Reklama

Niedziela 6/2013

Szczegółowy spis treści

2

„Idź, i ty czyń podobnie!” (Łk 10, 37)

Benedykt XVI, papież

11 lutego 2013 r., w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, odbędą się w sanktuarium maryjnym w Altötting uroczyste obchody XXI Światowego Dnia Chorego.

„KTÓŻ JAK BÓG…”
3

O uczciwość w dyskusji

Ks. Ireneusz Skubiś

Musimy uczyć się kultury rozmowy, a tym bardziej dyskusji politycznej

Z WATYKANU
4

Z Watykanu

Z JASNEJ GÓRY
6

Z Jasnej Góry

O. Stanisław Tomoń OSPPE, Rzecznik Jasnej Góry

Z KRAJU
7

Z kraju

W ŚWIECIE ISLAMU
8-9

Islam. Problem przemocy, wzajemności i dialogu

Z prof. Valentiną Colombo rozmawia Włodzimierz Rędzioch

Z prof. Valentiną Colombo - islamologiem z Uniwersytetu Europejskiego w Rzymie - rozmawia Włodzimierz Rędzioch

ROZMAWIAMY O POLSCE
10-11

Nasza chata z kraja

Z dr. Zbigniewem Kuźmiukiem rozmawia Wiesława Lewandowska

O potrzebie myślenia w kategoriach długofalowych interesów państwa i Polsce jako kraju euro-peryferyjnym z dr. Zbigniewem Kuźmiukiem rozmawia Wiesława Lewandowska

EUGENIKA, EUTANAZJA, ABORCJA
12-13

Ofiary obłędnej ideologii

Anna Cichobłazińska

Wśród nas prawie nie ma dzieci z chorobą Downa, zapewne gdyby istniał gen odpowiadający za chorobę psychiczną, z czasem wyludniłyby się szpitale psychiatryczne i domy opieki nad osobami niepełnosprawnymi. Eugenika, królująca w okresie międzywojennym i zbierająca straszliwe żniwo w czasie II wojny światowej, w majestacie prawa przybrała nową postać: eutanazji i aborcji.

13

Psychiatrzy w obronie pacjentów

11 II - XXI ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO
14-15

Dostrzec w chorym bliźniego

Ks. Mariusz Sztaba

Tegoroczne papieskie Orędzie na Światowy Dzień Chorego każe nam się zastanowić nad tym, co znaczy być Miłosiernym Samarytaninem? I czy dzisiaj jest to możliwe?

O SŁUŻBIE ZDROWIA
16-17

Człowiek to więcej niż PESEL

Z Bolesławem Piechą rozmawia ks. Marek Łuczak

O służbie zdrowia i receptach na jej uleczenie z Bolesławem Piechą, byłym ministrem zdrowia, rozmawia ks. Marek Łuczak

17

„Naprotechnologia - po prostu dobra medycyna”

Anna Janowska

W Wyższym Instytucie Teologicznym w Częstochowie 26 stycznia br. odbyła się konferencja poświęcona naprotechnologii - nowej metodzie diagnostyki i leczenia niepłodności. Prekursorem tej metody jest amerykański lekarz prof. Thomas Hilgers, dla którego inspiracją była encyklika „Humanae vitae”.

WSPOMINAMY KARD. JÓZEFA GLEMPA
18-19

Troska o Kościół na Wschodzie

Ks. Krzysztof Pożarski, Sankt Petersburg

Gdy na wschodzie Europy żelazna kurtyna zaczęła się kruszyć, przyszedł także czas na wolność wiary i praktyk religijnych. Ich zwiastunem był udział kard. Józefa Glempa w obchodach Tysiąclecia Chrztu Rusi w Moskwie w 1988 r.

18-22

Polonijne pożegnanie wielkiego prymasa

(Red.)

Odpusty z okazji XXI Światowego Dnia Chorego

ak/rv

Nie o taką Europę chodzi

Ks. Ireneusz Skubiś

To wyznanie wiary, które dzisiaj wypowiada Kościół święty rzymskokatolicki, ustami Ojca Świętego Benedykta XVI, składają razem z nim miliony ludzi wierzących. Wierzymy w Boga. Ta wiara łączy nas ze sobą.

