Reklama

Niedziela 11/2014

Szczegółowy spis treści

2

Objęcie urzędu i zawierzenie Matce Bożej

O. Stanisław Tomoń OSPPE, Rzecznik Jasnej Góry

Nowym generałem Zakonu Paulinów został wybrany o. Arnold Chrapkowski – dotychczasowy wikariusz generalny zakonu, czyli dotychczasowy I definitor generalny, pełniący funkcję najbliższego współpracownika i zarazem zastępcy generała. Wyboru dokonała 6 marca br. Kapituła Generalna Zakonu Paulinów w szóstym dniu swoich obrad na Jasnej Górze

„KTÓŻ JAK BÓG…”
3

Ukraina, Rosja i – Fatima

Ks. Ireneusz Skubiś

W portugalskiej Fatimie w 1917 r. podczas objawień Matki Najświętszej padło słowo: „Rosja”. Małe jeszcze dzieci – 7-letnia Hiacynta, 9-letni Franciszek i 10-letnia Łucja – nie znały tego terminu. Mechanicznie niejako przekazały światu, że Matka Boża mówiła im o potrzebie nawrócenia Rosji, bo ten kraj może być siewcą wojny. Od tamtego czasu świat przeżył dwie wielkie wojny światowe, w których uczestniczyło wiele narodów.

4-5

Wyjątkowy dar papieża emeryta

Włodzimierz Rędzioch

W piątkowy wieczór 7 lutego br. wychodziłem z domu – szedłem na kolację do sąsiadów, gdy zadzwonił telefon. Wróciłem i podniosłem słuchawkę. Od razu rozpoznałem głos abp. Georga Gänsweina, prefekta Domu Papieskiego: – Panie Włodku, dziś rano papież Benedykt skończył odpowiadać na Pańskie pytania.

BENEDYKT XVI PRZERYWA MILCZENIE
6-10

Moje życie przy świętym

O latach spędzonych u boku Ojca Świętego Jana Pawła II z papieżem emerytem Benedyktem XVI rozmawia Włodzimierz Rędzioch

Pierwszy wywiad z papieżem seniorem Benedyktem XVI, udzielony naszemu redaktorowi Włodzimierzowi Rędziochowi

Z WATYKANU
12

Z Watykanu

ZE ŚWIATA
13

Ze świata

Z JASNEJ GÓRY
14

Z Jasnej Góry

Z POLSKI
15

Z Polski

1. ROCZNICA WYBORU PAPIEŻA FRANCISZKA
16-17

Kościół, papież i „reformatorzy”

Ks. Ireneusz Skubiś

Coraz większą popularnością cieszy się na świecie papież Franciszek. Jego spotkania, szczególnie te środowe, odznaczają się niesłychanym wprost udziałem wiernych, którzy przychodzą, by posłuchać dobrego i mądrego słowa Ojca Świętego. Jak wszyscy zauważyliśmy, ma on swój sposób patrzenia na Kościół i podejścia do jego problemów.

LISTY DO PASTERZA
18-19

Papieska troska o małżeństwo i rodzinę

Abp. Józef Michalik

Odnosząc się do przesłania papieża Franciszka skierowanego do pasterzy Kościoła w Polsce, chciałbym prosić o kilka słów refleksji na temat ważnego problemu poruszonego przez Ojca Świętego, jakim jest troska o małżeństwo i rodzinę.

W KOŚCIELE
20-21

W perspektywie krzyża

Bp Antoni Pacyfik Dydycz

Dobiega końca druga kadencja przewodniczenia Konferencji Episkopatu Polski przez abp. Józefa Michalika, metropolitę przemyskiego. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że obecny Przewodniczący jest pierwszym, który przejął tę misję po prymasach Polski.

40 DNI SOLIDARNOŚCI Z MISJAMI
22

Z misjonarzami głośmy Chrystusa

Bp Jerzy Mazur

W II niedzielę Wielkiego Postu razem z Apostołami wpatrujemy się w pełnego chwały Chrystusa. Trwamy w zachwycie i radości. Apostołowie wyznali Jezusowi: „Mistrzu, dobrze, że tu jesteśmy. Postawimy trzy namioty (...)” (Łk 9, 33). Chcieli zatrzymać cud przemienienia dla siebie, ale Chrystus sprowadził ich w doliny.

