Reklama

Niedziela 13/2013

Szczegółowy spis treści

2

„Spojrzał z miłosierdziem i wybrał”

(Red./KAI)

Ojciec Święty Franciszek postanowił zachować zasadniczo swój wcześniejszy herb oraz zawołanie biskupie „Spojrzał z miłosierdziem i wybrał”.

„KTÓŻ JAK BÓG…”
3

Jezus zmartwychwstał! Alleluja!

Ks. Ireneusz Skubiś

Zmartwychwstanie Chrystusa to klucz do ujrzenia perspektywy nazwanej wiecznością.

Serdecznie Drodzy Czytelnicy „Niedzieli”!

PAPIEŻ PRZEŁAMUJE BARIERY
4-5

Pomost między starą Europą a nowym światem

Witold Dudziński

Otwartość na ludzi, skromność, niekonwencjonalne zachowania, duża energia, a to wszystko połączone z patrzeniem na świat przez pryzmat Ewangelii. Taki obraz nowego papieża Franciszka wyłania się z pierwszych dni jego pontyfikatu.

5

Nowe fakty z życia Franciszka

Milena Kindziuk

OJCIEC ŚWIĘTY FRANCISZEK
6

Papież widziany oczami współbrata

Z o. Gulliermo Ortizem - jezuitą, który 30 lat temu poznał ks. Jorge Mario Bergoglio, przyszłego papieża - rozmawia Włodzimierz Rędzioch

„Spojrzał z miłosierdziem i wybrał”

Papież Franciszek

ZE ŚWIATA
7

Ze świata

Z JASNEJ GÓRY
8

Z Jasnej Góry

O. Stanisław Tomoń OSPPE, Rzecznik Jasnej Góry

Z KRAJU
9

Z kraju

WIELKANOC
10-13

Spotkania ze Zmartwychwstałym

Ks. Ireneusz Skubiś

Jezus ukazywał się i znikał, Jego ciało było chwalebnie przemienione, uwielbione. To klucz do wiary w Jezusa Chrystusa jako Boga, klucz, który otwiera nam drzwi wiary trynitarnej - w Boga Ojca, w Boga Syna i w Boga Ducha Świętego.

Istota Zmartwychwstania Jezusa i jego historyczny wymiar

Joseph Ratzinger - Benedykt XVI

Co w rzeczywistości, na podstawie wszystkich danych biblijnych, możemy powiedzieć o szczególnej naturze Zmartwychwstania Chrystusa? - pyta i odpowiada Benedykt XVI.

CAŁUN TURYŃSKI
14-19

Całun „Ikoną Zmartwychwstania”

Milena Kindziuk

W Wielką Sobotę, 30 marca 2013 r., po raz drugi w historii odbędzie się telewizyjne wystawienie Całunu Turyńskiego. Tę najbardziej fascynującą relikwię, jaką zna nasza kultura, widzowie na całym świecie będą mogli oglądać w technice HD. Pozwolił na to Benedykt XVI. Była to jego ostatnia decyzja, jako urzędującego papieża

Jednostronicowa Ewangelia

Mariusz Książek rozmawia z ks. Zbigniewem Dudkiem

O cichym, niemym świadku śmierci i zmartwychwstania Chrystusa i nietypowych rekolekcjach z trójwymiarowym obrazem płótna z Turynu w rozmowie z Mariuszem Książkiem opowiada ks. Zbigniew Dudek, paulista

Nie całkiem pusty grób

Ks. Florian

Grób ten był - jak wiele grobów w tamtych czasach - wykuty w zboczu skalnego urwiska, usytuowanego w wyrobisku po kamieniołomie, blisko wzgórza Golgoty, w ogrodzie będącym własnością Józefa z Arymatei, członka Wysokiej Rady (Sanhedrynu).

19-20

Oblicze prawdy. Żyd, który zbadał całun turyński

Wywiad rzeka z wybitnym naukowcem żydowskiego pochodzenia Barrie Schwortzem, który po 18 latach badań przekonał się do autentyczności Całunu

Stanąć po stronie DOBRA

Jadwiga Michalczyk

Wiemy dobrze, że w odwiecznie trwającej walce zła z dobrem my, katolicy, mamy stanąć po stronie dobra, świadczyć dobro i je pomnażać.

