięciu synów. Bo...

Historyczna decyzja Watykanu

Wiara

Historyczna decyzja Watykanu

Kard. Ryś na pogrzebie Jerzego Stuhra: dla mnie został na...

Wiadomości

Kard. Ryś na pogrzebie Jerzego Stuhra: dla mnie został na...