Reklama

Niedziela 39/2013

Szczegółowy spis treści

2

Kościół jak matka wskazuje dzieciom drogę

(Red./KAI)

Papież Franciszek 18 września br. podczas audiencji generalnej na Placu św. Piotra w Watykanie mówił o Kościele jako naszej matce, kontynuując rozważania, które rozpoczął tydzień wcześniej.

„KTÓŻ JAK BÓG…"
3

Rok Wiary i my

Ks. Ireneusz Skubiś

Rok Wiary przyczynił się do ożywienia życia religijnego, modlitwy i do powstania nowych pomysłów związanych z ewangelizacją świata.

1700. ROCZNICA EDYKTU MEDIOLAŃSKIEGO
4-5

Pierwsza rzymska bitwa za Chrystusa

Jerzy Wacławski

Obchodzony w Kościele powszechnym Rok Wiary zbiegł się z przypadającą w tym roku 1700. rocznicą wydania niezwykle ważnego dla Kościoła i chrześcijańskiej Europy aktu prawnego, który przeszedł do historii pod nazwą „edykt mediolański”.

Papieskie przesłanie z okazji 1700. rocznicy edyktu mediolańskiego

OD NASZEGO KORESPONDENTA Z WATYKANU
6-7

Właściwy człowiek na właściwym miejscu

O nominacji nowego sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej z kard. Giovannim Lajolo - watykańskim dyplomatą, emerytowanym przewodniczącym Gubernatoratu Państwa Miasta Watykańskiego - rozmawia Włodzimierz Rędzioch.

SAKRA KS. KONRADA KRAJEWSKIEGO
8-9

Przedłużenie miłosiernej ręki Ojca Świętego

Lidia Dudkiewicz

Nowy jałmużnik papieski abp Konrad Krajewski za swe motto biskupie przyjął słowo „Miłosierdzie”. Będzie ono wyznaczało kierunek obecnej posługi dotychczasowego ceremoniarza, który od 1998 r. pracował w Urzędzie Papieskich Celebracji Liturgicznych, a 1999 r. był ceremoniarzem papieskim.

Z WATYKANU
10

Z Watykanu

ZE ŚWIATA
11

Ze świata

XVII PIELGRZYMKA „NIEDZIELI" NA JASNĄ GÓRĘ
12-13

„Głosić Chrystusa wszystkim”

Margita Kotas

Pod hasłem „Głosić Chrystusa wszystkim” po raz 17. pielgrzymowali na Jasną Górę pracownicy i czytelnicy Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

Akt zawierzenia „Niedzieli” Matce Bożej Jasnogórskiej

Maryjo - Matko Słowa, przybywamy dzisiaj jako pielgrzymi na Jasną Górę, do Twojej świątyni, której mury wypełnia modlitwa wieków, a posadzki wytarte są kolanami pątników podążających tutaj poprzez dzieje. W tym najświętszym miejscu na polskiej ziemi pragniemy się od Ciebie, Maryjo, uczyć służby słowu.

Z JASNEJ GÓRY
14

Z Jasnej Góry

O. Stanisław Tomoń OSPPE, Rzecznik Jasnej Góry

Z KRAJU
15

Z kraju

PATRZĄC NA WSCHÓD
16-17

Prymas Polski i wszystkich Polaków

O zasługach Prymasa Polski, kard. Józefa Glempa dla Polaków na uchodźstwie i w dawnych republikach radzieckich z biskupem pomocniczym seniorem archidiecezji lubelskiej Ryszardem Karpińskim rozmawia ks. inf. Ireneusz Skubiś

O zasługach Prymasa Polski, kard. Józefa Glempa dla Polaków na uchodźstwie i w dawnych republikach radzieckich z biskupem pomocniczym seniorem archidiecezji lubelskiej Ryszardem Karpińskim rozmawia ks. inf. Ireneusz Skubiś

ZAKON RYCERSKI ŚWIĘTEGO GROBU BOŻEGO W JEROZOLIMIE
18-19

850-lecie fundacji bożogrobców miechowskich

Ks. Jerzy Bielecki

W dniu 29 września 2013 r. odbędą się w Bazylice Grobu Bożego w Miechowie uroczystości z okazji 850-lecia istnienia i działalności na terenie Polski Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego. Mszę św. odprawi abp Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce.