Bracia Sołuńscy – Cyryl i Metody

Ks. Florian

Kim byli obaj święci, że Jan Paweł II postawił ich za wzór dla współczesnych Europejczyków, i listem apostolskim „Egregiae virtutis” 31 grudnia 1980 r. ogłosił współpatronami Europy?

WIARA I ŻYCIE
23

Prezentacja książki ambasador Hanny Suchockiej

Włodzimierz Rędzioch

Odwiedzanie zabytkowych kościołów starego Rzymu jest fascynujące - to odkrywanie korzeni naszej wiary i historii. Rzymskie świątynie, pełne relikwii męczenników i świętych, są „zwierciadłem” historii Kościoła, a zarazem skarbnicą dzieł sztuki wszystkich epok.

Ryzyko powiedzenia: tak

Ks. Mariusz Rosik

Chiara Petrillo zmarła w wieku 28 lat. Jej pogrzeb odbył się w czerwcu 2012 r. Historia krótkiego małżeństwa, trzech porodów i śmiertelnej choroby to drogowskaz dla wielu, którzy na co dzień odczytują w cierpieniu znaki Bożej miłości.

„Bóg się rodzi, moc truchleje”

(Red.)

W Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu odbył się XVIII Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek - Jarosław 2013. Organizatorami byli jak co roku: Miejski Ośrodek Kultury, Urząd Miasta Jarosławia, Starostwo Powiatowe w Jarosławiu oraz parafia pw. Chrystusa Króla.

LITURGIA TYGODNIA
24-25

Zostawili wszystko i poszli za Jezusem

„Paliwo” apostołów

Ks. Marek Łuczak

SPOTKANIE W AULI „NIEDZIELI"
26

Jak rozmawiać w rodzinie?

Beata Włoga

W ramach cotygodniowych spotkań 28 stycznia br. Redakcja „Niedzieli” gościła Elżbietę Łozińską z rodziną. Pretekstem spotkania była promocja najnowszej książki Elżbiety Łozińskiej, wydanej przez Bibliotekę „Niedzieli”, pt. „Jak rozmawiać w rodzinie?”.

REKOLEKCJE DYREKTORÓW KATOLICKICH STACJI RADIOWYCH
27

„Wiara z twarzą i twarz z wiarą”

Łukasz Majewski, Jacek Karawka

Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze zakończyła 31 stycznia trzydniowe rekolekcje dla dyrektorów katolickich stacji radiowych z całej Polski. Eucharystii przewodniczył abp Wacław Depo - metropolita częstochowski.

Abp Wacław Depo dla Radia Jasna Góra powiedział:

(Red.)

28-29

Chrystus zaprasza człowieka do swojej zbawczej sieci

Ks. Mariusz Frukacz

Pod przewodnictwem abp. Wacława Depo 31 stycznia br. na Jasnej Górze odbyło się zebranie Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski.

ŚRODKI SPOŁECZNEGO PRZEKAZU
29

Abp Wacław Depo podsumowuje spotkanie Rady ds. Środków Społecznego Przekazu KEP

Biuro Prasowe Kurii Metropolitalnej w Częstochowie

- Bardzo się cieszę, że to spotkanie rozpoczęło się Eucharystią w Kaplicy Cudownego Obrazu, bo to pozwoliło nam od razu osadzić siebie w podwojach prawdy i wiary, czyli również łaski, która została nam dana i przekazana - powiedział Abp W. Depo

Biskup Józef Zawitkowski dziękuje całym sercem za modlitwy

+ Józef Zawitkowski

10-16 LUTEGO 2013
31

Ojciec - świadek wiary i trzeźwości

Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

Nowe rozmaitości

(pr)

Z PRASY ZAGRANICZNEJ
31

Katolicki z nazwy

(pr)

Dzieci przyszłością kraju

(pr)

Rekordowy marsz

(pr)

Fatalne skutki

(pr)

Statystyczny portret

(pr)

32-33

Trzeba żyć, jak się da, i ufać Bogu

Katarzyna Woynarowska

W Oświęcimiu bije serce Zgromadzenia Córek Matki Bożej Bolesnej - zakonnic zajmujących się głównie opieką nad kobietami starszymi, schorowanymi, osobami umierającymi lub dźwigającymi krzyż choroby i cierpienia. Codzienność serafitek to rzeczywistość odchodzenia, śmierci, przemijania.

Zgromadzenie Córek Matki Bożej Bolesnej

(K.W.)