Pomóżmy misjom

W KRĘGU LUDZI OPUS DEI
24

Operatywna wierność

Z ks. Stefanem Moszoro-Dąbrowskim, wikariuszem regionalnym Opus Dei w Polsce, rozmawia ks. Paweł Rytel-Andrianik

RÓŻANIEC ZA OJCZYZNĘ
26-28

Trzymać się Różańca

Z Janem Pospieszalskim rozmawia Lidia Dudkiewicz

Z Janem Pospieszalskim – współautorem programu „Bliżej” w TVP Info i jego prowadzącym, szefem działu kultury „Gazety Polskiej Codziennie”, muzykiem i publicystą – rozmawia Lidia Dudkiewicz

Jak zostać apostołem Różańca?

Tajemnice światła

Oprac. JM

W drugim rozdziale listu apostolskiego „Rosarium Virginis Mariae”, zatytułowanym „Tajemnice Chrystusa, Tajemnice Matki”, papież Jan Paweł II, odwołując się do akceptowanej w tradycji opinii, iż Różaniec jest „streszczeniem Ewangelii”, zaproponował, by oprócz dotychczas odmawianych tajemnic radosnych, bolesnych i chwalebnych wprowadzić zwyczaj rozważania tajemnic światła.

Świadectwa

Dziękujemy Wam, Drodzy Czytelnicy, za odzew w sprawie modlitwy różańcowej za Ojczyznę. Każdego dnia przychodzą do redakcji listy, maile i SMS-y, w których wyrażacie gotowość do modlitwy za Polskę. Poniżej zamieszczamy wybrane fragmenty z listów i SMS-ów.

WIELKI POST
29

Uwięzieni w swoim bólu

Ks. Krzysztof Pawlina

Mówi się, że motorem postępu jest lenistwo. Ludzie nie chcą się wysilać. Chcą więcej odpoczywać. I dlatego wymyślają maszyny pozwalające szybciej i łatwiej wypełniać czasochłonne obowiązki. W życiu duchowym jest na odwrót. Motorem postępu jest gotowość do pracy nad sobą. Trzeba się wiele natrudzić, aby pójść do przodu, aby wspiąć się wyżej. Tutaj nie ma promocji. Szlachetny towar nigdy nie jest przeceniony. Co chciałbym osiągnąć w czasie tego Wielkiego Postu? Jaką pracę chcę wykonać?

CYKL: PRZEZ KRZYŻ I MĘKĘ ŚWIAT ODKUPIĆ RACZYŁ
30-31

„PASJA” Apokryf czy Boże objawienie?

Ks. Jacek Molka

Już za tydzień do rąk naszych Czytelników trafi wyjątkowa książka – „Pasja” według bł. Anny Katarzyny Emmerich, niemieckiej mistyczki zmarłej w 1824 r., a wyniesionej do chwały ołtarzy przez bł. Jana Pawła II w 2004 r. W swoich wizjach, bazujących na przesłaniu biblijnym, opisuje ona m.in. mękę Pana Jezusa oraz rolę, jaką w Jego życiu odegrała Matka Boża

WIARA I ŻYCIE
31

Góry Jezusa

Ks. Mariusz Rosik

Adamowi Mickiewiczowi zaproponowano wykłady w Collège de France w 1840 r. Prowadził je przez 4 lata. Zanim jeszcze wieszcz zachwycił się towianizmem, prowadził błyskotliwe analizy dramatów słowiańskich, wprowadzał w słowiańską kulturę, mówił o historii języka, nawiązywał do filozofii i polityki.

LITURGIA TYGODNIA
32-33

Przemienienie Pańskie

Słuchać Bożego Syna

Ks. Jacek Molka

Kiedy oczyma wiary przenosimy się ku Ziemi Świętej i razem z Panem oraz Jego najbliższymi uczniami wchodzimy na górę Tabor, wzniesienie Jego chwalebnego przemienienia, to nie sposób nie wyobrazić sobie i nie dosłyszeć głosu samego Boga, który woła dziś do każdego z nas w Ewangelii według św. Mateusza: „To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie!”.