20-22

Od Grobu Bożego do grobów apostolskich

Lidia Dudkiewicz

Z okazji przeżywanego w Kościele Roku Wiary i jubileuszu 850-lecia sprowadzenia z Ziemi Świętej do Polski kanoników Grobu Bożego oraz budowy w Miechowie „Polskiej Jerozolimy” - w dniach 12-16 września 2013 r. odbyła się pielgrzymka polskich bożogrobców do Wiecznego Miasta.

DUSZPASTERSTWO AKADEMICKIE
24-25

Jezioro mniejsze, ale głębsze

Ks. Marek Łuczak

Październik dla wszystkich ośrodków akademickich w Polsce oznacza nie lada mobilizację. Oprócz sal wykładowych wypełnią się także siedziby duszpasterstw akademickich. Czy jednak słowo „wypełnią się” jest tu najodpowiedniejsze?

ŚW. JÓZEF Z KUPERTYNU: 350. ROCZNICA ŚMIERCI
26

Patron uczniów i studentów

Ks. Paweł Kłys

U progu nowego roku szkolnego i akademickiego poznajmy patrona uczniów i studentów oraz orędownika zdających egzaminy - św. Józefa z Kupertynu.

WIARA I ŻYCIE
27

Wyjście z grobu to za mało

Ks. Mariusz Rosik

LITURGIA TYGODNIA
28-29

Przypowieść o bogaczu i Łazarzu

Pokora ubóstwa

Ks. Marek Łuczak

Fragment z 1. czytania dzisiejszej Liturgii słowa nosi tytuł: „Lekkomyślność bogaczy”. Trudno się dziwić, że autor tego tekstu, prorok Amos, odnosi się w swojej refleksji do doświadczeń z życia na roli.

ROK WIARY
30

Wiara odnawia kulturę

Ks. Jarosław Grabowski

Bóg daje swoim stworzeniom nie tylko istnienie, lecz także godność samodzielnego działania, daje nam możliwość dobrowolnego uczestniczenia w swojej Opatrzności.

Wierzyć - pokutować…

Ks. Tadeusz Wójcik

Ludzie wierzący to nie „gotowi święci”...

Jesteśmy przecież grzesznikami!...

FELIETONY
31

Chleb ze smalcem

Zdzisław Skotnicki

Tusk: nowy manewr, stare numery

Krzysztof Czabański

Na polskim forum ekonomicznym w Krynicy premier Tusk ogłosił koniec kryzysu. Złośliwi przypomnieli, że nigdy nie ogłosił jego początku. Bo naszą „zieloną wyspę” kryzys, ponoć, ominął.

ROZMAWIAMY O POLSCE
32-33

Nam jest trudniej

O wartościach, moralności, młodych politykach i wizerunku polskiej konserwatywnej prawicy z posłem Janem Dziedziczakiem rozmawia Wiesława Lewandowska.

WIELCY POLACY
34-35

Frankfurt... narodziny światła

Witold Iwańczak

Już od ponad 120 lat elektrownie pracują w systemie trójfazowym, stworzonym przez naszego rodaka Michała Doliwo-Dobrowolskiego.

PROSTO I JASNO
36

Stop dyktaturze mniejszości

Czesław Ryszka

Rząd zdaje się coraz bardziej otwarcie przechodzić na pozycje lewackie. Zamiast ratować służbę zdrowia, edukację czy gospodarkę, przedstawiciele władzy kierują się osobliwą hierarchią.

Nowe rozmaitości

(pr)

Z PRASY ZAGRANICZNEJ
37

Knebel

(pr)

Życie zwycięża

(pr)

Pomoc u wroga

(pr)

Przebudowa katedry z kryształu

(pr)

Moratorium na tytuły

(pr)

Uciekinierzy z Syrii

(pr)

POMAGAMY
38

Wszyscy jesteśmy Lwowiakami

Katarzyna Woynarowska

Mówi się, że sprawa odrestaurowania Pałacu Biskupów Lwowskich to kwestia honoru nie tylko dla obecnych mieszkańców Lwowa, ale także dla lwowiaków rozrzuconych dziś po całym świecie. Śmiem twierdzić, że także dla tych, którzy Lwów poznali i pokochali dzięki pochodzeniu, opowieściom zasłyszanym w dzieciństwie czy własnym wyprawom do tego niezwykłego miasta.