BOŻOGROBCY W MIECHOWIE
20-21

W Polskiej Jerozolimie

Ze Stanisławem F. Osmendą KCHS - ceremoniarzem świeckim oraz Kustoszem siedziby Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie - rozmawia Agnieszka Dziarmaga

22-23

Pewność Zmartwychwstania - rdzeń naszej wiary

Ks. Jacek Molka

Nowy Testament daje świadectwo bardzo wielu spotkań chwalebnego Pana Jezusa z tymi, którzy potem dają świadectwo o Jego zmartwychwstaniu. Najwcześniejsze z tych tekstów zostały zapisane przez św. Pawła.

WIARA I ŻYCIE
23

Słońce znów wschodzi

Ks. Mariusz Rosik

KATOLICKI UNIWERSYTET LUBELSKI W XXI WIEKU
24-26

Tradycja czy nowoczesność?

Z ks. prof. Antonim Dębińskim - rektorem KUL-u - rozmawia ks. inf. Ireneusz Skubiś

Katolicki Uniwersytet Lubelski zbliża się do 100. rocznicy swojego istnienia. To wyjątkowy jubileusz…

26

Książki nadesłane

PREZENTACJE
27

Życie po obozie

Aneta Kurek

Praca ks. prof. Konstantego Michalskiego dokończona

POWSTAJE DOM ŻYCIA
28

Uczniowie bł. Jana Pawła II

Anna Cichobłazińska

W fordońskiej Dolinie Śmierci powstaje dom życia. Pomysł zbudowania żywego pomnika Jana Pawła II zrodził się w czasie Światowych Dni Młodzieży w 2000 r., stąd nazwa: Dom Jubileuszowy.

ŚLADY BŁ. JANA PAWŁA II
29

Z Listów do „Niedzieli”

1 IV 1656 - ŚLUBY LWOWSKIE
30-31

Twierdza Maryi obroniona

Wojciech Kęder

Śluby lwowskie króla Jana Kazimierza i znaczenie obrony Jasnej Góry w świadomości narodowej.

LITURGIA TYGODNIA
32-33

Apostołowie przy grobie Zmartwychwstałego

Chrystus żyje!

Ks. Jacek Molka

W tym świętym czasie Świąt Paschalnych nasze serca wypełnia radość ze zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. Słowa św. Piotra z dzisiejszego pierwszego czytania w pełni ją oddają. „Bóg wskrzesił Go trzeciego dnia (…), a każdy, kto w Niego wierzy, w Jego imię otrzymuje odpuszczenie grzechów” - kończy swoje wystąpienie Książę Apostołów w Dziejach Apostolskich.

PROPOZYCJE
34

Polscy Michalici w Kanadzie

Ks. Krzysztof Koch

Miniony rok 2012 był szczególnym czasem w dziejach księży ze Zgromadzenia św. Michała Archanioła, albowiem obfitował w jubileusze i znamienite rocznice, stanowiące niezatarty znak obecności i przebogatej historii tej wspólnoty.

Książki z Wydawnictwa Ruchu Światło-Życie

W Archiwum Ruchu Światło-Życie zachowały się nagrania z konferencjami i homiliami sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Większość z nich została spisana i dziś są wydawane w formie większych i mniejszych zbiorów - zwykle dobranych pod względem tematu.

FELIETONY
35

Imię, czyli „ja” mojego dziecka

Stanisław Polak

Ostatnio dowiadujemy się, że rząd chce wprowadzić nowe zasady dotyczące nadawania imion młodym Polakom.

Kto nami rządzi?

Krzysztof Czabański

Niedawno minister spraw zagranicznych RP Radosław Sikorski przedstawiał w Sejmie informację o stanie naszej polityki zagranicznej.

PROSTO I JASNO
36

Dar na wielkanocne święta

Czesław Ryszka

Ponad osiem wieków temu św. Franciszek usłyszał od Chrystusa polecenie: „Franciszku, idź, odbuduj mój Kościół!”. Początkowo pomyślał, że chodzi o będący w ruinie kościółek św. Damiana pod Asyżem, w którym usłyszał te słowa. Wkrótce jednak zrozumiał, że wezwanie dotyczy nie samych murów tej świątyni, ale ducha całego Kościoła Chrystusowego.