ŚP. O. GRACJAN MAJKA OFMCap
34

Pokorny syn Ojca Pio

O. Jan Maria Sochocki OFMCap

Niech ze św. Ojcem Pio cieszy się Niebem – takie słowa wypowiedział jeden z kapłanów diecezji tarnowskiej na wiadomość o niespodziewanym odejściu do domu Ojca o. Gracjana Franciszka Majki OFMCap

FELIETONY
35

Świadek życia i świętości Jana Pawła II

Jan Maria Jackowski

Już za 6 tygodni będziemy przeżywać kanonizację bł. Jana Pawła II, największego z rodu Polaków i jednego z największych papieży w historii Kościoła. Jednym z bliskich świadków jego życia i świętości jest o. dr Kazimierz Przydatek SJ, który już od półwiecza mieszka i pracuje w Rzymie i należy do grona najbardziej znanych Polaków w Wiecznym Mieście.

Mądry – przed czy po?

Krzysztof Czabański

Chodzi, oczywiście, o nauki, jakie wyciągamy z doświadczeń. Czy je wyciągamy? Z polskiej historii płynie np. od dawien dawna wniosek, potwierdzany po wielokroć, że wszelkie traktaty sojusznicze są warte co najwyżej papieru, na którym zostały spisane. Chcesz liczyć na kogoś? Licz... Na siebie.

ROZMAWIAMY O UKRAINIE
36-37

Niepewność Ukrainy

Z Anną Łabuszewską rozmawia Wiesława Lewandowska

O europejskim marzeniu, „rosyjskim świecie” i trudnych związkach Ukrainy z Rosją z Anną Łabuszewską rozmawia Wiesława Lewandowska.

PROSTO I JASNO
38

Premier – wielki wydawca

Czesław Ryszka

U sąsiadów ze Wschodu niemalże stan wojny, a ja – ktoś powie – zajmuję się tak mało istotną sprawą, jak darmowy elementarz dla pierwszoklasistów, obiecany każdemu 6-latkowi przez premiera Donalda Tuska.

Nowe rozmaitości

(pr)

Z PRASY ZAGRANICZNEJ
39

Jesteśmy gotowi służyć

(pr)

Tak kazała mu wiara

(pr)

Reforma finansów

(pr)

Misjonarz zwolniony

(pr)

Podziękował najpierw Bogu

(pr)

MÓWI TADEUSZ CYMAŃSKI
40-41

Dobry katolik miesza się do polityki

Z Tadeuszem Cymańskim rozmawia Anna Przewoźnik

O wierności Ewangelii, o polityce prorodzinnej, katastrofie demograficznej i ideologii gender z posłem do Parlamentu Europejskiego Tadeuszem Cymańskim rozmawia Anna Przewoźnik

OBOZY W KOMUNISTYCZNEJ POLSCE
42-43

Ludzie ludziom...

Mateusz Wyrwich

„Ludzie ludziom zgotowali ten los” – pisała Zofia Nałkowska w „Medalionach”. Pisała, wierząc, że zbrodnie, jakie miały miejsce w czasie drugiej wojny światowej, nigdy się już nie powtórzą.

PREZENTACJE
44-45

Pierwszy rektor KUL-u

Ks. Antoni Dębiński

92 lata temu Uniwersytet Lubelski (taką nazwę nosił wówczas KUL) pożegnał swojego założyciela i pierwszego rektora – ks. Idziego Benedykta Radziszewskiego, który cztery lata wcześniej, w przełomowym dla państwa polskiego momencie odzyskiwania niepodległości, przyczynił się do powołania w Lublinie pierwszego w regionie uniwersytetu.

45

Pacta sunt servanda

Mirosław Piotrowski

Umów należy dotrzymywać. To żelazna zasada stosowana w cywilizowanych krajach.

FAKTY I OPINIE
46

Zamiast stadionów budować laboratoria

Grzegorz Bierecki

Polska jest krajem niskich płac i pracochłonnego przemysłu – ta smutna prawda bije z ostatnio opublikowanych statystyk. Polska ma niski poziom robotyzacji produkcji; mamy niemal 6 razy mniej robotów na 10 tys. zatrudnionych niż średnio w Europie, i 18 razy mniej niż w Niemczech.

Jednak zwyciężyli!

Alina Czerniakowska

Zwycięstwa przychodzą, gdy walczy się o słuszną sprawę, bez fałszu, pokrętnych interesów, oddając się całkowicie wielkim ideałom. Tak było z Żołnierzami Wyklętymi (bo niezłomnymi), którzy nie złożyli broni w 1945 r. Dla nich to nie był koniec wojny. Wraz z frontem sowieckim przyszła nowa okupacja, zdradziecka, podstępna, mamiąca ludzi hasłami o przyjaźni, sprawiedliwości społecznej, wzajemnej współpracy.