FELIETONY
39

Za Polskę

Alina Czerniakowska

Wrześniowe dni, tytuły wydanych książek („Obłęd ’44” Piotra Zychowicza, „Myśli nowoczesnego endeka” Rafała Ziemkiewicza), dyskusje, sytuacja w Polsce - wszystko to skłania do wspomnień tamtych dni i tamtych ludzi. Wracamy do polskiego września ’39 i Warszawy ’44

W 330. rocznicę odsieczy wiedeńskiej

Monika Jaworska

Ateiści mają rację?

Marian Salwik

DOCHODZENIE W SPRAWIE KATASTROFY
40

Smoleńska ofensywa

Artur Stelmasiak

Ujawnienie zeznań profesorów badających katastrofę smoleńską wydaje się być skoordynowanym działaniem „Gazety Wyborczej”, zespołu Macieja Laska i prokuratury.

Z ŻYCIA POLONII
41

Polacy w Danii też pielgrzymują

O. Leszek Kapusta CSsR, Duszpasterz i koordynator Polskiej Misji Katolickiej w Danii

KANONIŚCI DEBATOWALI
42

Uczestnictwo wiernych w życiu publicznym

Agnieszka Dziarmaga

Ponad 100 kanonistów z wielu ośrodków akademickich w kraju i z zagranicy spotkało się w Kielcach, aby w dniach 5-7 września br. uczestniczyć w Międzynarodowej Konferencji Naukowej Kanonistów „Przynależność do Kościoła a uczestnictwo wiernych w życiu publicznym”.

WYDARZENIA
43

Nowy Karmel w Kazachstanie

Anna Cichobłazińska

ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI
44

Turystyka i woda
Ochrona naszej wspólnej przyszłości

Ks. Wiesław Wójcik TChr

Skończyły się wakacje - okres urlopów, wypoczynku, poznawania wielu ciekawych miejsc turystycznych, sanktuariów, innych kultur, wierzeń, a przede wszystkim czas bezpośredniego kontaktu z przyrodą. Przyszedł więc moment na swoisty rachunek sumienia z przeżywania naszego odpoczynku, relacji do spotkanych ludzi, jak też szacunku do otaczającego świata.

Z „NIEDZIELĄ" NA CO DZIEŃ
46

Zupa krem z dyni

Jolanta Marszałek

Przepis na pyszną jesienną zupę poleca o. Jan, kapucyn, kucharz z zamiłowania. Przez wiele lat był proboszczem i zarazem kustoszem sanktuarium św. Ojca Pio w Terliczce k. Rzeszowa.

Kalendarium 29 IX - 5 X 2013

Ewa Aszkiewicz

Język inteligentów

(R.)

NIEDZIELA MŁODYCH
47-50

Koniec nigdy nie jest końcem

Agnieszka Gawron

Różaniec odmawiajcie

Anna Pikuła

Koło ratunkowe

Anioł stróż na granicy z Ekwadorem

Agnieszka Chadzińska

59

Muzyczne DarY

Wybrane artykuły z edycji diecezjalnych

Niedziela częstochowska

Różaniec w intencji Ojczyzny

Ks. Ireneusz Skubiś

W październikowy czas stajemy przed wizerunkiem Maryi na Jasnej Górze, w naszych kościołach i kaplicach, ale także w zaciszu naszych domów, by poprzez tajemnice różańcowe Jej spojrzeniem przepoić naszą trudną codzienność.

Laureaci Mater Verbi mówią o „Niedzieli”

Not. Anna Wyszyńska

Jak każdego roku Redaktor Naczelny „Niedzieli” nagrodził medalem „Mater Verbi” osoby z naszej archidiecezji zasłużone w promocji „Niedzieli” i jej wszystkich dzieł. Poprosiliśmy laureatów i ich świadectwo

Rewitalizacja na finiszu

Anna Wyszyńska

Częstochowskie Stare Miasto pięknieje. Już wkrótce zobaczymy w pełnej krasie piękno kompleksu budynków parafii św. Zygmunta położonych między ulicami: Krakowską, Mirowską, Targową i Przesmyk.

Niedziela podlaska

Uczczono 74. rocznicę bitwy pod Olszewem

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk

W niedzielę 8 września w Olszewie, w gminie Brańsk, odbyły się uroczystości upamiętniające 74. rocznicę stoczonej tu bitwy. Obchody zostały przygotowane przez samorząd gminy Brańsk, jednak - jak podkreśla sekretarz gminy Wojciech Jakubowski - to mieszkańcy dali początki rocznicowym obchodom.

