Reklama

Niedziela 3/2013

Szczegółowy spis treści

2

Kościół na drogach człowieka

Abp Wacław Depo

Słowo do ludzi mediów abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego, przewodniczącego Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski

„KTÓŻ JAK BÓG…”
3

Prawo człowieka do prawdy

Ks. Ireneusz Skubiś

Patrona dziennikarzy i prasy katolickiej - św. Franciszka Salezego (1567 - 1622) wspominamy 24 stycznia. To francuski teolog i filozof, przedstawiciel humanizmu, doktor Kościoła, biskup Genewy. W czasach sobie współczesnych umiał korzystać z dostępnych wówczas mediów, żeby docierać do jak największej liczby osób.

Z WATYKANU
4

Z Watykanu

ZE ŚWIATA
5

Ze świata

Z JASNEJ GÓRY
6

Z Jasnej Góry

O. Stanisław Tomoń OSPPE, Rzecznik Jasnej Góry

Z KRAJU
7

Z kraju

O MEDIACH NA VATICANUM II
8-9

Środki społecznego przekazu - nowa ambona Kościoła (1)

Abp Wacław Depo

Wśród wynalazków, które geniusz ludzki z pomocą Bożą odkrył w rzeczach stworzonych, II Sobór Watykański wymienił m.in.: prasę, kinematografię, radiofonię, telewizję. I nazwał je środkami przekazu społecznego

NASZA ROZMOWA
10-11

Dziennikarz jest po to, żeby ludzie myśleli

Z o. prof. dr. hab. Leonem Dyczewskim OFMConv rozmawia ks. inf. Ireneusz Skubiś

Z o. prof. dr. hab. Leonem Dyczewskim OFMConv - kierownikiem Katedry Socjologii Kultury w Instytucie Socjologii KUL - rozmawia ks. inf. Ireneusz Skubiś

ŚRODKI SPOŁECZNEGO PRZEKAZU
12-14

Kościół w sieci, prasie, radiu i telewizji

Z ks. inf. Ireneuszem Skubisiem rozmawia ks. Marek Łuczak

O roli środków społecznego przekazu, najbardziej palących problemach duszpasterskich i nowej ewangelizacji z ks. inf. Ireneuszem Skubisiem rozmawia ks. Marek Łuczak

14

Wiara św. Pawła z Teb

O. Izydor Matuszewski, Generał Zakonu Paulinów

Kiedy w pierwszej połowie III wieku wybuchło prześladowanie chrześcijan za cesarza Decjusza (201-251), Paweł postanowił ukryć się na pustyni i tak rozpoczęła się jego wielka przygoda wiary.

„PAWEŁKI” W ZAKONIE PAULINÓW * 12-20 I 2013
15-17

Sam na sam z Bogiem

Katarzyna Woynarowska

Dziennikarka telewizyjna opowiada mi, jak w kilka chwil po świętokradczym ataku na Jasnogórską Ikonę zjawia się z kamerą na Jasnej Górze. Zadziwia ją jakaś złowroga cisza, która sprawia, że zazwyczaj gwarny klasztor wygląda, jakby skamieniał. Drzwi Kaplicy Cudownego Obrazu zamknięte, pilnuje ich straż jasnogórska. Wokoło wstrząśnięte, szczerze zmartwione twarze.

RELIGIA W SZKOLE PUBLICZNEJ
18-19

Edukacyjny efekt dodatni

Ks. Józef Krukowski

Religia jako przedmiot edukacji szkolnej jest bardzo ważnym osiągnięciem europejskiej kultury prawnej w dziedzinie poszanowania i ochrony praw człowieka i obywatela do wolności sumienia i religii w życiu prywatnym i publicznym

150. ROCZNICA POWSTANIA STYCZNIOWEGO
20-21

Pierwsza ofiara Murawiewa

Barbara Czekaj

Powstanie styczniowe wybuchło w niedogodnym terminie, zimą, przyspieszone zarządzeniem dodatkowego poboru do wojska carskiego

22

Śp. Zofia Schuch-Nikiel

Ewa Polak-Pałkiewicz

Kościelne prawo publiczne. Wybór źródeł

Urszula Wasilewicz

W 2012 r. Wydawnictwo KUL wydało „Kościelne prawo publiczne. Wybór źródeł”, opracowane przez pracowników i doktorantów Katedry Kościelnego Prawa Publicznego i Konstytucyjnego na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL

WIARA I ŻYCIE
23

W obronie Telewizji TRWAM

+ Grzegorz Kaszak, Biskup Sosnowiecki

Niebywałą, ocierającą się wręcz o skandal sytuacją jest fakt, że Telewizja Trwam nie otrzymała do tej pory miejsca na multipleksie. Stało się to jeszcze bardziej oczywiste, gdy ujrzeliśmy, jakie kanały znalazły uznanie w oczach członków KRRiT - regulatora mediów elektronicznych w naszym kraju, i otrzymały miejsce na multipleksie.

