Reklama

Wiara

Bliźniaczki Laskowskie: Jest Ktoś, komu na tobie naprawdę zależy

2021-01-15 06:45

facebook.com/blizniaczkiLaskowskie

W jaki sposób przekazywać Dobrą Nowinę swoimi talentami, jak zachować odpowiednie proporcje między wiarą a wyglądem oraz jak w tych niełatwych czasach wytrwać przy Jezusie? Rozmawiamy o tym z Ewą i Anią, cenionymi blogerkami modowymi. Bliźniaczki Laskowskie na swoich profilach w social mediach nie wstydzą się mówić o swojej wierze, promują wartości chrześcijańskie i rodzinne.

Damian Krawczykowski: Prowadzicie bardzo popularny blog modowy, a przy tym chętnie dzielicie się na nim swoim doświadczeniem wiary. Nie miałyście obaw jak zostanie to odebrane przez Waszych odbiorców?

Ewa i Ania /Bliźniaczki Laskowskie: Jesteśmy świadome, że nie zadowolimy wszystkich i prawdę mówiąc nigdy nie przejmowałyśmy sie tym, że ktoś może sobie coś pomyśleć. Pan Jezus chce aby świadczyć o nim wszędzie. Internet nie jest jedynym miejscem, w którym dzielimy się naszą wiarą. Gdziekolwiek jesteśmy - tam zawsze staramy się kierować naszymi wartościami.

Reklama

A jak to było w Waszym życiu, czy wiara w Boga towarzyszyła Wam od dziecka, czy nastąpił jakiś moment przełomowy?

Wiarę wyniosłyśmy z domu - uczyli jej nas od małego rodzice. Swoim życiem i postawą pokazywali nam, co znaczy żyć zgodnie z wiarą - nie tylko modląc sie, ale też poprzez zachowanie. Trafiałyśmy również na dobrych księży i myślimy, że także dzięki temu nasza wiara rozwijała się bardziej. Uczęszczałyśmy na scholę, oazę. Sądzimy, że „obracanie” się w takim środowisku, osób wierzących, również miało wpływ na to, że trwałyśmy przy Panu Bogu. Zawsze śmiejemy się, że same jesteśmy taką małą „wspólnotą” – jedna wspiera drugą.

facebook.com/bliźniaczkiLaskowskie

Bóg obdarzył Was urodą, zmysłem modowym, estetycznym, czy uważacie, że także poprzez te dary można ewangelizować?

Reklama

Dziękujemy za miłe słowa. Wierzymy w to, że Pan Bóg nie bez powodu obdarza nas pewnymi zmysłami, darami. Od początku naszych działań w social mediach miałyśmy pragnienie, aby dzięki temu móc również świadczyć o Panu Bogu. Teraz, patrząc na te minione lata i przede wszystkim w ostatnim czasie, dostajemy wiele wiadomości od osób, które piszą, że dzięki nam przybliżyły się do Pana Boga, że cieszą się mogąc znaleźć takie profile na Instagramie.

My natomiast radujemy się, że jest tyle młodych osób, które, często nawet mimo wątpliwości, chcą trwać przy Panu Bogu. Zatem tak, sądzimy że poprzez te dary można ewangelizować, a nawet trzeba, aby je dobrze wykorzystać.

Połączenie dbania o swój wygląd z rozwojem wiary i relacji z Bogiem na pewno nie jest łatwe. Zdradzicie, w jaki sposób radzicie sobie z tym, aby to właśnie Bóg i wartości chrześcijańskie były u Was zawsze na pierwszym miejscu?

Ostatnio przeczytałyśmy mądre słowa, które bardzo się nam spodobały – Żeby dobrze świadczyć o Panu Jezusie, nie wystarczy tylko świadczyć swoim duchem i wnętrzem. Boża kobieta naprawdę może dbać o siebie. Każda z nas jest piękna kiedy o siebie zadba i nie powinnyśmy wstydzić się tego, że chcemy dbać o siebie - są to słowa Eweliny, która prowadzi urzekajaca.pl. Dodałybyśmy jeszcze do tego, że ważne jest aby mieć wyczucie i umieć podkreślać swoje piękno bez przesadnego eksponowania go. Dlatego też nie widzimy żadnego problemu w tym, aby łączyć dbanie o swój wygląd i rozwijać swoją wiarę. Myślimy, że warto wiele kwestii rozeznawać z otwartością na podpowiedzi Ducha Świętego.

facebook.com/bliźniaczkiLaskowskie

A w jaki sposób rozwijacie relację z Jezusem? Sakramenty, częsta modlitwa? Macie swoje ulubione sposoby?

Mamy swoje ulubione modlitwy. Na przykład od ponad dwóch lat modlimy się nowenną pompejańską, z niedługimi przerwami pomiędzy kolejnymi. Przy okazji chcemy dodać, że to przepiękna modlitwa, która zbliża do Boga i każdemu polecamy, aby każdy ją zaczął.