„Nie ulegajcie nigdy pesymizmowi i goryczy!”

Jan Krakowski

Młodzi ludzie, głównie gimnazjaliści i uczniowie szkół średnich, przybyli na kolejny Diecezjalny Dzień Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej, który odbył się w Serpelicach w przededniu święta Podwyższenia Krzyża Świętego 13 września.

10. konferencja międzynarodowa „Bezpieczeństwo człowieka a religia”

Ks. Artur Płachno

110 naukowców ośrodków akademickich, w tym 25 z Białorusi, Ukrainy, Niemiec i Słowacji, uczestniczyło w Drohiczynie od 7 do 9 września w 10. Międzynarodowej Konferencji Naukowej zatytułowanej „Bezpieczeństwo człowieka a religia”.

Niedziela kielecka

Stał się cząstką Miechowa i diecezji

Agnieszka Dziarmaga

W bazylice w Miechowie i w kościele św. Maksymiliana w Skroniowie 12 września żegnano ks. infułata Jerzego Gredkę - kapłana, który stał się cząstką Miechowa, który poprzez przywrócenie dawnego prestiżu Zakonowi Rycerskiemu Świętego Grobu Bożego, poprzez ponowne wprowadzenie w sferę publiczną nazwy „Polska Jerozolima” - stał się cząstką historii diecezji.

Papieskie wątki w prastarej Wiślicy

Agnieszka Dziarmaga

Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz przekazujący parafii wiślickiej relikwie bł. Jana Pawła II, dzielący się wspomnieniami na temat polskiego Papieża i planami dotyczącymi kanonizacji oraz przygotowaniami do ŚDM, trzydniowe modlitwy, procesje, turyści i pielgrzymi - tak w Wiślicy obchodzono tzw. Wielki Odpust Wiślicki od 6 do 8 września.

Są u siebie, w Świętomarzy

Władysław Burzawa

Trzydzieści sześć lat temu Matka Generalna Zgromadzenia Sióstr Służebniczek odpowiadając na prośbę ówczesnego bp. Jana Jaroszewicza, podjęła decyzję o utworzeniu nowej placówki w Świętomarzy.

Niedziela małopolska

Tych trzech

Z ks. Romanem Chylińskim rozmawia Agnieszka Konik-Korn

29 września przypada święto Świętych Archaniołów - Michała, Rafała i Gabriela. Tak naprawdę jednak niewiele o nich wiemy. O trzech wyjątkowych Bożych Posłańcach, którzy towarzyszą ludziom w ich wędrówce przez życie.

Śmierć Mrożka

O. Bernard Sawicki OSB

Niełatwo pisać o śmierci. Jeszcze trudniej, gdy chodzi o śmierć osoby znanej. A jeśli to śmierć Mrożka? Może wbrew woli pisarza, ale w sumie zgodnie z jego postawą artystyczną (i egzystencjalną), ta śmierć nabiera charakteru symbolicznego.

Faustyna w szpitalu

Małgorzata Cichoń

Dzień św. Siostry Faustyny w szpitalu im. Jana Pawła II w Krakowie obchodzony jest co roku 17 września. 75 lat temu właśnie w tym dniu Apostołka Bożego Miłosierdzia opuściła lecznicę na Prądniku.

Trochę nieba na ziemi

Maria Fortuna-Sudor

Konary to malowniczo położona wieś w gminie Mogilany, nieopodal Krakowa. To tutaj od 100 lat żyją, modlą się i pracują, niosąc pomoc chorym i niepełnosprawnym, Bonifratrzy

Niedziela łódzka

Dziękczynienie za dary ziemi

Henryk Tomczyk

Tylko ludzie wierzący potrafią dziękować Panu Bogu. Oni patrzą na świat oczami wiary i z głębi swego serca wyznają, że człowiek sadzi, sieje, ale Pan Bóg daje wzrost - podkreślił ks. prał. Ireneusz Kulesza, proboszcz parafii archikatedralnej w uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

Dom na jesień życia

Henryk Tomczyk

Jubileusz 20-lecia kaplicy św. Maksymiliana Kolbego świętowała wspólnota łódzkiego Domu Pomocy Społecznej „Włókniarz” im. Jana Pawła II. Obchody rozpoczęła Msza św., którą w kaplicy sprawował bp Ireneusz Pękalski w asyście ks. Roberta Batolika.