Matczyne szepty

Ks. Mariusz Rosik

Zimowisko w ostańcach jurajskich

Ks. dr Dariusz Nowak

LITURGIA TYGODNIA
24-25

Pierwszy cud Jezusa w Kanie Galilejskiej

Nasza Kana

Ks. Jacek Molka

POŻEGNANIE ŚP. O. JANA MIKRUTA CSsR
26

„Jesteś wyżej niż na Giewoncie!”

Katarzyna Cegielska

Daje nadzieję tym, którzy wszelką nadzieję stracili

Katarzyna Cinzio

Konkurs: „Dzieci piszą listy do chorych”

SPOTKANIE W AULI „NIEDZIELI”
27

Pastorałka „Cudowne święta”

Anna Wyszyńska

Boże Narodzenie przemienia ludzkie serca. Prawda ta jest dobrze znana każdemu z nas. Opowiedziana raz jeszcze w pastorałce muzycznej „Cudowne święta” przez młodzież z grupy teatralnej „Proscenium” podczas spektaklu, który odbył się w auli „Niedzieli” 7 stycznia br., obudziła w widzach najlepsze i najgłębsze emocje.

PROSTO I JASNO
28

Mistrzowie mowy nienawiści

Czesław Ryszka

Min. Michał Boni chce, aby biskupi i kapłani nie zabierali głosu na tematy społecznopolityczno- -gospodarcze, w sprawach uchwalanych ustaw, debat w parlamencie, rozporządzeń ministerialnych, wyroków sądowych... Jednym słowem – mają siedzieć cicho także wówczas, gdy parlament uchwala ustawy sprzeczne z Dekalogiem

Nowe rozmaitości

(pr)

Z PRASY ZAGRANICZNEJ
29

Nieustannie prześladują

(pr)

Patriarcha Cyryl wzywa do adopcji dzieci

(pr)

Nowe szkoły

(pr)

Politycy pozostają głusi

(pr)

Najpopularniejsze zdania z Biblii

(pr)

Kneblowanie

(pr)

W ŚWIECIE KSIĄŻEK
30-31

„Pani Bovary” się zestarzała

Alicja Dołowska

Czy książki czytane na nośnikach elektronicznych zastąpią nam tradycyjne obcowanie z papierową książką i myślenie o tekście, który mamy przed oczami? Wątpię, choć są i tacy, którzy twierdzą, że nie ma już odwrotu od zmiany formuły czytania.

31

Czy aktor ma rozum?

Krzysztof Czabański

Odpowiedź na to pytanie jest taka sama, jak gdyby pytać, czy dziennikarz ma rozum albo czy rozum ma polityk? I brzmi ona: jak który!

DOWODY BIOMETRYCZNE
32

Rządy PO - cywilizacyjny wsteczny bieg

Piotr Piętak

Pod koniec 2012 r. Sejm RP zdecydował, że biometryczne dowody osobiste zostaną wprowadzone w roku 2016. Na ten jeden z największych skandali informatycznych i ekonomicznych III Rzeczypospolitej nikt nie zareagował.

RÓŻNE
33

Ogłoszono mnie szaleńcem

(akw)

Imiona i nazwiska bohaterów książki Mateusza Wyrwicha „Ogłoszono mnie szaleńcem” są autentyczne.

Gdyby głupota umiała fruwać...

Marian Salwik

Apel o pomoc dla Karolka

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośbą o pomoc dla Karolka.