LEKCJA HISTORII
34-35

Utrwalanie władzy ludowej

Mateusz Wyrwich

Zbrodnie dokonywane na polskich obywatelach przez Sowietów i polskich komunistów w latach 1944-56 nie były wynikiem działań kilku degeneratów, którzy przypadkowo znaleźli pracę w urzędach bezpieczeństwa. Terror i zbrodnia były immanentnie wpisane w coś, co komunistyczni historycy nazywali utrwalaniem władzy ludowej

PREZENTACJE
35

Rekolekcje on-line!

NASZE SPRAWY
36

Co dalej z dyscypliną w szkole?

Ks. Janusz Goraj SDB

Skąd dzisiaj problemy dyscyplinarne w polskiej szkole? Dlaczego dotykają one wielu nauczycieli, w tym także katechetów? Odpowiedź na tak postawione pytania jest złożona i chyba nie do końca może być pełna.

FELIETONY
37

Jawny totalitaryzm

Jan Maria Jackowski

Władza o mediach publicznych: niech sczezną!

Krzysztof Czabański

Jak podała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, blisko 3 mln ludzi nie płaci abonamentu rtv, a zaległości z tego tytułu przekroczyły już 2,2 mld zł.

Z „NIEDZIELĄ" NA CO DZIEŃ
38

Śledziki w pomidorach

Jolanta Marszałek

Na koniec karnawału przepis na tradycyjnego „śledzika” polecają siostry benedyktynki z Krzeszowa. Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie, należące do pocysterskiego opactwa, to doskonałe miejsce na refleksyjny pobyt i modlitewne zamyślenie.

Kalendarium 10-16 II 2013

Ewa Aszkiewicz

Rady św. Franciszka Salezego

(R.)

NIEDZIELA MŁODYCH
39-42

Komercja czy odpowiedzialność?

Ks. Ireneusz Skubiś

We wspomnienie św. Walentego - 14 lutego - można obchodzić tzw. walentynki, zwane dniem zakochanych, dniem miłości. Czy zakochanie, miłość, to sprawa tylko jakiegoś dnia, akcji niepoprzedzonej głębszą refleksją?

Nie bój się Wielkiego Postu!

Beata Włoga

Bądź pozdrowiony, Krzyżu Chrystusa!

Bł. Jan Paweł II

Magnes młodości

Z Małgorzatą Kożuchowską rozmawia Małgorzata Godzisz

O młodości, radości życia i pragnieniach młodego serca, z Małgorzatą Kożuchowską, aktorką filmową i teatralną, rozmawia Małgorzata Godzisz

Twój katechizm (1)

Ojciec Święty Benedykt XVI

51

„Duśka” - wyjątkowy film o wyjątkowej kobiecie

Muzyczne DarY

Wybrane artykuły z edycji diecezjalnych

Niedziela kielecka

Ekumeniczne spotkania

Agnieszka Dziarmaga

Kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan już za nami. Od 18 do 25 stycznia na modlitwie i przy „ekumenicznym stole” spotykało się niewielkie grono od kilkudziesięciu do ok. stu osób.

Z duchowego skarbca św. Benedykta

Władysław Burzawa

Historia domu Zakonnego w Miechowie sięga 2002 r. Proboszcz ks. Jerzy Gredka zwrócił się do przełożonej generalnej - matki Martyny Wysockiej z prośbą o rozważenie możliwości utworzenia placówki Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek w Miechowie przy Sanktuarium Grobu Bożego.

Młodzi są otwarci na ekumenizm

K. Dobrowolska

– Młodzi są otwarci na ekumenizm – tak mówi ks. Marcin Boryń, podsumowujący 35. Europejskie Spotkanie Młodych w Rzymie organizowane przez Ekumeniczną Wspólnotę Taizé na przełomie roku 2012/2013.

Niedziela legnicka

Szpital miejscem nowej ewangelizacji

Jerzy Jankowski

Potrzeba duchowego wsparcia w trakcie leczenia znajduje swoje uzasadnienie w słowach skierowanych przez Chrystusa do Apostołów, „aby głosili Królestwo Boże i uzdrawiali chorych” (Łk 9, 2).