Nowe rozmaitości

(pr)

Z PRASY ZAGRANICZNEJ
37

Papież do swoich rodaków

(pr)

300 mln ofiar polityki

(pr)

Liczą na zyski

(pr)

Imię jak encyklika

(pr)

Tradycyjny jezuita

(pr)

ROZMAWIAMY O POLSCE
38-39

Błysk światła prawdy

O politycznej (nad)interpretacji Kodeksu Etyki Pracownika Naukowego, politycznej poprawności i niepoprawnych politycznie badaniach naukowych z prof. Lucjanem Pielą rozmawia Wiesława Lewandowska.

PONAD GRANICAMI
40-41

Wietnamscy katolicy w Polsce

Mateusz Wyrwich

W Polsce jest tylko dwóch wietnamskich księży na blisko 40-tysięczną społeczność wietnamską. Jednak tylko kilka tysięcy z nich to katolicy. Praktykujących zaś na co dzień nie jest więcej niż tysiąc osób. Pozostali są ateistami albo wyznawcami innych religii

POLACY ZA GRANICĄ
42-43

Emigracja - sprawdzian wiary i patriotyzmu

O. Leszek Kapusta CSsR

Kiedyś ludzie emigrujący byli chyba przekonani, że wyjeżdżają na stałe. Zabierali więc ze sobą nie tylko walizkę ubrań, ale także garść ziemi ojczystej czy jak nasi rodacy obraz Matki Bożej Częstochowskiej. To były i są relikwie wiary i patriotyzmu.

POLAK WŚRÓD ESKIMOSÓW
44-45

Jak chłopak ze Śląska został Eskimosem

Katarzyna Woynarowska

Na zdjęciu w środku śnieżnej, mroźnej pustki stoi człowiek okutany w ubranie ze skór dzikich zwierząt. Spod kaptura ledwie widać twarz, właściwie można dostrzec tylko promienny uśmiech. Na dole podpis: „Głosić Chrystusa Ukrzyżowanego”.

STREFA BIEDY
46-47

Głodne dzieci

Iwona Galińska

Blisko milion dzieci jest niedożywionych. Jakie państwo może się „pochwalić” takimi statystykami? Jest nim członek Unii Europejskiej, największy kraj w Europie Środkowo-Wschodniej - Polska.

48-49

Ucho

Aleksandra Polewska

W KLIMACIE ŚWIĄT
50-51

Jajko piękniejsze od kury

Anna Wyszyńska

W czasie wielkanocnym jajko, obok baranka, urasta do rangi najważniejszego symbolu. Aby trafiło do koszyczka ze święconką, musi być ozdobione. Ugotowanie jajek w wywarze z łupin cebuli to program dla minimalistów. Bo niepozorne jajko daje niezliczoną ilość możliwości artystycznego wyżycia się.

LISTY DO „NIEDZIELI"
52

Wszystkie nasze dzienne sprawy

Chcą korespondować

Całusek w globusek

Aleksandra

Z „NIEDZIELĄ" NA CO DZIEŃ
54

Faszerowane jajka na gorąco

Jolanta Marszałek

Gospodynie potrafią przyrządzić jajka na wiele sposobów. My proponujemy jajka w skorupkach - wykwintne danie na świąteczny stół.

Kalendarium 31 III - 6 IV 2013

Ewa Aszkiewicz

O grzechu

(R.)

NIEDZIELA MŁODYCH
55-58

Życie święte, ale czyje?

Kasia Woynarowska

Młodość zobowiązuje

Ks. Ireneusz Skubiś

Przez Paschę do zmartwychwstania

Światło z nieba

Ks. Tomasz Chłopicki

Twój katechizm (6)

Literatura po lekcjach (4)

Agnieszka Chadzińska

Zatrzymajmy się w świecie Biblii, którego rozumienie wielokrotnie przysparza nam trudności. Pomyślmy jednak: skoro z uwagi na nasze bolesne przeżycia potrafimy się przejrzeć w losach biblijnych bohaterów, np. Hioba.

67

Spotkania w auli „Niedzieli”

Muzyczne DarY

Wybrane artykuły z edycji diecezjalnych

Niedziela bielsko-żywiecka

Klimat dawnych świąt

Mariusz Rzymek

Proponuję małą wycieczkę w czasy, w których to, co teraz powszednie, było luksusem, a to, co świąteczne, było okupione wielotygodniowym wyrzeczeniem i oszczędnością.

Szkoły z pasją

Natalia Podosek

Małżeński duet - Ola i Marcin Sawiccy uwielbiają tropić pasje u dzieci, aby mógł się w nich rozwinąć ich osobisty potencjał.