WYPRZEDAŻ POLSKI
47

NIK o sprzedaży państwowych nieruchomości rolnych

Oprac. Red.

Polskie społeczeństwo boi się możliwości nabywania gruntów przez cudzoziemców. Niestety, proceder ten ma już miejsce. Cudzoziemcy stają się posiadaczami gruntów rolnych w Polsce, nabywając udziały w polskich spółkach, które są właścicielem ziemi.

NASZE SPRAWY
48-49

Odbierają dzieci biednym rodzinom

Katarzyna Woynarowska

Z raportu przedstawionego w Sejmie przez resort polityki społecznej wynika, że od początku 2012 r. zabrano polskim rodzinom 1827 dzieci. Powód – niezaradność życiowa, trudne warunki lokalowe, bezrobocie i wiele innych czynników, które składają się na zjawisko biedy.

49

Bezpieczny czy wolny?

Brat Tadeusz Ruciński FSC

Wolność często kosztuje jakby zbyt wiele, ale i bezpieczeństwo kosztuje sporo. Płaci się za nie jednak zupełnie inaczej.

WIELCY POLACY
50-51

Zegarmistrz królów

Witold Iwańczak

Uczestnik powstania listopadowego, odznaczony Złotym Krzyżem Orderu Virtuti Militari. W ciągu kilku lat dorobił się fortuny. Interes swojego życia rozpoczął od skupowania mechanizmów zegarków od sławnych szwajcarskich mistrzów, aby następnie oprawiać je w eleganckie i drogie koperty i sprzedawać z zyskiem. Znał się z Mickiewiczem. Za aktywność w środowisku katolickim w Genewie otrzymał od papieża Piusa IX tytuł hrabiowski.

AKTUALNOŚCI
52

34. Pielgrzymka Obrońców Życia Człowieka

Bractwo Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polski

Solidarni z Ukrainą

Paczka „Dla Ukrainy”

(akw)

53

Listy do młodych Ukraińców

Ks. Paweł Kłys

W minionym czasie prasa, radio i telewizja informowały nas o trudnych doświadczeniach narodu ukraińskiego na Majdanie.

Dzisiaj mamy „jutro”

Marian Salwik

KRAJOWE FORUM DUSZPASTERSTWA MŁODZIEŻY W ZABAWIE
54

U patronki czystości

Piotr Drzewiecki

Posłanie diecezjalnych i wspólnotowych Centrów Światowych Dni Młodzieży było najważniejszym wydarzeniem XI Krajowego Forum Duszpasterstwa Młodzieży w Zabawie k. Tarnowa

Przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro

(Red.)

FAKTY I PREZENTACJE
55

Gender atmosferyczny

Zdzisław Skotnicki

Pan Niedziela i Pan Jasny spacerowali po parku w poszukiwaniu oznak wiosny. Tegoroczna zima w Polsce na większości obszarów kraju była łagodna i nietypowa – wyjątkowo ciepła i prawie bezśnieżna.

Premiera pierwszej polskiej biografii papieża Franciszka

LISTY DO „NIEDZIELI"
56

Wszystkie nasze dzienne sprawy

Chcą korespondować

Serce w żałobie

RÓŻNE
57

Co wciąga twoje dziecko?

Anna Janowska

Kolejne spotkanie w ramach cyklu „Co wciąga Twoje dziecko?”, zorganizowane w auli naszej redakcji w Częstochowie, odbyło się pod tytułem „Seksualizacja dzieci i młodzieży – efekt Lolity, gender i inne zagrożenia”.

Kalendarium 16-22 III 2014

Ewa Aszkiewicz

Muzyczne DarY

Z „NIEDZIELĄ" NA CO DZIEŃ
58

Kotlety z kaszy gryczanej

W okresie Wielkiego Postu proponujemy sięgnięcie po produkty i dania, które w ciągu roku rzadko goszczą na naszych stołach, a szkoda, bo mają o wiele więcej wartości odżywczych niż inne produkty.

Jak ugotować kaszę?