Niedziela dla rodziny

Ks. Waldemar Wesołowski

W Senacie RP 29 stycznia odbyła się konferencja pt. „Świętowanie niedzieli kluczem chrześcijańskiej tożsamości”. Zorganizowała ją senacka Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji z inicjatywy Społecznego Ruchu Świętowania Niedzieli działającego w diecezji legnickiej oraz senator Doroty Czudowskiej.

Szczęśliwa polska rodzina

Ks. Bogusław Wolański

nam wiele szczęśliwych rodzin, które uwielbiają być razem. Po skończonych obowiązkach siadają do wspólnej kolacji, zastanawiają się nad dobrymi rozwiązaniami zadań matematycznych.

Niedziela przemyska

Jarosławskie obchody Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu

Magdalena Bojarska

26 stycznia w Jarosławiu odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu, organizowane z inicjatywy prof. Wacława Wierzbieńca, rektora PWST-E oraz burmistrza Andrzeja Wyczawskiego i ks. Marka Pieńkowskiego z Ośrodka Kultury i Formacji Chrześcijańskiej, we współpracy z Fundacją Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego w Warszawie.

Akcja Katolicka ma być blisko proboszcza

Paweł Bugira

Kontynuacja II Kongresu Akcji Katolickiej Archidiecezji Przemyskiej, modlitewne spotkania w intencji abp. Józefa Michalika, jako wyraz wdzięczności za 20 lat jego posługi w Przemyślu i peregrynacja relikwii św. Andrzeja Boboli to główne zadania, jakie stoją przed Akcją Katolicką w tym roku.

Stare mapy kanonika

Arkadiusz Bednarczyk

W stallach zacnej, wiekowej kapituły przemyskiej zasiadał wybitny geograf, kartograf i historyk, kantor przemyski Bernard Wapowski. Międzynarodowa Unia Astronomiczna 22 stycznia 2009 r. na jego cześć nazwała krater na powierzchni Księżyca jego imieniem.

Niedziela rzeszowska

Matka Boża uzdrowiła nas w Lourdes

Przygotowała AGENCE FR-Paryz wraz z redakcją "Niedzieli Rzeszowskiej"

Czy było to przeznaczenie? Nie wiem do dziś, ale jakaś wewnętrzna siła podpowiadała mi, aby 11 lutego znaleźć sie w Lourdes.

Umiej przyjąć cierpienie

Dorota Zańko

Cierpienie jest chwilą prawdy. Kapłan obecny przy łóżku chorego pomaga mu tę prawdę zrozumieć - mówi ks. Józef Półchłopek, kapelan Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej w rozmowie z Dorotą Zańko

Ocalić od zapomnienia

Mirosława Bodak

To już 73 lata od pierwszej wojennej deportacji Polaków. Według danych Związku Sybiraków w latach 1940-42 wywieziono ok. 1,7 mln polskich obywateli różnych wyznań i pochodzenia etnicznego do obozów pracy na Syberii, w Kazachstanie i azjatyckiej części Rosji.

Popielec

Arkadiusz Bednarczyk

Sto lat temu na polskiej wsi w Środę Popielcową wynoszono na strych wielkie patelnie – symbol tłustego i obfitego jadła, sygnalizując tym samym początek Wielkiego Postu...

Poseł w konserwie

Marian Salwik

Niedziela sandomierska

Młodzież z Bogiem zdobywa Bieszczady

Weronika i Maria Kuryś oraz Anna Hebda

Miały już miejsce dwie tury wyjazdów naszej młodzieży do bieszczadzkiej Ropienki. Pierwsza grupa odpoczywała tam od 21 do 24 stycznia. Wyjazd zorganizowali ks. Grzegorz Gawęda i ks. Marian Zaręba, a uczestniczyły w nim dzieci i młodzież z parafii Baćkowice, Staszów (św. Bartłomieja) i Bardo.

Ojciec – świadek wiary i trzeźwości

Ks. Adam Stachowicz

W ostatnią niedzielę karnawału, 10 lutego, Kościół katolicki w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Planowanym działaniom przyświecać będzie hasło: „Ojciec - świadek wiary i trzeźwości”.

Licealistka z Jeżowego najlepsza na „Wrzecionie 2013”

Ryszard Mścisz

Uczennica klasy maturalnej Liceum Ogólnokształcącego w Jeżowem Monika Korzeń została zwyciężczynią XIX Międzynarodowych Spotkań Poetów „Wrzeciono 2013” w Nowej Sarzynie.