Niepełnosprawni alpejczycy w Czarnym Groniu

Wiesław Adamik

Doroczne Mistrzostwa Polski Alpejczyków Niepełnosprawnych odbywają się w Szczyrku, a od 2 lat także na stoku w Czarnym Groniu w Rzykach k. Andrychowa.

Książka, która pomoże odmienić twoje małżeństwo

Monika Jaworska

Różne są przyczyny kryzysu w małżeństwie, często jest nim brak zrozumienia i brak bliskości. Dlatego pomocą w odbudowie relacji w małżeństwie może być książka dr. Douglasa Weissa „30 dni, które odmienią twoje małżeństwo”.

Niedziela częstochowska

Wiara w lustrze zmartwychwstania

Ks. Ireneusz Skubiś

Chrystus zmartwychwstał!” - wykrzykują radośnie Jego uczniowie (por. Łk 24,34) - „Zmartwychwstał prawdziwie!” - wtórujemy im i my dzisiaj, wyrażając naszą wielkanocną radość i wiarę.

Jest inny świat w Kłobucku

Beata Pieczykura

W Miejskim Ośrodku Kultury w Kłobucku 16 marca odbył się koncert charytatywny Antoniny Krzysztoń zorganizowany przez Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej przy współudziale oddziału Akcji Katolickiej przy parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Kłobucku.

Warto próbować...

Z Antoniną Krzysztoń rozmawia Beata Pieczykura

Wiara daje kierunek mojemu życiu. Jest sensem, sensem wszystkiego, co przeżywam, czego doświadczam. Jest dla mnie głęboko związana z życiem - mówi Antonina Krzysztoń

Odznaczenie dla s. Janiny Więcek

Ks. Mariusz Frukacz

Siostra Janina Więcek, służebniczka, wieloletnia sekretarka częstochowskich biskupów otrzymała 16 marca z rąk abp. Wacława Depo papieskie odznaczenie „Pro Ecclesia et Pontifice”.

Sekretarka trzech ordynariuszy

Z s. Janiną Więcek rozmawia ks. Jacek Molka

To wyróżnienie mnie bardzo zaskoczyło… Ja na ten medal nie zasłużyłam… Jestem wdzięczna biskupom i papieżowi za niego.

Niedziela kielecka

Włoska Wielkanoc i „nowe drogi” z Franciszkiem

Z ks. Rafałem Dudałą rozmawia Agnieszka Dziarmaga

Rozmowa o „ekspresyjnej” włoskiej Wielkanocy, poprzedzonej wielkopostnym konklawe, o przyjęciu przez rzymian Ojca Świętego Franciszka, z ks. Rafałem Dudałą, duszpasterzem diecezji kieleckiej i doktorantem w zakresie nauki społecznej Kościoła na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie.

Malowana tradycja, czyli jajko po polsku

Agnieszka Dziarmaga

Jajko to obok baranka nieodzowny atrybut świąt Wielkanocnych i koszyka z pokarmami niesionego do kościoła w Wielką Sobotę.

Archiwum diecezjalne już zmodernizowane

Katarzyna Dobrowolska

Bp Marian Florczyk pobłogosławił 12 marca nowy magazyn Archiwum Diecezjalnego w Kielcach. Instytucja będąca kopalnią wiedzy o Kościele, ale i o życiu społecznym regionu i diecezji pozyskała nowe pomieszczenia na magazyn.

Niedziela małopolska

Pasjonaci ze Skawiny

Agnieszka Konik-Korn

Kilka młodych osób, ksiądz, zastępca dyrektora Muzeum AK w Krakowie. Siedzą przy stole, rozmawiają. Dołączam do ich grona i przecieram oczy ze zdumienia - właśnie spotkałam młodzież, która kocha historię!

Ruah, znaczy tchnienie Ducha!

Z Januszem Kotarbą rozmawia Andrzej Jaśkowiec

To fragment ostatniego, niepublikowanego dotąd wywiadu z Januszem, przeprowadzonego na kilka miesięcy przed śmiercią. Zmarł niespodziewanie – po krótkiej chorobie, 5 marca 2003 r.