ZNAD ODRY I BAŁTYKU
34-35

Własność ziemi a polska racja stanu

Dominik Cywiński

Naród polski musi się trzymać całą duszą i całym sercem, aby wiążąc się z ziemią i nie dając się z niej wydziedziczyć, zabezpieczyć swą wolność i miejsce na karcie Europy
Stefan Kardynał Wyszyński

LISTY DO „NIEDZIELI"
36

Wszystkie nasze dzienne sprawy

Chcą korespondować

Połączyła ich „Niedziela”

Jadwiga Kamińska

PREZENTACJE
37

Finał Konkursu na Wieczernikową Choinkę

Izabela Tyras

Ponad 44 tys. głosów oddali jasnogórscy pielgrzymi w V Konkursie na Wieczernikową Choinkę. To o 14 tys. więcej niż rok temu. Świąteczne drzewka, udekorowane przez dzieci ze szkół, przedszkoli i ośrodków wychowawczych archidiecezji częstochowskiej, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem przybywających do sanktuarium. Jak zwykle, zaskoczyły: pomysłowość, materiały i wykonanie ozdób.

Jasełka u warszawskich lekarzy

Alicja Dołowska

Z „NIEDZIELĄ" NA CO DZIEŃ
38

Gęś z owocami

Jolanta Marszałek

Kalendarium 20-26 I 2013

Ewa Aszkiewicz

Widzowie za kratami

(R.)

NIEDZIELA MŁODYCH
39-42

Twarze i maski (1)

Ks. Rafał Kowalski

Dzieci jednego Ojca

Wysłuchała: Magdalena Niebudek

Małe cuda

Wysłuchała: Magdalena Niebudek

Jak zimowa grusza

Agnieszka Chadzińska

Być kobietą, być mężczyzną

Oprac. Aleksandra Nitkiewicz

51-52

Spotkania w auli redakcji „Niedzieli”

Muzyczne DarY

List w Roku Wiary, przekazujmy Ewangelię

Listy dotyczące wiary: jej treści, głównych przesłań oraz problemów z jej przekazywaniem pisali do zakładanych przez siebie wspólnot oraz do swych współpracowników św. Paweł, a także święci Piotr, Jan, Jakub. Naśladowali ich inni ewangelizatorzy, m.in. Grzegorz Wielki, św. Klara, św. Katarzyna... Piszą je do dziś papieże i biskupi.

Wybrane artykuły z edycji diecezjalnych

Niedziela bielsko-żywiecka

Rusza nowy cykl Nabożeństw pompejańskich

MJ

Ponad 4 lata Nowenna pompejańska odbywała się w sanktuarium św. Jana Sarkandra na Kaplicówce w Skoczowie. 2 stycznia br. zakończono cykl 54 nabożeństw, a od 2 lutego ruszy nowy cykl.

Orszak Trzech Króli na wznoszącej

Ks. Piotr Bączek

6 stycznia ulicami Bielska-Białej przeszedł Orszak Trzech Króli. Coraz barwniejszy korowód, wzrastająca liczba biorących udział w przemarszu w stolicy Podbeskidzia to znak, że nowa tradycja rozwija się dynamicznie.

Bombowa historia wybuchowego artykułu (2)

Spisał i nadtytułami opatrzył: Mariusz Rzymek

W przylegającej do hotelu „Prezydent” sali NOT w Bielsku-Białej, 21 grudnia odbyło się spotkanie z Cezarym Gmyzem, eksdziennikarzem „Uważam Rze”, autorem artykułu, po którym Polacy dowiedzieli się, że na fragmentach wraku tupolewa znaleziono trotyl.

Niedziela częstochowska

Czego żąda Pan od ciebie?

Ks. Ireneusz Skubiś

Każdego roku w styczniu Kościół obchodzi tydzień ekumeniczny, zwany Tygodniem Modlitw o Jedność Chrześcijan. To bardzo piękna tradycja Kościoła powszechnego, także w Polsce.

Orszaki Trzech Króli

Margita Kotas, Dorota Czuba, kl. Tomasz Podlewski

„Przybywamy dziś jak Mędrcy ze Wschodu, by oddać pokłon Panu" - powiedział bp Jan Wątroba 6 stycznia do zgromadzonych w archikatedrze, przewodnicząc Mszy św. poprzedzającej Orszak Trzech Króli w Częstochowie.

W 150-lecie Powstania Styczniowego

Sławomir Błaut

W bieżącym roku obchodzimy 150. rocznicę wybuchu powstania styczniowego. Z tej okazji 22 stycznia odbędzie się w Ratuszu w Częstochowie konferencja naukowa „Powstanie styczniowe w regionie częstochowskim i województwie kaliskim (1864-1864)”.