Niedziela sosnowiecka

W służbie chorym

Agnieszka Lorek

W 1992 r. Papieska Rada ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia opublikowała dokument Ojca Świętego Jana Pawła II o ustanowieniu Światowego Dnia Chorego. Odtąd obchodzimy go 11 lutego, we wspomnienie objawienia Matki Bożej w Lourdes.

Nasi patroni w powstaniu styczniowym

Agnieszka Lorek

Niedawno obchodziliśmy 150. rocznicę wybuchu powstania styczniowego. Choć mijają lata i pamięć słabnie, nie sposób zapomnieć o tych, którzy walczyli o wolność i tożsamość Polaków.

Mord w lutową noc

Agnieszka Lorek

Relację z wydarzeń nocy 12 lutego 1945 r. złożyli na piśmie w 1990 r. naoczni świadkowie tragedii, nieżyjący już dzisiaj Janusz i Alina Ujejscy, którzy cudem uniknęli śmierci.

Z kolędą w kapłańskim domu

Agnieszka Lorek

29 stycznia kapłani seniorzy oczekiwali kolędy. Ksiądz Biskup odwiedził wszystkich kapłanów w ich mieszkaniach, niosąc błogosławieństwo Bożej Dzieciny i serdeczne życzenia.

Niedziela szczecińsko-kamieńska (Kościół nad Odrą i Bałtykiem)

Współczesna wieża Babel

Ks. prof. Wiesław Dyk

Ochrona przyrody, a więc i żyjącego w niej człowieka, od początku stanowiła wielkie zatroskanie Stwórcy. Bóg dając człowiekowi we władanie bioróżnorodnościowy stworzony przez siebie raj, zatroszczył się o to, by nie zmieniano ducha natury, czego przejawem był „owoc dobra i zła”.

Oddany sprawie Kościoła w Polsce i na świecie

Dominik Cywiński

W dniu 23 stycznia br. zmarł w wieku 83 lat prymas Polski senior kard. Józef Glemp. Uroczystości pogrzebowe trwały trzy dni, od soboty 26 do poniedziałku 28 stycznia w Warszawie.

Wielki Polak, światowej sławy pszczelarz

Prof. Tadeusz Grygiel

11 stycznia obchodziliśmy 202. rocznicę urodzin Jana Dzierżonia, księdza, który jako pierwszy na świecie położył podwaliny do naukowego współczesnego pszczelarstwa.

Związki

Przemysław Fenrych

Przetoczyła się przez sejm wielka awantura o związki partnerskie. Obawiam się, że będzie się jeszcze wielokrotnie przetaczać. Na plan pierwszy wysuwa się rzekome prawo homoseksualistów do zawierania czegoś na kształt małżeństwa.

Niedziela toruńska

100-lecie urodzin bł. ks. Stefana

Ks. Karol Schmidt

W Chełmży 22 stycznia 1913 r. przyszedł na świat Stefan Wincenty Frelichowski. W tym roku obchodzimy 100. rocznicę jego urodzin. Z tej okazji 20 stycznia w bazylice konkatedralnej pw. Trójcy Świętej w Chełmży odprawiono uroczystą Mszę św. ku czci błogosławionego z prośbą o jego rychłą kanonizację.

Wierzę w Jezusa Chrystusa umęczonego

Oprac. s. Gaudiosa Czesława Dobrska CSDP

Idziemy za Chrystusem Panem, przeżywamy Jego nauki i czyny, stajemy w sytuacjach, kiedy Żydzi usiłują pozbyć się tego niewygodnego Nauczyciela, który twierdzi, że „szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu.

Księża w Powstaniu Styczniowym (II)

Wojciech Wielgoszewski

Byli bowiem i tacy [duchowni], którzy nie tylko angażowali się do prac w organizacji narodowej, ale nawet odgrywali w niej znaczną rolę.

Niedziela warszawska

W Sejmie zwyciężyło sumienie

Z kard. Kazimierzem Nyczem rozmawiał Marcin Przeciszewski / KAI

Wprowadzenie związków partnerskich, do czego dąży rządząca PO i lewicowe partie opozycyjne, to pierwszy krok prowadzący do „małżeństw” homoseksualnych i adopcji przez nich dzieci, bezbronnych ofiar tego chorego eksperymentu.