Jolanta Marszałek

67

„Niedziela” z kinem

Wybrane artykuły z edycji diecezjalnych

Niedziela częstochowska

Przez całą Polskę... także po kleryckich pokojach

Kl. Tomasz Podlewski

Gdy podczas Apeli Jasnogórskich Ojcowie Paulini modlą się za parafię, którą w danym dniu Maryja nawiedza w kopii Cudownego Obrazu – wydaje nam się to już jakby oczywiste. Maryja bowiem od lat przemierza polskie miasta i wsie, mieszkania w blokach i domy jednorodzinne, konkretne miejsca i całe diecezje.

Jaka droga Kościoła?

Ks. Ireneusz Skubiś

Już podczas swojego pierwszego spotkania z dziennikarzami Ojciec Święty Franciszek powiedział, że pragnie Kościoła ubogiego i dla ubogich. To stwierdzenie wywołało wiele pytań, zastanawiano się, co Papież miał na myśli.

Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Anna Wyszyńska

W Częstochowie, tak jak w wielu polskich miastach, w sobotę 1 marca uczczono Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Niedziela kielecka

Kielce-Słowik

Agnieszka Dziarmaga

Jak współczesne parafie przeżywają Wielki Post, czy preferują tradycyjne formy pobożności, czy nawiązują do własnych, ugruntowanych w tradycji obrzędów i zwyczajów, a może wybierają nowatorskie formy duchowości?

Stanisława Baja opowieść o przemijaniu

Katarzyna Dobrowolska

Szczęśliwy jest człowiek i twórca, który ma swoje źródło – mówi artysta malarz Stanisław Baj. Jego źródło jest w Dołhobrodach na Podlasiu. Tutaj w pracowni zorganizowanej w stodole powstają od lat jego dzieła.

Skarby w naczyniach glinianych

Agnieszka Dziarmaga

Konsekrację kojarzymy przede wszystkim z życiem i posługą za murami klasztoru, istnieje jednak specyficzne powołanie, które łączy w sobie świeckość i konsekrację.

Rękopiśmienne skarby kapituły kieleckiej

Agnieszak Dziarmaga

O kulturotwórczych działaniach kieleckiej kolegiaty w średniowieczu i pokłosiu jej funkcjonowania – można się było dowiedzieć podczas spotkania zorganizowanego 11 lutego z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Archiwum Diecezjalnego w Kielcach im. bł. Wincentego Kadłubka.

Niedziela lubelska

Dzieło Nowej Ewangelizacji

Urszula Buglewicz

Uroczystym posłaniem ewangelizatorów rozpoczęła się realizacja projektu „Źródło”. W ciągu ponad 5 lat rekolekcje kerygmatyczne i towarzysząca im peregrynacja kopii Krzyża Trybunalskiego z relikwiami Drzewa Krzyża obejmą całą archidiecezję.

Benedyktynki z Chełmskiej Góry

Tadeusz Boniecki

Prawie 100-letnia historia Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek charakteryzuje się ofiarną i nieugiętą postawą miłości matki założycielki Jadwigi Kuleszy oraz sióstr.

Misja – dobrze wychowywać

Elwira Wojciechowska

Wychowanie ludzi silnej wiary, świadomych patriotów i obywateli, osoby sprawne w działaniu społecznym i gospodarczym to główne cele programu Akademii Młodzieżowej, opracowanego i realizowanego przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo z Lublina.

Niedziela legnicka

La Guadalupana odwiedziła Legnicę

Ks. Waldemar Wesołowski

La Guadalupana – Ta, która depcze węża – tak określają Matkę Bożą Meksykanie, która objawiła się w 1531 r. prostemu Indianinowi Juanowi Diego. Jej objawienie przyczyniło się do chrystianizacji ludów zamieszkujących obecny Meksyk.

Nowe technologie w służbie modlitwy

Monika Łukaszów

W Środę Popielcową 5 marca w centrum Legnicy przy pomniku Jana Pawła II o godz. 15 zainaugurowano modlitwę flash mob w intencji dzieci poczętych i pokoju na świecie.

Prekursorzy gender (cz. 1)

Dorota Niedźwiecka

Na mentalność osób i społeczeństw można wpływać poprzez zmianę obyczajów i kultury. By zrozumieć, jakie skutki praktyczne przyniosą działania zgodne z założeniami gender, warto prześledzić szerszy kontekst ich powstawania.