Niedziela podlaska

Bóg zakochany w Kościele

Ks. Tomasz Pełszyk

Ludzka miłość niesie w sobie pragnienie obdarowywania ukochanej osoby. Pięknie wyraża się to w znaku pierścionka zaręczynowego, wręczonego narzeczonej, za którym idą konkretne obietnice ślubu i wspólnego życia.

Służba wynikająca z idei: „Bóg, Honor, Ojczyzna”

Jan Krakowski

W Drohiczynie 5 stycznia odbyło się wspólne spotkanie opłatkowe członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, harcerzy, reprezentantów pielgrzymów Drohiczyńskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę oraz stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” i ich rodzin.

Pielgrzymka zaufania przez ziemię

Paulina Podgórska

Czy możliwa jest wspólna modlitwa katolików, protestantów i prawosławnych? Czy mogą oni zebrać się w jednym miejscu i razem dawać świadectwo wiary w Boga? Tak! Przykładem tego jest ekumeniczne spotkanie młodych, które co roku organizowane jest przez wspólnotę Taizé.

Niedziela małopolska

Świadectwo

Małgorzata Cichoń

W Krakowie, Zakopanem i Niepołomicach przeszły Orszaki Trzech Króli. Organizowano je również w innych miejscowościach archidiecezji.

Babcie na medal

Ewa Stadtmüller

Są w życiu sytuacje, które przerastają każdego. Takim doświadczeniem jest nieuleczalna choroba dziecka. Na to nie ma mocnych. W pewnej chwili człowiek, nawet najdzielniejszy i najbardziej zaradny, potrzebuje pomocy. I to nie „raz na jakiś czas”, ale „dzień po dniu”.

Dziadek potrzebny czy przydatny?

Marcin Konik-Korn

Walka o godną starość to element walki o chrześcijaństwo w Europie. Potrzeba więc wiary, modlitwy i świadectwa osób i młodych, i starych.

Szukamy dróg jedności

Małgorzata Cichoń

Sylwia Cieślar i Andrzej Pietrzyk byli wśród 800 osób, które wyjechały z archidiecezji krakowskiej do Rzymu na „Pielgrzymkę zaufania przez ziemię”.

Niedziela przemyska

Romantyczne powstanie...

Arkadiusz Bednarczyk

22 stycznia 1863 r. w Królestwie Polskim wybuchło Powstanie Styczniowe. Było najdłużej trwającym, ale też najbardziej romantycznym ze wszystkich powstań: insurgenci wiedzieli, że znaczna dysproporcja sił między walczącymi stronami, wojskiem carskim i oddziałami powstańczymi, z góry skazywała je na niepowodzenie...

Wieczór wigilijny w „Twoim Domu”

Ks. Józef Gibała, dyrektor Oratorium „Twój Dom” w Krośnie

18 grudnia ub.r. w Oratorium „Twój Dom” odbyła się uroczysta wieczerza wigilijna. Mottem przewodnim tego wieczoru były słowa bł. Jana Pawła II: „Troska o dziecko jest prawdziwym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka”.

Duszpasterska wizyta...

Arkadiusz Bednarczyk

Sięgająca starożytnego Rzymu praktyka składania sobie życzeń i wzajemnego obdarowywania się drobiazgami z początkiem każdego miesiąca (tzw. kalend) legła właśnie u podstaw duszpasterskiej kolędy.

Niedziela rzeszowska

Ciebie, Boże, chwalimy, Ciebie, Boże, wysławiamy

Ks. Janusz Sądel

W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia br., przypadła 25. rocznica święceń biskupich bp. Edwarda Białogłowskiego, biskupa pomocniczego diecezji rzeszowskiej.

Taizé w Wiecznym Mieście. Śladami Jana Pawła II

Mariusz Stec

27 grudnia ub.r. młodzi ludzie z Rzeszowa, obdarzeni błogosławieństwem bp. Kazimierza Górnego, udali się do Wiecznego Miasta na 35. Spotkanie Młodych Taizé.

Orszak Trzech Króli przeszedł przez Rzeszów

Iwona Kosztyła

W uroczystość Trzech Króli rzeszowski Rynek zmienił się w małe Betlejem. Stolica Podkarpacia dołączyła do grona miast, w których odbywają się plenerowe widowiska zwane Orszakiem Trzech Króli.