Wierni Chrystusowi i Jego krzyżowi

Anna Skopińska

Ta szczególna relikwia krwi bł. Ojca Świętego Jana Pawła II, będąca świadkiem jego odchodzenia do Domu Ojca, znakiem końca jego pielgrzymowania niech będzie dla was nieustannym wyzwaniem, by trwać, kochać i świadczyć o Chrystusie - apelował do zgromadzonych w kościele św. Antoniego w Tomaszowie Mazowieckim abp Marek Jędraszewski podczas uroczystości wprowadzenia do świątyni relikwii bł. Papieża Polaka.

Niedziela rzeszowska

Rzeszów wyśpiewał dziękczynne „Te Deum”

S. Hieronima Janicka

Przygotowania do wielkiego jubileuszu w sanktuarium Pani Rzeszowa trwały już od dawna. Miały one wymiar zarówno duchowy, jak i materialny.

Chłopaki z AK

Agnieszka Iwaszek

„Po jednej stronie stali Germańce, po drugiej stronie chłopaki z AK…”. Ta jedna z fraz popularnej piosenki powstańczej Warszawy w pewnym stopniu oddaje charakter walk, jakie prowadzili żołnierze Polski Podziemnej od chwili jej powstania aż do momentu tragicznego końca w 1945 r.

Anioły – Boży posłańcy

Arkadiusz Bednarczyk

Dzieci kochają aniołki, u nastolatków wzbudzają ironiczny uśmieszek... Ze starszymi bywa różnie... Czy są to istoty bajkowe i fantastyczne? Bynajmniej. Każdy z nas musi znaleźć swój sposób na Anioły...

Niedziela sandomierska

Dodajcie Chrystusa do swojego życia

Adam Stachowicz

Trzy dni wielkiego święta młodych. W piątkowe popołudnie 20 września, przy pięciu kościołach stacyjnych: w Nowosielcu, Racławicach oraz w Nisku przy parafiach Matki Bożej Fatimskiej, św. Józefa i św. Jana Chrzciciela dokonało się zawiązanie wspólnoty młodych ludzi z diecezji sandomierskiej.

A potem został papieżem

Ks. Artur Barański

8 września wspólnota Akcji Katolickiej świętowała 95. rocznicę pobytu w parafii nuncjiusza apostolskiego w Polsce Achillesa Ratti, który w 1922 r. został wybrany papieżem i przyjął imię Piusa XI.

Dodajcie Chrystusa do swojego życia

Nasze diecezjalne spotkanie jest niejako nawiązaniem do Światowych Dni Młodzieży. Całość ma charakter formacyjno-modlitewny.

Niedziela sosnowiecka

Pielgrzymka kapłanów

Piotr Lorenc

Z racji Dnia Modlitw o Uświęcenie Kapłanów prezbiterzy diecezji sosnowieckiej pielgrzymowali 14 września pod przewodnictwem biskupa ordynariusza Grzegorza Kaszaka do sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej, w którym znajdują się relikwie patrona diecezji św. Rafała Kalinowskiego.

Jubileuszowe „Te Deum”

Agnieszka Lorek

Przyszedł długo oczekiwany dzień koralowego jubileuszu, na który czekała jego bohaterka - cała parafia pw. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Jaroszowcu na czele z jej przewodnikiem duchowym, proboszczem i kustoszem maryjnego sanktuarium, ks. Janem Wieczorkiem.

Siedemset lat minęło

ZT

Niewiele miejscowości diecezji sosnowieckiej może poszczycić się takim rodowodem jak Kosmolów, który obchodził jubileusz 700-lecia istnienia.

Niedziela świdnicka

Obrońca wiary

Ks. Sławomir Marek

Książe pokorny i pobożny, odważny władco, obrońco wiary, obrońco swoich poddanych, twórco pokoju, książę pokoju, sprawiedliwy sędzio, opiekunie szafarzy ołtarza, przykładzie władców - takimi wezwaniami 28 września po raz pierwszy, a później każdego 28. dnia miesiąca wierni parafii katedralnej zwracać się będą do swojego patrona - św. Wacława.