W obronie rodziny

Maria Fortuna-Sudor

Mama tata oraz dzieci, taka przyszłość niech nam świeci.” „Mama, tata to jest siła, razem z dziećmi szczęśliwa rodzina.” „Mama, tata rodzina dla świata.” „Dzieci nasze nie są wasze!”. Takie hasła skandowali uczestnicy manifestacji zorganizowanej w niedzielne przedpołudnie (17 marca) w Krakowie.

Nie zmarnować szansy

Z s. Elżbietą Siepak ZMBM, rozmawia Marcin Konik-Korn

Jak przygotować się do tego, aby móc w pełni skorzystać z łask związanych ze Świętem Miłosierdzia Bożego?

Niedziela legnicka

Dziękujemy rodzicom

Monika Łukaszów

W Niedzielę Palmową, obchodzoną w tym roku również jako Narodowy Dzień Życia w Legnicy, odbyła się manifestacja w obronie życia. Już po raz piąty ulicami miasta przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny.

Ksiądz biskup u więźniów

Ks. Piotr Nowosielski

Jak co roku, w Wielki Poniedziałek, na terenie diecezji legnickiej trwały modlitwy w intencji osób skazanych i osadzonych w aresztach i więzieniach. W tym dniu, jeden z księży biskupów, odwiedza jedyny na terenie diecezji Zakład Karny w Zarębie k. Lubania. Osadzonych 25 marca odwiedził legnicki biskup pomocniczy Marek Mendyk.

O papieżu Franciszku w legnickiej kurii biskupiej

Oprac. ks. Waldemar Wesołowski

„Habemus papam” - 13 marca 2013 r. wieczorem takie słowa usłyszał cały świat. Nikt jednak nie spodziewał się, że nowym papieżem będzie kardynał z Argentyny Jorge Mario Bergoglio.

Władza, a jedzenie szczawiu

Wiesław Sagan

Zasugerowałbym przemyślenie dwóch kwestii. Co się dzieje z ludźmi posiadającymi pełnię władzy, mającymi problem z własnym sumieniem?

Niedziela łódzka

Nawrócony jednym spojrzeniem

Piotr Drzewiecki

O trudnym dzieciństwie wśród włoskich ulic, pomocy salezjanów oraz nawróceniu podczas kręcenia filmu „Pasja” opowiedział w Łodzi Pietro Sarubbi, aktor znany z roli Barabasza w filmie Mela Gibsona.

Niezłomny świadek Chrystusa

Henryk Tomczyk

Dawanie świadectwa o prawdziwym obliczu Boga objawionym w Jezusie Chrystusie było sensem życia i siłą świętości bł. Jana Pawła II - wskazał arcybiskup senior Władysław Ziółek w wykładzie dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Fundacji Katolickiego Gimnazjum i Liceum im. Jana Pawła II w Łodzi.

Kościół budowany sercem

Ks. Paweł Markowski

Parafia Chrystusa Odkupiciela na Żubardziu powstała wraz z rodzącą się niepodległą ojczyzną. Budowa świątyni w nowej sytuacji stała się wielkim wyzwaniem dla pierwszego proboszcza ks. Krzysztofa Kołodziejczyka i parafian.

Niedziela świdnicka

Zmartwychwstaniemy – wierzymy?

Tomasz Pluta

– Wiara jest bezgranicznym zaufaniem Panu Bogu – wyjaśniał w jednej z homilii bp Adam Bałabuch. – Wiara rodzi się ze słuchania Słowa Bożego - podkreślał dwa dni po inauguracji Roku Wiary.

Czy jesteś chrześcijaninem?

Bp Ignacy Dec

W dzisiejszym świecie jest sporo ludzi, którzy nie wierzą w zmartwychwstanie Chrystusa. Już św. Augustyn mówił: „W śmierć Jezusa wierzą wszyscy, także poganie. W zmartwychwstanie Jezusa - już tylko chrześcijanie”. Kto nie wierzy w zmartwychwstanie, nie jest chrześcijaninem.

Maria z Magdali

Ks. Marcin Gęsikowski

Ewangelia przekazuje, że pierwszym świadkiem zmartwychwstania Jezusa była Maria, uczennica Jezusa pochodząca z Magdali, małej wioski rybackiej na brzegu Jeziora Galilejskiego.

Niedziela szczecińsko-kamieńska (Kościół nad Odrą i Bałtykiem)

Papież franciszkańskiej dobroci

Bogdan Nowak

Nowy Papież, który materialnej nędzy doznał w swoim życiu i w codziennym duszpasterstwie, dzieląc ten niedostatek ze współrodakami – przybrał imię jednego z największych świętych Kościoła - Biedaczyny z Asyżu – Franciszka.