Poza tym lubimy modlić się za wstawiennictwem Świętych oraz słuchać i śpiewać religijne piosenki. Warto również korzystać z możliwości, które oferuje internet. Na YouTube jest mnóstwo kazań, rozważań, konferencji nagranych przez świetnych księży.

Od kiedy jesteśmy żonami i mamami często mamy mniej czasu na modlitwę, dlatego nawet codzienne obowiązki traktujemy jako modlitwę, która zbliża nas do Boga. Wszystko co wcześniej wspomniałyśmy jest bardzo ważne, jednak myślimy że najważniejszym jest trwać przy Panu Bogu poprzez uczestnictwo w sakramentach.

Jakie macie doświadczenie z księżmi? Podacie przykłady tych którzy najbardziej Wam pomogli, najbardziej Was inspirują?

Nigdy nie miałyśmy złego doświadczenia z księżmi. Zawsze trafiałyśmy na samych dobrych księży.

Pierwszym księdzem, który miał duży wpływ na rozwój naszej wiary jest ksiądz posługujący w naszej rodzinnej parafii, gdy byłyśmy nastolatkami. Mamy również zaprzyjaźnionego księdza, którego poznałyśmy jeszcze gdy był w seminarium. Zawsze kiedy mamy jakiekolwiek wątpliwości, również wtedy, kiedy nie jesteśmy pewne co do jakiejś współpracy, pytamy go o radę. Radzimy się go w wielu kwestiach. Wzrastałyśmy też dzięki wielu księżom ze wspomnianego wcześniej w wywiadzie YouTube – księdzu Pawlukiewiczowi, księdzu Michałowi Olszewskiemu, księdzu Dominikowi Chmielewskiemu, ojcu Szustakowi, księdzu Teodorowi z TeoBańkologii. Kochamy również poezję księdza Twardowskiego, w której bardzo czuć Pana Boga.

facebook.com/bliźniaczkiLaskowskie

Na koniec krótko: dlaczego Waszym zdaniem warto trwać w żywej relacji z Jezusem?

Warto trwać w żywej relacji z Panem Jezusem po to, aby czuć pokój serca, który naszym zdaniem można znaleźć tylko w Nim. Mieć pewność, że jest Ktoś, komu na tobie naprawdę zależy, kto nie ocenia, kocha, do Kogo możesz zwrócić się ze wszystkim.

___________________________________

Zapraszamy do sprawdzenia profilów prowadzonych przez Ewę i Anię na Facebook'u (Zobacz) oraz Instagramie (Zobacz)

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Płock: nagroda „Świadek wiary” dla naukowca - chemika

pixabay.com

Prof. Janusz Zieliński, chemik z Płocka otrzymał nagrodę św. Michała Archanioła „Świadek wiary”. Byłemu rektorowi Politechniki Warszawskiej w Płocku przyznała ją Kapituła Kolegiacka św. Michała w Płocku. Nagroda jest wyróżnieniem wybitnych i pożytecznych działań katolików na rzecz szerzenia Królestwa Bożego w świecie.

Więcej ...

17 stycznia: XXIV Ogólnopolski Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce

2021-01-08 06:58

TER

Pod hasłem: Życie i śmierć. „Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście” (Pwt 30,15) w niedzielę 17 stycznia odbędzie się XXIV Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. W tym roku z uwagi na pandemię koronawirusa i obowiązujące ograniczenia wszystkie wydarzenia będą odbywać się w przestrzeni Internetu.

Więcej ...

PŚ w skokach - Stękała piąty w Zakopanem, triumf Lindvika

2021-01-17 19:16

polskatimes.pl

Andrzej Stękała zajął piąte miejsce i był najlepszy z Polaków w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Wygrał Norweg Marius Lindvik, za którym uplasowali się Słoweniec Anze Lanisek i jego rodak Robert Johansson.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

(Nie)baw się i (nie)śpij!

(Nie)baw się i (nie)śpij!

Przychodzę, Boże, pełnić Twoją wolę

Przychodzę, Boże, pełnić Twoją wolę

Papież na „Anioł Pański”: spotkanie z Jezusem...

Franciszek

Papież na „Anioł Pański”: spotkanie z Jezusem...

Dziesięciu biskupów zmarło na COVID-19 w ciągu tygodnia

Kościół

Dziesięciu biskupów zmarło na COVID-19 w ciągu tygodnia

Czym jest akolitat?

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Czym jest akolitat?

Watykan zmienia obrzęd posypania głów popiołem

Watykan zmienia obrzęd posypania głów popiołem

Kaja Godek wygrała w sądzie z aktywistami LGBT

Wiadomości

Kaja Godek wygrała w sądzie z aktywistami LGBT

Ksiądz też człowiek - o pasjach i codzienności kapłana

Kościół

Ksiądz też człowiek - o pasjach i codzienności kapłana

Episkopat zajmie się sprawą dopuszczenia kobiet do...

Kościół

Episkopat zajmie się sprawą dopuszczenia kobiet do...