Święto małżeństwa w Świdnicy

Przemysław Awdankiewicz

W dniach 4-6 października Świdnica stanie się miastem ludzi, dla których małżeństwo to najlepsza decyzja życia. Konferencje, konwersatoria, spotkania, koncerty, ale także okazja do modlitwy - wszystko po to, żeby odkryć na nowo wartość małżeństwa

O relacjach międzyludzkich: pozdrowienie i dziękowanie

Bp Ignacy Dec

Jest przyjęte, że kontakty międzyludzkie zaczynają się od pozdrowień. Św. Paweł rozpoczął Pierwszy List do Koryntian od pozdrowienia. Inne listy zaczynał podobnie.

Niedziela wrocławska

Akademickie.org

Marta Wilczyńska

Pod tym adresem znaleźć można opisy i dane kontaktowe wszystkich duszpasterstw akademickich we Wrocławiu. Strona przydatna zwłaszcza w obliczu rozpoczynającego się roku akademickiego.

Diecezja w sieci

Grzegorz Kryszczuk

Od 1 stycznia 2014 roku podstawową formą przekazywania przez wrocławską kurię wiadomości będzie poczta elektroniczna.

Strzał w dziesiątkę

MW

Patrząc na niż demograficzny w Polsce, na sytuację nauczycieli, słysząc dyskusje o katechezie, można by odnieść wrażenie, że uczelnie takie jak Papieski Wydział Teologiczny wkrótce przestaną nam być potrzebne. Nic bardziej mylnego.

Wiedza w parze z pieniędzmi

Z prof. Markiem Bojarskim rozmawia Krzysztof Kunert

Rozmowa z rektorem Uniwersytetu Wrocławskiego o uniwersytecie nie tylko jako świątyni nauki, ale instytucji, która wymaga ciągłego zarządzania, o kłopotach i wyzwaniach, jakie stoją przed uczelnią wyższą, o pracy dydaktycznej i pracy menadżerskiej

Niedziela zamojsko-lubaczowska

Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie

Edyta Wójcik

Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie, który obchodziliśmy 7 września br. w katedrze zamojskiej, wpisał się jednocześnie w historię kultu obrazu Matki Bożej Opieki zwanej Odwachowską.

Uroczystości u Ojców Bernardynów w Hrubieszowie

o. ws

Z udziałem biskupa pomocniczego diecezji zamojsko-lubaczowskiej Mariusza Leszczyńskiego, odbyły się 7 i 8 września br. w Hrubieszowie uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Sokalskiej oraz poświęcenie tablicy ufundowanej w hołdzie poległym i pomordowanym mieszkańcom Wołynia, Ziemi Sokalskiej i Hrubieszowskiej.

My gotowi zginąć, by Bóg dał zwycięstwo

Dorota Łukomska

Być może bitwa pod Panasówką 3 września 1863 r. - w ogólnym rozliczeniu powstania styczniowego - nie stanowiła przełomu w działaniach militarnych na Lubelszczyźnie, jednak miała ogromne znaczenie psychologiczne. W końcu, po wielu klęskach, powstańcy odnieśli spektakularne zwycięstwo nad czterokrotnie liczniejszymi siłami wroga.

Reklama

Najpopularniejsze

Krewna św. Maksymiliana Kolbego: w moim życiu dzieją...

Wiara

Krewna św. Maksymiliana Kolbego: w moim życiu dzieją...

Gdy spożywamy Eucharystię, Jezus karmi nas swoją...

Wiara

Gdy spożywamy Eucharystię, Jezus karmi nas swoją...

Oświadczenie ws. beatyfikacji Heleny Kmieć

Kościół

Oświadczenie ws. beatyfikacji Heleny Kmieć

Św. Ekspedyt - dla żołnierzy i bezrobotnych

Św. Ekspedyt - dla żołnierzy i bezrobotnych

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była...

Kościół

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była...

„Niech żyje Polska!” - ulicami Warszawy przeszedł...

Kościół

„Niech żyje Polska!” - ulicami Warszawy przeszedł...

Zakaz działalności dla wspólnoty

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Zakaz działalności dla wspólnoty "Domy Modlitwy św....

Rozpoczął się proces beatyfikacjny sł. Bożej Heleny...

Święci i błogosławieni

Rozpoczął się proces beatyfikacjny sł. Bożej Heleny...

W „nowej”, antyklerykalnej Polsce aresztowano księdza

Kościół

W „nowej”, antyklerykalnej Polsce aresztowano księdza