Odsłanianie prawdziwego oblicza

Marian Salwik

Prawdziwi stalinowcy biją brawo

Marian Salwik

Niedziela sandomierska

Orszak Trzech Króli przeszedł przez naszą diecezję

K.W.

Orszak Trzech Króli jest inicjatywą ogólnopolską, w którą w tym roku włączyło się 80 miast, w tym kilka z naszej diecezji. Orszak nawiązuje do starej polskiej tradycji jasełek ulicznych, radosnych i wielobarwnych pochodów kolędników, głoszących na ulicach i placach radosną i dobrą nowinę o narodzeniu Jezusa.

Czas kolędowania

Piotr Jackowski

Uczniowie z Chwałowic i Antoniowa oraz schola i chór chwałowickiej parafii pw. Wniebowzięcia NMP wystawili jasełka. Pomysłodawcą przedsięwzięcia i autorem scenariusza był ks. Marian Bolesta.

Po śladach przeszłości

Ks. Adam Lechwar

150. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego - tego największego z narodowych zrywów przeciw zaborcom - jest wspaniałą okazją dla historyków, nauczycieli historii i rodzin.

Niedziela sosnowiecka

Padre Pablo w kraju bł. JP II

Z Padre Pablo Edigsonem rozmawia Agnieszka Lorek

Parafię pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Strzemieszycach Wielkich, św. Brata Alberta w Dąbrowie Górniczej, a także Matki Bożej Szkaplerznej w Strzemieszycach Małych odwiedził gość z Wenezueli - Padre Pablo Edigson.

„Manifest Resztek” w miejscu nadziei

Piotr Lorenc

W uroczystość Objawienia Pańskiego ks. Mirosław Tosza, założyciel jaworznickiej Wspólnoty „Betlejem” przedstawił „Manifest Resztek” – wołanie o godność człowieka.

„Późna miłość”

O roli babć i dziadków z Grażyną Drabek, psychologiem rodzinnym, rozmawia Julia Polak

Każdy człowiek w różnych fazach cyklu życiowego przechodzi w rodzinie różne role. Najpierw są to role dziecka - syna lub córki, potem role małżeńskie i rodzicielskie, aż wreszcie, w okresie wieku średniego i późnej starości role babć i dziadków.

Niedziela świdnicka

W Kłodzku będzie nowa świątynia

Marek Zygmunt

Krzyż postawiony w miejscu budowy nowej kłodzkiej świątyni poświęcił ordynariusz świdnicki bp Ignacy Dec. W ceremonii uczestniczyli kapłani z dekanatu kłodzkiego oraz mieszkańcy osiedla „Owcza Góra”, dla których ta świątynia będzie przeznaczona.

Bóg ma w nas upodobanie

Bp Ignacy Dec

Chrzest Chrystusa i to, co po nim nastąpiło, każe nam pomyśleć o naszym chrzcie i o naszym życiu jako ochrzczonych ludzi.

Rekolekcje powołaniowe

Ks. dr Tadeusz Chlipała, ks. Krzysztof Iwaniszyn

W dniach 8-10 lutego w budynku Wyższego Seminarium Duchownym Diecezji Świdnickiej oraz 8-10 lutego 2013 r. w Domu Rekolekcyjnym Caritas w Zagórzu odbędą się rekolekcje powołaniowe.

Pasterze

Ks. Marcin Gęsikowski

Wśród osób, które tłoczą się wokół nowo narodzonego Chrystusa, znaleźli się pasterze, będący adresatami „anielskiego zwiastowania”. Słowa anioła skierowane do nich stały się w wersji łacińskiej zdaniem wygłasanym publicznie tuż po wyborze nowego papieża: „Ogłaszam wam wielką radość”.

Niedziela toruńska

Świat, który rozpłynął się...

Wojciech Wielgoszewski

Przedstawiamy wspomnienie o Wigilii sprzed 80 lat w kontekście 72. rocznicy deportacji Polaków w głąb nieludzkiej ziemi i zagłady kresowego świata.

Tradycja, tradycja…

Helena Maniakowska

Przekazywanie tradycji i kultury odbywa się przede wszystkim w rodzinie. Dotyczy to wiary, obyczajów i poglądów. Mistrzami w przekazywaniu tradycji są babcie i dziadkowie, którzy opowiedzą, nauczą i ucieszą swoim przekazem.

