Reklama
Każdy człowiek, każdy z nas, ma coś z syna marnotrawnego. W niektórych chwilach opuszczamy zagrodę ojca. Przez grzech oddalamy się od Boga. Niektórzy odchodzą bardzo daleko i czasem już nie zdążą albo nie chcą wrócić. Niekiedy wracają jakby w ostatniej chwili.
Z ks. kan. Krzysztofem Kaczmarkiem, proboszczem parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Jugowie, o znaczeniu krzyża w życiu człowieka i w przestrzeni publicznej, rozmawia Julia A. Lewandowska
Wobec śmierci Jezusa stajemy przed niesłychanym orędziem, że w Nim sam Bóg zechciał doświadczyć śmierci. Jest w niej znak autentyczności Jezusa, który naprawdę i do końca był człowiekiem. Dlatego nie chciał uniknąć śmierci, wykorzystując fakt, że był Bogiem.
Przeszedł przez życie, dobrze wszystkim czyniąc, a oto ci właśnie, którzy doznawali tej dobroci, są wśród tłumów i domagają się Jego śmierci. Cóż pozostało z tego wszystkiego, czego chciał dokonać w ludziach Jezus z Nazaretu?
Święta chrześcijańskie angażują miliony Polaków. Mobilizuja sie też media. W branży to sie nazywa "jazda obowiązkowa" albo "podszykowywanie puszki". Musi być świątecznie, czyli przed - o jedzeniu, zakupach, cenach, korkach i objazdach oraz o tradycjach, czyli cepelia.
Reklama
Kościół
Wiara
Wiadomości
Kościół
Kościół
Wiadomości
Niedziela Wrocławska
Wiadomości
Wiadomości