Niedziela łódzka

Sacrum w pejzażu kulturowym

Janusz Janyst

Mieszcząca się w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Piotrkowskiej „Galeria 87” zaprosiła niedawno na znakomitą wystawę fotografii Tomasza Sobczaka pt. „Sacrum pejzażem malowane”.

Bohaterska położna

Anna Skopińska

Sługa Boża Stanisława Leszczyńska – bohaterska położna z Oświęcimia dała świadectwo świętości życia każdym gestem, słowem i czynem, pokazywała, jakim jest ono cudem i ile znaczy.

Wielkopostne kościoły stacyjne w Łodzi

Arcybiskup metropolita łódzki Marek Jędraszewski wydał dekret ustanawiający łódzkie kościoły stacyjne, w których w okresie Wielkiego Postu wspólnie z wiernymi będą się modlić Księża Biskupi. Inicjatywa Metropolity łódzkiego nawiązuje do tradycji sięgającej początków chrześcijaństwa.

Niedziela toruńska

Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Helena Maniakowska, Wojciech Wichnowski

1 marca w diecezji toruńskiej uczczono Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Centralne obchody miały miejsce na toruńskiej Starówce oraz na Podgórzu, gdzie odbyła się inscenizacja historyczna.

Powołanie – wyraz miłości Pana Boga

Beata Pieczykura

Dobrze, że tak jest, iż na progu dorosłości maturzyści na czele z Księdzem Biskupem oraz opiekunami przybywają do domu Matki, aby zapatrzeć się w Jej oczy, a Ona prowadzi do Jezusa i przyjaźni z Nim oraz wskazuje nieustannie na swojego Syna, mówiąc, jak kiedyś w Kanie Galilejskiej: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”.

Najcenniejsza fotografia

Aleksandra

Miałam szczęście, a teraz mogę napisać łaskę, spotkać się z Janem Pawłem II osobiście. Na przełomie czerwca i lipca 1989 r. uczestniczyłam w pielgrzymce do Włoch, zorganizowanej i prowadzonej przez o. Edwarda Pracza, redemptorystę z parafii św. Józefa w Toruniu.

Niedziela wrocławska

15 lat w służbie bezdomnym

Magdalena Lewandowska

Noclegownia dla Mężczyzn prowadzona we Wrocławiu przez Towarzystwo Pomocy św. Brata Alberta świętowała na przełomie lutego i marca 15 lat pomagania bezdomnym.

Post nie tylko na post

Adrianna Nawrot

Skok w Wielki Post dla wielu jest szokiem – trudno czegoś sobie odmówić, nie wiadomo, z czego zrezygnować, żeby post miał sens. Barbara Bartyńska podaje receptę na to, co robić, by post nie zamienił się w przykry obowiązek, ale naprawdę zbliżał do Boga.

Mężczyzno – kim jesteś?

Mariusz Trębicki

Fundamentalnym pytaniem, które zadaje sobie świadomie lub nieświadomie wielu mężczyzn jest to – kim jestem? Otaczający nas świat dostarcza wiele odpowiedzi. Jedną z nich są Mężczyźni Świętego Józefa.

Reklama

Najpopularniejsze

5 powodów, dla których warto pójść do spowiedzi

Wiara

5 powodów, dla których warto pójść do spowiedzi

Czy szanuję dzień święty jako szczególny dzień...

Wiara

Czy szanuję dzień święty jako szczególny dzień...

Watykan: Polak podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego...

Kościół

Watykan: Polak podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego...

Każdy z nas kradnie i nawet o tym nie wie? VII przykazanie...

Wiara

Każdy z nas kradnie i nawet o tym nie wie? VII przykazanie...

Koziegłowy: profanacja figury Matki Bożej Fatimskiej

Kościół

Koziegłowy: profanacja figury Matki Bożej Fatimskiej

Bydgoszcz: zakaz prowadzenia działalności medialnej dla...

Kościół

Bydgoszcz: zakaz prowadzenia działalności medialnej dla...

Czy w piekle też jest życie wieczne?

Czy w piekle też jest życie wieczne?

Czy 2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego, trzeba...

Kościół

Czy 2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego, trzeba...

Afrykańskie orędzie Maryi. Objawienia w Kibeho

Wiara

Afrykańskie orędzie Maryi. Objawienia w Kibeho