Reklama
Dwa narody żyjące obok siebie i przeżywające tak wiele wspólnych problemów zaczynają tęsknić za jednością. Epokowe spotkanie przedstawicieli dwóch Kościołów, dwóch narodów.
15 sierpnia na Jasnej Górze do ponad 100 tysięcy pielgrzymów homilię wygłosił metropolita częstochowski abp Wacław Depo. Powiedział m.in. że nie możemy się zgodzić na drwinę i ośmieszanie naszych narodowych rocznic, twierdzenie jakoby Polacy kochali tylko swoje klęski i nieudane zrywy powstańcze.
Po raz pierwszy w historii padły wspólne słowa Kościoła prawosławnego i katolickiego o ranach przeszłości, wzajemnym pojednaniu i przebaczeniu. Przesłanie ma jednak charakter religijny, nie polityczny.
Z okazji 70. rocznicy powstania Instytutu Prymasa Wyszyńskiego mamy okazję zachwycić się postacią wyjątkowej kobiety, której wielkość ujawniła się już w powstańczej Warszawie w 1944 r. To Maria Okońska - założycielka Instytutu.
Pierwotną ideą Marii Okońskiej - założycielki Instytutu Prymasa Wyszyńskiego - było utworzenie „Miasta Dziewcząt”. Realizacją tego planu miały być katolickie ośrodki dla dziewcząt jako instytucje wychowawcze, w celu odrodzenia narodu przez kobiety. Dziewczęta po takiej szkole miały wracać do pracy wychowawczej w swoich środowiskach
Praca nad wprowadzeniem w życie Jasnogórskich Ślubów Narodu, złożonych w 1956, to zadanie także na dziś. I dziś możemy zobaczyć siebie w odbiciu tego, o czym pisał przed laty Prymas uwięziony w Komańczy.
Miasto Łódź należy do najbardziej zsekularyzowanych w Polsce. Gdzie upatrywać szans na pobudzanie wiary? Z abp. Markiem Jędraszewskim - nowym arcybiskupem łódzkim rozmawia ks.inf. Ireneusz Skubiś
Galina Maslennikowa mieszka w Moskwie, ale mówi, że gdy tylko jest w Polsce, wstępuje choćby na chwilę na Jasną Górę. Tak jest od sierpnia 1991 r., kiedy napisała list do Matki Bożej. I niespodziewanie szybko dostała odpowiedź.
W miejscowości Kafr Kanna w północnym Izraelu znajduje się sanktuarium Pierwszego Cudu Jezusa, którym opiekują się franciszkanie z Kustodii Ziemi Świętej
Afera goni aferę, jedna się kończy, a druga zaczyna.
Niepokoi obecna niezwykle trudna sytuacja na rynkach rolnych, a w szczególności na rynku mleka, wieprzowiny, ziemniaków, tytoniu, owoców i zbóż. Rodzi się oczywiste pytanie, jakie działania zamierza podjąć obecny rząd, by zapewnić Polsce bezpieczeństwo żywnościowe?
Mamy oto sytuację, kiedy biznesmen podejrzanej konduity, a właściwie już nawet nie podejrzanej, wciąga w swoje interesy członków rodziny premiera III RP, czyli człowieka, który ma w naszym systemie władzy pozycję najważniejszą.
W Polsce nie ma dwóch identycznych parków narodowych. Cztery parki leżące w zachodnim pasie pojezierzy są bardzo różne, sporo je dzieli, ale są też podobieństwa. Także to, że każdy z nich, na swój sposób, jest unikatowy
Reklama
Kościół
Wiadomości
Wiara
Kościół
Kościół
Wiadomości
Wiadomości
Kościół
Wiara