Relatywizacja małżeństwa jest szkodliwa

(KAI)

Problem związków partnerskich będzie wracał jak bumerang. Jest on bowiem częścią światowej strategii rewolucji obyczajowej, narzucanej z udziałem i zaangażowaniem potężnych środków, sił i metod oraz organizacji międzynarodowych.

Czy związki partnerskie były kiedyś w Kościele? Czyli o tym, jak prawnik Ryszard Kalisz słabo zna prawo

Ks. Józef Naumowicz

Warto też wiedzieć jeszcze jedno: także dziś jest możliwe zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego bez obecności księdza!

Dziedziniec z dialogiem

Witold Dudziński

Dyskusje o wierze i niewierze, nauce i wierze, odpowiedzialności za świat, rekolekcje filmowe – znajdą się w programie spotkań, organizowanych jesienią przez Papieską Radę Kultury i Archidiecezję Warszawską.

Niedziela wrocławska

Z wiarą, rodziną i krzyżem

Abp Marian Gołębiewski, metropolita wrocławski

Kalendarz liturgiczny podaje pewne okresy, które powtarzają się kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt razy w ciągu naszego życia. Zawsze jednak przychodzi coś nowego, jakieś wyzwanie, nowa sytuacja społeczna, eklezjalna. Czym ten Wielki Post, który rozpoczynamy, będzie się różnił od poprzednich?

Między śmiechem a rechotem jest zasadnicza różnica

Krzysztof Kunert

Z Jerzym Skoczylasem, znanym i lubianym satyrykiem z kabaretu „Elita”, o wierze, kabarecie i o wartościach rozmawia Krzysztof Kunert.

Niezwykła peregrynacja niezwykłego krzyża

Barbara Misiewicz

O peregrynacji tego właśnie krzyża, która przebiegnie pod hasłem „Witaj, krzyżu, nadziejo nasza jedyna” z ks. Marianem Biskupem, dyrektorem Wydziału Duszpasterskiego wrocławskiej Kurii, rozmawia Barbara Misiewicz.

Niedziela zamojsko-lubaczowska

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego w Krasnobrodzie

Ks. Sławomir Skowroński

Dzień 18 stycznia br. w Sanktuarium Maryjnym w Krasnobrodzie był wyjątkowy. Już na wieczornej Mszy św. tego dnia zgromadziło się wielu wiernych z Krasnobrodu, ale i z różnych zakątków naszej diecezji. A wszystko dlatego, że gościliśmy Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego z Warszawy wraz z niezwykłymi solistami.

Herody 2013

Adam Łazar

Scenę Miejskiego Domu Kultury im. Aleksandra Sas Bandrowskiego w Lubaczowie w ostatnią niedzielę stycznia br. opanowały grupy kolędnicze z terenu dekanatu i powiatu lubaczowskiego, uczestniczące już w piątym przeglądzie.

Chleb wiedzy, postępu, cywilizacji i kultury

Ks. Wiesław Mokrzycki, dyrektor SACROFILM-u

Człowiek i praca w spotkaniach w drodze do Jednego Ojca – to hasło przewodnie tegorocznych XVIII. Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm”.

Nagrodzony za popularyzację kultury

Redakcja

Współpracownik Tygodnika Katolickiego „Niedziela” Łukasz Kot został doceniony za swoją działalność popularyzatora kultury Zamościa przez władze Hetmańskiego Grodu. Otrzymał tytuł „Animator Kultury Zamościa 2012”.

Reklama

Najpopularniejsze

Dwa nieoczywiste znaczenia biblijnego „nawracajcie się”

Rok liturgiczny

Dwa nieoczywiste znaczenia biblijnego „nawracajcie się”

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Kościół

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Ewangelia na niedzielę: Jakie jest przesłanie Jana...

Rok liturgiczny

Ewangelia na niedzielę: Jakie jest przesłanie Jana...

90 lat temu w Bielsku zmarł Edmund Wojtyła, brat papieża

Wiadomości

90 lat temu w Bielsku zmarł Edmund Wojtyła, brat papieża

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wiara

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wiara na medal

Wiara

Wiara na medal

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

Niedziela Lubelska

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Kościół

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Rzeczpospolita:  Wojtyła do księdza pedofila: każde...

Kościół

Rzeczpospolita: Wojtyła do księdza pedofila: każde...