Wspomnienie o śp. ks. prał. Janie Abramskim

Ks. Robert Gołębiowski

23 lutego minęła 10. rocznica śmierci ks. prał. Jana Abramskiego. Z tej okazji w Choszcznie odbyły się rocznicowe, wspomnieniowe obchody, które zgromadziły wielu zacnych gości, przyjaciół ks. prał. Jana oraz jego wychowanków.

Nie mówić o zmartwychwstaniu?

Przemysław Fenrych

Z przyjacielem od dłuższego czasu dyskutujemy nad tym, jak z niewierzącymi rozmawiać o ważnych kwestiach życia publicznego. W wielu społecznych wyborach źródłem naszych decyzji jest wiara.

Niedziela toruńska

Papież z końca świata

Ks. Wojciech Miszewski

Kiedy 11 lutego, w dzień Matki Bożej z Lourdes, Ojciec Święty Benedykt XVI ogłosił światu, że 28 lutego 2013 r. kończy swoją posługę następcy św. Piotra, wszyscy podkreślali, że jest to wiadomość jak grom z jasnego nieba.

Wierzę w Jezusa, który zmartwychwstał

Oprac. s. Gaudiosa Czesława Dobrska CSDP

„Chrystus zmartwychwstał! – Prawdziwie zmartwychwstał!”. W klimacie tej paschalnej radości Liturgia prowadzi nas znów do grobu Chrystusa, przy którym zatrzymaliśmy się na czuwanie – w nadziei, że spełni się to, co Pan zapowiedział: „trzeciego dnia zmartwychwstanie”.

Światłość w ciemności świeci

Beata Pieczykura

Przed świętami Wielkiej Nocy uczestniczyłam w koncercie charytatywnym Antoniny Krzysztoń. Ów koncert stanowił swoiste przygotowanie do najważniejszych świąt w całym roku liturgicznym, wpisywał się również w przeżywany obecnie Rok Wiary.

Niedziela zamojsko-lubaczowska

Uroczystość nad uroczystościami

Ks. Tadeusz Sochan

Święto Zmartwychwstania Pańskiego jest największym świętem Kościoła Chrystusowego. Każda niedziela jest pamiątką zmartwychwstania Chrystusa, z którym spotykamy się i jednoczymy w Eucharystii.

Święcenie pokarmów

Ks. Henryk Krukowski

W liturgii świętowanie Paschy - Wielkanocy rozpoczyna się już w Wielką Sobotę, a święcenie pokarmów to jeden z gestów, który przypomina o najważniejszym dla ludzkości wydarzeniu, o zmartwychwstaniu Jezusa.

Od Wstępnej Środy po Rezurekcję

Dorota Łukomska

Polskie tradycje wielkopostne i wielkanocne są tak silnie związane z tradycjami religijnymi, że trudno czasami dostrzec rozgraniczenie między religijnymi przepisami, a tradycjami polskiego świeckiego życia. Praktycznie nigdzie na świecie te zwyczaje nie są tak przeżywane i nigdzie tak nie przemawiają do serc, jak w naszym kraju.

Reklama

Najpopularniejsze

Każdy z nas kradnie i nawet o tym nie wie? VII przykazanie...

Wiara

Każdy z nas kradnie i nawet o tym nie wie? VII przykazanie...

Czy szanuję dzień święty jako szczególny dzień...

Wiara

Czy szanuję dzień święty jako szczególny dzień...

Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca

Modlitwa

Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca

Jak współpracować z Duchem Świętym?

Wiara

Jak współpracować z Duchem Świętym?

Koziegłowy: profanacja figury Matki Bożej Fatimskiej

Kościół

Koziegłowy: profanacja figury Matki Bożej Fatimskiej

Watykan: Polak podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego...

Kościół

Watykan: Polak podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego...

Bydgoszcz: zakaz prowadzenia działalności medialnej dla...

Kościół

Bydgoszcz: zakaz prowadzenia działalności medialnej dla...

Czy w piekle też jest życie wieczne?

Czy w piekle też jest życie wieczne?

5 powodów, dla których warto pójść do spowiedzi

Wiara

5 powodów, dla których warto pójść do spowiedzi