Człowiek wiary w domu Ojca

Beata Pieczykura

Ufający Bogu, czczący Najświętszą Maryję Pannę, miłujący Kościół, wierny do końca, odważny duszpasterz, otwarty na Ducha Świętego i świeckich oraz dbający o ich formację, dobry, uśmiechnięty i pełny miłości - taki obraz o. Jana Mikruta CSsR pozostał w pamięci tych, którzy go znali.

Niedziela warszawska

Rok Powstania Styczniowego

Witold Dudziński

Czy Sejm powinien uczcić rocznicę 150-lecia powstania styczniowego? Zdawałoby się, że co do tego nie ma wątpliwości. A jednak. Posłowie rządzącej koalicji odmówili ustanowienia 2013 r. Rokiem Pamięci o Powstaniu Styczniowym, wskazując, że zrobił to już wcześniej Senat.

Program ekumenicznych nabożeństw

(as)

Nabożeństwa ekumeniczne w świątyniach różnych wyznań rozpoczynają się o godz. 18.

Sukces słowa

Artur Stelmasiak

Pomysł Festiwalu Biblii narodził się, gdy razem z ks. Jackiem Siekierskim byłem w Santiago de Compostella. Często mówi się o sukcesie akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, a my wpadliśmy na pomysł, aby zachęcić do lektury również dorosłych. Biblia jest wyjątkowym dziełem, które potrafi zachwycić wierzących i niewierzących.

W Legionowie w karty grają

Witold Dudziński

Mieszkańcy Legionowa, wcześniej niż warszawiacy mogą pochwalić się Kartą Dużej Rodziny. Od nowego roku wnioski o wydanie karty uprawniającej do zniżek i ulg m.in. w opłatach za żłobek, czy przedszkole mogą składać rodziny z co najmniej trojgiem dzieci.

Niedziela zamojsko-lubaczowska

U chrześcijan w Pakistanie

Dorota Krzowska-Ważna, Zoriana Matkowska

Uczniowie z Zespołu Szkół w Lubaczowie od ponad roku mają szansę dzielenia się doświadczeniami ze swoimi rówieśnikami z Pakistanu. Dzięki videokonferencjom wzbogacają język, poznają inną kulturę, ale także skomplikowany świat polityki i rządzące w nim prawa.

Zmartwychwstanie ciał

Ks. Henryk Krukowski

Powtórne przyjście Jezusa na ziemię łączy się z sądem ostatecznym, zmartwychwstaniem ciał, a także z odnowieniem „wszystkiego”. Duchowa forma życia po śmierci jest dla wielu ludzi o wiele łatwiejsza do przyjęcia niż zmartwychwstanie ludzkiego ciała.

Będę babcią

Agnieszka Chadzińska

Kiedy po latach wracałam do tych wspomnień, nigdy nie umiałam się nadziwić, jak ona to robiła, że zawsze zjawiała się przy nas w porę. Zawsze zdążała. I nigdy się na nas nie złościła. Wystarczało jedno spojrzenie i robiło się wstyd. To wszystko.

Reklama

Najpopularniejsze

Czy w piekle też jest życie wieczne?

Czy w piekle też jest życie wieczne?

Watykan: Polak podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego...

Kościół

Watykan: Polak podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego...

Matka ofiarowująca

Wiara

Matka ofiarowująca

Bp Zbigniew Zieliński nowym biskupem...

Kościół

Bp Zbigniew Zieliński nowym biskupem...

Koziegłowy: profanacja figury Matki Bożej Fatimskiej

Kościół

Koziegłowy: profanacja figury Matki Bożej Fatimskiej

Bydgoszcz: zakaz prowadzenia działalności medialnej dla...

Kościół

Bydgoszcz: zakaz prowadzenia działalności medialnej dla...

Jak będzie w czyśćcu? Fulla Horak o życiu pozagrobowym

Wiara

Jak będzie w czyśćcu? Fulla Horak o życiu pozagrobowym

Ile można się spóźnić na Mszę św., aby była...

Kościół

Ile można się spóźnić na Mszę św., aby była...

Biograf papieża: Benedykt XVI zrezygnował z papieskiego...

Kościół

Biograf papieża: Benedykt XVI zrezygnował z papieskiego...